Pogy Pogy komentáře u knih

Provařená Provařená Simona Votyová

Moc povedená kniha :-).

25.04.2023 5 z 5

Medikus z Heidelbergu Medikus z Heidelbergu Wolf Serno

Knihu jsem si vybrala kvůli čtenářské výzvě. Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale po asi sto stránkách se to podařilo a vlastně mě překvapilo, jak mě příběh studiose Lucasa baví.
Byla to vlastně taková pohádka, ale se zvláštním koncem.

21.04.2023 3 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Les v domě je kniha, kterou nemůžete odložit (přečetla jsem ji za jedno odpoledne), kniha, při které jste neuvěřitelně napnutí a celou dobu si jen říkáte, ať není pravda to, co si myslíte, kniha, ze které vám je fyzicky špatně.
Autorku miluju a hodnotím plným počtem hvězd. Je to zas něco jiného než Hana nebo Tiché roky, ve kterých čtenář mohl najít ni nějakou naději, nebo Listopád, u kterého si říkáte, že i když to špatně dopadlo, tak to byla fikce. Tady jsem neviděla dobrého nic...

21.04.2023 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Za mě nejlepší kniha od Tučkové. Napnutá jsem byla od začátku do konce. Samozřejmě celou dobu mi bylo úzko a šoufl. Vždycky po dočtení knížky s tímto tématem nechápu, proč? Proč jsou prostě lidi tak zlí. No a klasicky jsem zhnusená z nacistů a komunistů.

01.04.2023 5 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Třešnička na dortu celé trilogie :-).
Kniha je samozřejmě jiná než film. Oboje mám ráda a snažím se je nesrovnávat, ale Froda a Faramira mám prostě v knize daleko raději. Frodo není takový "psychouš" a Faramir je prostě megaklaďák :)

27.03.2023 5 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Dvě věže je z celé trilogie moje nejoblíbenější :-).

23.03.2023 5 z 5

Něžně háčkovaný čas Něžně háčkovaný čas Stanislav Rudolf

Příjemný návrat do minulosti díky čtenářské výzvě :-)

16.03.2023 3 z 5

Správná pětka na ostrově pokladů Správná pětka na ostrově pokladů Enid Blyton

Správná pětka to je návrat do dětských let. Hltala jsem to jako malá :-)

15.03.2023 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Po Hobitovi, jsem sáhla po Pánu prstenů. Je to úžasná knížka. Už jednou jsem ji četla a teď jsem se k ní ráda vrátila a určitě ne naposled :-)

15.03.2023 5 z 5

Hobit je moje oblíbená klasika, ke které jsem se vrátila, díky čtenářské výzvě. Jdu pokračovat Pánem prstenů :-)

04.03.2023 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Klasika, po které jsem sáhla díky čtenářské výzvě :-)

19.02.2023 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Moje druhá kniha od paní Tučkové. Po obsáhlé Bílé vodě jsem zhruba věděla, co mě čeká. Knížka se mi moc líbila. Sice jsem musela dávat pozor, kdo je jak s kým příbuzný, ale rozhodně skvělé dílo a ten konec byl neskutečný :-O!

15.02.2023 5 z 5

Seriál Případy 1. oddělení jsou moje oblíbené a knížka pánů Mareše a Moravce mě nezklamala. Bavila mě od začátku do konce.

06.02.2023 5 z 5

Německá dívka Německá dívka Armando Lucas Correa

Příběh, který se vás rozhodně dotkne. Spousta lidí zapomíná, že první zemí, kterou Hitler obsadil, bylo Německo...
U knížek mám navíc ráda, když se střídá vyprávění z minulosti a současnosti.

31.01.2023 5 z 5

Hned na úvod musím říct, že seriál Přátelé miluju. Doma ho máme puštěný skoro každý večer jako kulisu. Proto jsem měla asi větší očekávání, které bohužel nevyšlo.
To, že je MP závislý na lékách a alkoholu jsem věděla, ale jak moc je fakt masakr.
Knížka slibovala, že bude vtipná. Jsem pozorná čtenářka, ale nic vtipného jsem tam prostě nenašla.
Taky číst to skoro hned po Tomovi Feltonovi byla asi chyba, protože ten nasadil laťku vysoko.
Za mě teda slabší knížka, kterou jsem se musela vyloženě nutit dočíst.

28.01.2023 3 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Za mě rozhodně povedená a zajímavá kniha. Trochu jsem předvídala konec, ale nevadilo mi to. Pokud máte rádi příběhy typu : co by kdyby, tak tato kniha je dobrá volba.

22.01.2023 4 z 5

Knihu jsem přečetla na jeden zátah. Jako fanoušek knih a filmů o HP jsem si přišla na své. Musím ocenit s jakou upřímností Tom knihu napsal. Bylo zajímavé nahlídnout do jeho soukromí a zákulisí natáčení.

18.01.2023 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Sudetský dům je kniha, která se musí každého dotknout. Je šílené, co si lidé, kteří se znají celý život, dokážou dělat. Těším se na druhý díl.

17.01.2023 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Moje poslední knížka od paní Aleny a přečetla jsem ji jedním dechem.

01.01.2023 5 z 5

InTyMně InTyMně Markéta Lukášková

Nebyl to úplně můj šálek čaje, ale jsme s autorkou skoro stejný ročník, takže jsem s ní ráda zavzpomínala a zasmála se.

30.12.2022 3 z 5