Pogy Pogy komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Ufff ani nevím, co napsat. Jen, že je to naprosto dokonalá knížka, která mě velmi zasáhla...

17.06.2022 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Les v domě je kniha, kterou nemůžete odložit (přečetla jsem ji za jedno odpoledne), kniha, při které jste neuvěřitelně napnutí a celou dobu si jen říkáte, ať není pravda to, co si myslíte, kniha, ze které vám je fyzicky špatně.
Autorku miluju a hodnotím plným počtem hvězd. Je to zas něco jiného než Hana nebo Tiché roky, ve kterých čtenář mohl najít ni nějakou naději, nebo Listopád, u kterého si říkáte, že i když to špatně dopadlo, tak to byla fikce. Tady jsem neviděla dobrého nic...

21.04.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Listopád je první kniha, kterou jsem od autorky četla. Začala jsem včera a nemohla jsem se odtrhnout. Ta představa, kdyby to v listopadu 89 dopadlo, tak jak je to zde napsáno, je šílená. Skoro celou knížku mi z toho vlastně bylo špatně. Ale moc se mi kniha líbila a určitě sáhnu po další.

15.06.2022 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Paní Mornštajnová je pro mě jedna z nejlepších autorek. Její knížky se tak krásně čtou, úplně ten příběh před sebou vidíte. Skvělá vypravěčka.

Slepá mapa je pro mě čtvrtou knihou od AM a byla opět perfektní. Tak už jen Tiché roky a Kapka Ája :-)

17.07.2022 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Moje druhá kniha od paní Tučkové. Po obsáhlé Bílé vodě jsem zhruba věděla, co mě čeká. Knížka se mi moc líbila. Sice jsem musela dávat pozor, kdo je jak s kým příbuzný, ale rozhodně skvělé dílo a ten konec byl neskutečný :-O!

15.02.2023 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Moje poslední knížka od paní Aleny a přečetla jsem ji jedním dechem.

01.01.2023 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Za mě nejlepší kniha od Tučkové. Napnutá jsem byla od začátku do konce. Samozřejmě celou dobu mi bylo úzko a šoufl. Vždycky po dočtení knížky s tímto tématem nechápu, proč? Proč jsou prostě lidi tak zlí. No a klasicky jsem zhnusená z nacistů a komunistů.

01.04.2023 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Skvělá kniha!!! Hned jdu na dvojku :-)

01.08.2022 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Třetí kniha od této skvělé autorky. Po Listopádu a Haně pro mě byla "příjemnější". Sice opět sledujeme postavy v průběhu minulého století, které výrazně zasáhne do děje, ale ne tak drsně jako v Haně. Za mě zase nejvyšší hodnocení.

29.06.2022 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Druhý díl Šikmého kostelu se mi líbil ještě víc než jednička. Upřímně dost mě zasáhnul a vůbec jsem netušila o polském záboru před druhou světovou válkou.

26.09.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Na knížku jsem dostala tip od kamarádky a musím říct, že jsem ji četla jedním dechem...

12.12.2022 5 z 5

Kniha, která ve Vás dlouho zůstane...

25.11.2022 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Napínavé od začátku do konce. Opět jsem nevěděla, kdo a proč to udělal :-)

13.06.2022 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Klasika, kterou jsem chtěla mít v knihovně. Měla jsem asi velké očekávání. Kniha mě bavila na začátku a na konci.
Jinak myšlenka geniální, to je jasné.

31.05.2023 4 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Třešnička na dortu celé trilogie :-).
Kniha je samozřejmě jiná než film. Oboje mám ráda a snažím se je nesrovnávat, ale Froda a Faramira mám prostě v knize daleko raději. Frodo není takový "psychouš" a Faramir je prostě megaklaďák :)

27.03.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Za mě rozhodně povedená a zajímavá kniha. Trochu jsem předvídala konec, ale nevadilo mi to. Pokud máte rádi příběhy typu : co by kdyby, tak tato kniha je dobrá volba.

22.01.2023 4 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Kniha je opravdu neuvěřitelně napsaná. Rozhodně doporučuji si přečíst.

17.10.2022 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Opět jsem četla skoro na jeden zátah. U Shari jsem si už zvykla netipovat pachatele dopředu, protože na konec je to vždy někdo jiný :-).

13.06.2022 5 z 5

Seriál Případy 1. oddělení jsou moje oblíbené a knížka pánů Mareše a Moravce mě nezklamala. Bavila mě od začátku do konce.

06.02.2023 5 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Velmi povedená, příjemná a čtivá kniha Patrika Hartla. Příběh tří kamarádek, spolužaček Prvoka, Šampóna, Tečky a Karla mě vtáhla a nepustila až do konce. Sice tam nebyl žádný velký zvrat a nebo wow efekt, ale to mi rozhodně nevadilo. Určitě doporučuji přečíst :-)

30.10.2023 4 z 5