PolBara PolBara komentáře u knih

Milda a Milda Milda a Milda Ester Stará

Knihu jsem četla dětem v MŠ při odpočinku a docela se jim líbila. Já oceňuji krátké kapitoly, hezké ilustrace a námět, hlídci jsou originální postavičky.

21.05.2024 4 z 5

Hurá! Jsou tu Velikonoce Hurá! Jsou tu Velikonoce Daniela Fischerová

Z knihy jsem četla dětem v MŠ, děti se prostřednictvím knihy seznámily s velikonočními zvyky, tradicemi. Líbí se mi ilustrace.

29.03.2024 5 z 5

Kamarád pro medvěda Kamarád pro medvěda Petr Horáček

Jednoduchý příběh a krásné ilustrace. Dětem v MŠ se knížka líbila.

O myšce, která se nebála O myšce, která se nebála Petr Horáček

Dětem v MŠ se líbila, jednoduchý příběh je zaujal.

Lední medvídek Lední medvídek Ivona Březinová

Knihu jsem četla dětem v MŠ, líbila se jim.

17.03.2024 5 z 5

Letem světem za pár korun: Historky a tipy z cest Letem světem za pár korun: Historky a tipy z cest Zuzana Zvěřová

Vyloženě oddechová četba, neurazí, nenadchne. V paměti mi kniha asi příliš dlouho nezůstane.

13.02.2024 2 z 5

Poslední vdova Poslední vdova Karin Slaughter

Příběh mě moc nebavil, knihu jsem četla docela dlouho. Asi nejslabší díl série.

21.01.2024 3 z 5

Jak přežít s poruchami učení Jak přežít s poruchami učení Gary Fisher

Fajn kniha pro děti se SPU a jejich rodiče.Psaná velmi srozumitelnou a čtivou formou.

19.12.2023 5 z 5

Poradenská činnost učitele v mateřské škole Poradenská činnost učitele v mateřské škole Milena Lipnická

Kniha je přínosem pro učitelky, učitele MŠ, zabývá se zajímavým a ne příliš diskutovaným tématem poradenství. Líbí se mi test pro ověření vědomostí na konci knihy.

19.12.2023 3 z 5

Laskavé pohádky víly Laskonky Laskavé pohádky víly Laskonky Romana Suchá

Knížku jsem četla dětem ve školce při odpočinku.Některé kapitoly se líbily více, jiné méně. Něco mi přišlo pro předškoláky "složité". Určitě by se dala knížka využít k dalším aktivitám na poznávání, pochopení emocí. Líbí se mi ilustrace.

13.12.2023 4 z 5

Jestli to řekneš... Jestli to řekneš... Gregg Olsen

Smutný a šokující příběh. Začátek mě příliš nebavil, ale postupně jsem se začetla a byla jsem zvědavá, jak se celý příběh bude vyvíjet a jak vše dopadne.

14.08.2023 3 z 5

Psychická odolnost předškoláků Psychická odolnost předškoláků Maike Rönnau-Böse

Některé informace v knize jsou určitě zajímavé, ale jako celek mě kniha příliš nenadchla.

04.07.2023 3 z 5

Hra o duši Hra o duši Javier Castillo

Kniha mě bavila, byla napínavá a dobře se četla. Postava Miren je zajímavá. Závěr mě trochu překvapil.

02.07.2023 4 z 5

Myšlenky vraha Myšlenky vraha Romy Hausmann

Kniha mě bavila. Zajímavý nápad začít knihu zatčením podezřelého a zaměřit se na jeho dceru, jak vše vnímá. Líbil se mi i konec - odhalení motivu hrůzných činů.

06.05.2023 4 z 5

Reedukace specifických poruch učení u dětí Reedukace specifických poruch učení u dětí Drahomíra Jucovičová

Přehledná kniha o SPU vhodná nejen pro učitele, ale i pro rodiče dětí se SPU. Obsahuje spoustu námětů, na co se s dětmi zaměřit a co procvičovat. Oceňuji barevné přílohu, kde jsou vyfoceny různé pomůcky. Jen škoda, že se v knize nepíše podrobně také o dyskalkulii.

29.03.2023 4 z 5

Dítě s dyskalkulií ve škole Dítě s dyskalkulií ve škole Jane Emerson

Jedná z mála knih o dyskalkulii. V knize jsou základní informace o této SPU. Jako rodič bych ocenila více praktických námětů a doporučení, jak doma pracovat s dítětem s dyskalkulií.

18.03.2023 3 z 5

Cvičení pro děti se specifickými poruchami učení Cvičení pro děti se specifickými poruchami učení Věra Pokorná

Kniha vhodná pro rodiče dětí se SPU, obsahuje mnoho aktivit, jejich stručný a srozumitelný popis.

13.03.2023 4 z 5

Kryštof ÁDéHáDě Kryštof ÁDéHáDě Pavlína Brzáková

Docela zvláštní kniha...nějak jsem se do ní nemohla začíst. Možná pro zdlouhavé popisy moře, rybek, loďky, přílišné "rozebírání pocitů, emocí", dojmu, že se máma stará a zajímá hlavně o Kryštofa a ne o jeho sestru. Několikrát opakovaného názoru "okolí mě má za špatnou mámu". Většina lékařů, psychologů, učitelek MŠ i ZŠ popsána jako negativní, bez pochopení a empatie...I přesto jsem knihu dočetla a odnesla si z ní i pozitiva. Obdivuhodná byla maminčina trpělivost a víra v sebe a syna.

06.03.2023 3 z 5

Dyskalkulie Dyskalkulie Simon Hendrik

Knihu doporučuji rodičům dítěte s dyskalkulií. Vše je srozumitelně popsáno, vysvětleno a také jsou v knize nápady a hry na podporu a rozvoj matematických dovedností.

26.02.2023 3 z 5

Nedávejte do hrobu motýla živého Nedávejte do hrobu motýla živého Simona Votyová

Velmi zajímavá kniha pojednávající o životě dětí i dospělých s PAS. Zaujala mě také tvorba dětí (příběhy, básničky). Doporučuji studentům pedagogických oborů, učitelům MŠ i ZŠ.

22.02.2023 5 z 5