Polinka92 Polinka92 komentáře u knih

Temnota Temnota Ragnar Jónasson

Pěkné dílko.

07.06.2020 4 z 5

Co když zemřu, než se probudím Co když zemřu, než se probudím Emily Koch

Tenhle příběh mě vzal za srdce. Moc pěkný, napínavý a zajímavý.
Sama mám napsanou knížku o tom, co se děje s myslí, když tělo je v kómatu, ale tento příběh je něco úplně jiného. V podstatě je člověk uvězněn v těle, vše vnímá, ale nic nedokáže.

25.05.2020 5 z 5

Strach Strach Dirk Kurbjuweit

Odloženo po pár stranách... To už se mi sakra dlouho nestalo.

26.04.2020 odpad!

Ženy bez slitování Ženy bez slitování Camilla Läckberg

V prvních stránkách jsem byla na vážkách. Nechápala jsem, jak to někdo mohl vydat... Pak jsem se ale pročetla a byla mile překvapena, jak se příběh odvíjí.

05.04.2020 4 z 5

Červený drak Červený drak Thomas Harris

Fascinující, napínavé, čtivé a velmi povedené dílo.

23.03.2020 5 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Nutno říct, že jsem od posledního dílu čekala malinko víc. Avšak musím nechat autorovi, že se zde objevily všechny oblíbené postavy. Líbí se mi styl psaní, který děj udržuje napínavý, takže čtenáře pohltí a kniha nelze jen tak odložit.

20.03.2020 4 z 5

Mýtné Mýtné Cherie Priest

Upřímně, čekala jsem od této knihy víc. Příběh, který nezklame, ale ani nenadchne. Víc mě to zklamalo, než potěšilo.

15.03.2020 2 z 5

Poslední lež Poslední lež Riley Sager (p)

Napínavé, zamotané a až do posledního slova čtenář neví, jak to vlastně bylo. Moc pěkný příběh.

12.02.2020 5 z 5

Našeptávač Našeptávač Alex North

Napínavý příběh, který vtáhne do děje. Je až znepokojivé, jak při čtení běhá mráz po zádech.

09.02.2020 4 z 5

Neznáš mě Neznáš mě Imran Mahmood

Celkem zajímavý příběh.
Líbí se mi, že je to psáno jako výpověď, je tam i snaha vysvětlit, jak vnímají rozdílný pohled na svět černí. Je zde vykresleno i to, jak byl politický systém docela rasistický.

Výpověď je dost hektická a přitom dává smysl.
Konec je otevřený.
Líbilo se mi to.

20.01.2020 4 z 5

Ani slovo Ani slovo Brad Parks

Příběh má zápletku, která je noční můrou snad každého rodiče.
Dost čtenářů může odradit prostředí - soudní síň. Taky to, že je v příběhu poměrně dost tahle rozebíráno soudy, paragrafy, vyhlášky... Díky tomu se dej táhne.
Ale důležité je vnímat z toho emoce a zmatky, jež se odehrávají v hlavní postavě. A je to znát docela dost.
Závěr je celkem překvapivý, dojemný a smutný.

08.11.2019 4 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Prvních pár kapitol jsem byla trochu nejistá, zda mě to skutečně zaujalo. Pak se překvapivě rychle můj názor změnil. Zaujalo mne, že v příběhu jsou i prvky magie, byť černé. Kniha se mi ve výsledku líbila a přečtenou jsem ji měla rychle.
Doporučuji

06.11.2019 4 z 5

Příliš krátký provaz Příliš krátký provaz Matthew FitzSimmons

Napínavý příběh se zvláštním koncem. Nevím, co víc k tomu dodat.

26.10.2019 3 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Noční můra každé matky...
Ale příběh napínavý, nutí číst dál... Ale připomnělo mi to horor, kde rodina adoptovala chlapce, jehož biologická matka je vražedkyně - geny dítěti daly vražedné sklony a vyklubal se z něj psychopat...
Konec je otevřený, celkem rychlý a nejasný...

18.07.2019 3 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Jestliže mě kniha "Není úniku" nadchla, tahle mě dost zklamala.
Děj se sice odehrává v originálním prostředí, ale dost prvků má podobných předchozímu příběhu.
Tři pachatelé - jeden mentálně zaostalý, druhý výstřední a třetí psychopat.
Opět se zde vyskytuje pět obětí.
První třetina knihy se dost táhne, další třetina je zamotaná, stejně jako v první knize se zde objevuje obrovská naděje, která rázem hyne. Třetí třetina už zas nabírá absolutní převrat, kde hrdina, co by v životě neublížil mouše, náhle v sobě najde odhodlání a sílu zabít.
Nevím, asi mě to hodně zklamalo...

26.03.2019 2 z 5

Kniha lží Kniha lží Brad Meltzer

Měla jsem problém se k ní dostat, ale když jsem se začetla, tak jsem knihu zhltala během chvíle... Luxusní příběh :)

12.07.2018

Případ trhače jahod Případ trhače jahod Monika Feth

Tuhe knížku jsem dostala od nejlepší kamarádkyv době, kdy jsem detektivky nečetla - četla jsem fantasy. Předpokládala jsem, že volila zrovna tenhle příběh pro název a krásný přebal - jak to říct, jsem jahodová...

Každopádně - do děje mě knížka okamžitě vtáhla. Začetla jsem se a brzy měla dočteno. Vskutku impozantně napsané dílko. Až do konce jsem byla napnutá a těšila se na rozuzlení.

Moc pěkný příběh. Vřele doporučuji všem, kteří rádi čtou detektivní příběhy.

21.06.2018 5 z 5

Zapadákov Zapadákov Jeffery Deaver

Moc, moc, moc krásně napsáno.
Hrozně se mi líbilo, jak autor vyobrazil lidské chování, když je přepadne panika.

16.04.2018 5 z 5

V objetí temnoty V objetí temnoty Alexandra Ivy

Z celé série Strážců Temnoty je právě tohle mým oblíbeným dílem.
Co si budeme nalhávat, Viper zamává s nejedním dívčím srdcem (a určitě i klínem).
Ještě se mi líbil díl o Dantovy a Abby, Cézar a Darcy... Jinak už mi to připadalo všechno na jedno brdo.

13.04.2018 5 z 5

Duše mrtvých nemluví Duše mrtvých nemluví Roxann Hill

Moc pěkné, až na spoustu překlepů, několika nerozlišování přímé řeči dvou lidí a jednu maličkost - od kdy diesel hltá benzín?

21.02.2021 4 z 5