polly23 polly23 komentáře u knih

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Dickens je pro mě zárukou dobrého čtení. Vánoční koleda je prostě kouzelná,nese v sobě poslání. Když se řekne pohádka pro dospělé představím si právě tuto knihu. Vynikající čtení.

19.03.2018 4 z 5

Kniha je nádherná. Dechberoucí detaily o životě Egypťanů,krásná příroda jak ji Taita popisuje a především- super zápletka. Díky této knize jsem odstartovala sérii Řeky Bohů a musím říct,že první díl je ze všech nejlepší. Kniha se čte více než výborně,k této knize nemám absolutně žádné výtky. Doporočuji.

17.10.2018 5 z 5

Sex ve městě Sex ve městě Candace Bushnell

Kniha je špatná,dokonce tak špatná,že jsem ji raději ani nedočetla.
Odpad.

08.08.2018 odpad!

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Musím přiznat,že tady ten díl Harryho Pottera mě nebavil tak moc jako první 4 díly,které jsem absolutně žrala. Některé části knihy mi připadaly zdlouhavé,zbytečně natáhlé.
Fénixův řád mě celkem zklamal.

06.07.2018 3 z 5

A zrodí se píseň A zrodí se píseň Samantha Shannon

Paige,Paige,Paige....
Knihu jsem měla přečtenou za 2 dny(věřím,že kdybych nechodila do práce tak za den). Neskutečně mě bavila,plná akce,nějaká ta milostná zápletka...a ten Londýn,to především jsem žrala tu atmosféru toho města.
Dávám plný počet bodů a osobně si myslím,že tento díl z těch tří doposud byl nejlepší a moc se těším na další.

17.05.2018 5 z 5

Faraon Faraon Wilbur Smith

Tak tenhle díl byl opravdu ale ze všech nejslabší. Mám pocit,že Smithe už to nebaví psát. Byla jsem trochu ráda,že jsme se opět setkali s Tehuti a Bekatou,ale příběh byl místy opravdu nudný,Taita extrémně vychloubačný a všechno bylo takové divné. Nelíbilo.

03.11.2018 2 z 5

Orel útočí Orel útočí Thomas Brezina

Tohle byla moje první od pana Breziny v dětství. Ráda se k tomuhle vracím i v dospělosti,jeho příběhy s Penny utvořily mou současnou osobnost.
Kniha super,děj zajímavý,kniha je zábavná a velmi dobře se čte.

07.06.2018 5 z 5

Pařížské rekviem Pařížské rekviem Emma Riedová

Kniha mě zaujala hned po pár prvních stránkách. Přišlo mi,že jsem ihned skočila do děje(což je samozřejmě super). Příběh chytré Nathálie mě velmi zaujal,autorka prostě umí. Nathálie mi byla sympatickou postavou,protože to byla velmi emancipovaná žena a především musím podotknout,že konec knihy mě velmi překvapil. Snad mě jen trošku mrzí,že jsem se nedozvěděla více o Adrienovi de Gressetovi.
Doporučuji.

11.04.2018 5 z 5

Filuta Filuta Terry Pratchett

Můj první Pratchett...
Filuta jako postava se přiznávám mi moc sympatický nebyl. Líbily se mi části knihy,kdy stokařil,to mi přišlo zajímavé,ale nejzajímavější ze všech postav mi přišel chytrý Solomon a kupodivu i pes Onan.
Co mě celkem ubíjelo při čtení této knihy byly rozhovory,přišlo mi,že jich tam bylo nějak moc,taková prokecaná kniha(jestli mě rozumíte jako! :D )
Musím ale uznat,že se mi zde velmi líbilo autorovo vylíčení Londýna.
Upřímně doufám,že Barva kouzel,na kterou se chystám,bude něco jiného,úžasného tak jak to u toho tolik opěvováného Pratchetta očekávám.

05.04.2018 2 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Četla jsem ji někdy v 15 letech-naprosto jedním dechem. Pamatuji,že jsem se nemohla dočkat,až přijdu domů ze školy a dočtu ji :D za mě je to klasika,i když Jana Eyerová od Ch.Brontëové mi přišla ještě trochu lepší..

15.03.2018 5 z 5

Dáma z popela Dáma z popela Christine Trent

Jo tahle kniha mě do sebe vyloženě vcucla. Téma pohřebnictví a ještě ve viktoriánské Anglii, joho, to je něco pro mě :)

02.06.2019 4 z 5

Bůh pouště Bůh pouště Wilbur Smith

Chvílemi mi vadila namyšlenost Taity,ale to prostě k němu asi patří. Zápletka byla super,zvlášť konec,ten mě teda dostal. Musím ale podotknout,že to byla nejslabší kniha z celé série o Egyptě. Navzdory tomu je kniha velmi čtivá,neustále se něco děje a velký plus přidávám prostředí-Kréta prostě zajímavá byla a je :)

17.10.2018 2 z 5

Vnitřní oko Vnitřní oko Wilbur Smith

Tento díl se mi líbil stejně jako Čaroděj-jsem unešená.
Nemám co dodat-jako vždy skvělé čtení.
Jen faraon Nefer Setti mi přišel na konci příběhu jako nevděčník a nenažranec.

16.09.2018 5 z 5

Válka starých duší Válka starých duší Markus Heitz

Velmi mě v této knize nadchla myšlenka ohledně putování duší.
Když jsem tuto knihu začala číst,tak jsem absolutně nečekala jakým se ubere směrem a byla jsem velmi překvapená,dá se říct i mírně šokovaná.
Dávám plný počet bodů,protože pro mě to byla fajn duchařina s mírně hororovými prvky.
Těším se na pokračování.

01.08.2018 5 z 5

Čaroděj Čaroděj Wilbur Smith

Kniha mě uchvátila. Ano,uchvátila.
Nechápu proč některým lidem zde vadí Taitovy magické záležitosti,protože já jsem to hltala jedním dechem. Chytrý,mazaný,ješitný,velmi inteligentní Taita.
Velmi se mi líbila část,kdy Taita doháněl Ishtara,moc poutavé.
Musím pochválit i akční stránku knihy,neustále se odehrávaly nějaké boje,apod.(např. kdy Taita objevil vodu v hoře).
Trošku mě mrzel konec Merykary,ale dalo se něco podobného čekat.
Za mě plný počet bodů,kniha mě chytla za srdce.

24.07.2018 5 z 5

Dračí oči Dračí oči Stephen King

Tohle byl můj první King,naneštěstí jsem zvolila pohádku pro dospělé.
Příběh jako takový je zajímavý,jen mě mrzí,že King nerozvinul více Flagga,protože pro mě to byla zajímavá postava.
Kniha se četla celkem dobře,ale ke konci už to autor zbytečně natahoval.

10.07.2018 4 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Jane Stanton Hitchcock

Knihu jsem četla před 10 lety a možná více,ale zanechala ve mně velkou stopu a díky ní jsem vlastně asi taková jaká jsem. Zezačátku mě to nebavilo,ale příběh se postupně velmi zajímavě vyvinul,hlavní hrdinka mi přirostla k srdci,ale její otec ještě víc.
¨Nikdy nesmíš znesvětit písmo tím,že ho jen tak naškrábeš nelibým způsobem.''
Ano,její otec byl velmi zajímavá postava.
Kniha má po začtení zajímavý spád událostí,nečekaných...
Doporučuji,pro mě je to velká srdeční záležitost.

11.04.2018 5 z 5

Psí život Psí život Thomas Brezina

Narazila jsem jako dítě na tohle náhodu a byla to super volba! Pro mě to byla jízda jako blázen,kniha je velmi čtivá a dobrodružná :) Prostě super :)

01.04.2018 4 z 5

Královské intriky Královské intriky Emma Riedová

Tato kniha byla mou první od této spisovatelky. Začátek knihy se mi jevil tak nějak kostrbatý,ale po začtení to bylo pro mě jízda a malou Živu i Adama jsem si vskutku zamilovala. Určitě do budoucna zkusím přečíst ještě něco od této autorky. Pro mě parádní čtení.

30.03.2018 4 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Vidořád-musím podotknout,že se mi četl mnohem lépe než Kostičas(hlavně proto,že už jsem ten svět trošku znala),přišel mi o hodně akčnější,zkrátka líbil se mi moc,nemůžu se dočkat 3.dílu :) Trošku se daly předvídat děje,ale konec mě hodně překvapil. Knížka super.

19.03.2018 4 z 5