pocitac311 pocitac311 komentáře u knih

Švábi Švábi Jo Nesbø

Slabší diel série HH. S tým prezliekaním mŕtvoly trocha pritiahnuté za vlasy a v závere nejasne písané, až som sa v tom strácal. Dúfam, že ďalšie diely budú lepšie.

23.03.2016 3 z 5

Výstřel Výstřel Lee Child

Zaujímavé, napínavé, dobre sa mi čítalo, rád si pozriem aj film.
Po zhliadnutí filmu musím priznať, že kniha je omnoho lepšia :-)

18.03.2016 5 z 5

Jistě, pane ministře 1 Jistě, pane ministře 1 Jonathan Lynn

Perfektná kniha plná typického anglického suchého humoru. Pri čítaní sa mi stále v mysli vynárajú herci z televízneho seriálu.

03.03.2016 4 z 5

Nezvaný host Nezvaný host Lee Child

Tento diel Jacka Reachera ma bavil. Aj keď som dosť rýchlo odhadol motív aj páchateľa, dej bol napínavý, mal spád a gradáciu. Jack bol uveriteľný, nie až taký Superman ako v predchádzajúcich častiach, skôr premýšľajúci a hľadajúci svoju životnú cestu.
Teším sa na ďalšie diely.

18.02.2016 4 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Pôvodnú trilógiu Milenium som videl vo filmovej verzii a bol som ňou uchvátený. Po tejto knihe som siahol v nádeji na kvalitné pokračovanie príbehu.
Nemôžem porovnávať štýl Larssona a Lagercrantza, ale aj oproti filmu pôsobia postavy málo uveriteľne. Lisbeth má schopnosti komiksovej superženy, Mikael naopak nepôsobí veľmi akčne a investigatívne. Dobré postavy sú príliš dobré s krištáľovo čistým charakterom, tie zlé sú zlé a navyše podávané ako nesympatické alebo hlúpe. Príbeh je niekedy príliš detailný v popise vedeckých a počítačových záležitostí a tiež mám pocit, že autor píše o veciach, ktorým nie celkom rozumie - tak ako to komentuje fauxthum.
Dobrý príbeh napísaný pre mňa nestráviteľným štýlom.

31.01.2016 2 z 5

Štvrtá ruka Štvrtá ruka John Irving

Moja prvá kniha od tohto autora, takže jeho rozprávačský štýl mi chvíľami prišiel čudný. Kľukatá dejová línia, uletený námet, zopár pekných momentov a zaujímavých myšlienok. Čítalo sa to dobre a nenudil som sa, ale Irving asi dokázal napísať aj lepšie knihy.

24.01.2016 3 z 5

Airnet Airnet Geoff Ryman

Tiež som sa musel premáhať, aby som knihu dočítal a zostal mi z nej rozpačitý pocit.
Autor, pôvodom Kanaďan žijúci v Británii, sa snaží svoj príbeh vtesnať do reálií fiktívnej stredoázijskej dedinky v horách. Nedokázal však dôveryhodne vykresliť myslenie, konanie, postoje a životné hodnoty miestnych ľudí, všetko je silno "západné". Navyše pre mňa nepochopiteľne mieša prvky sci-fi (presuny v čase, hovoriaci pes, trhanie plota myšlienkou,...) a absurditami typu plod dieťaťa v žalúdku ako následok orálneho sexu, čím asi nadbieha vkusu svojich fanúšikov. Neviem ani, či sám autor chápe podstatu, funkcie, potrebu a význam Air-u, pretože ho popisuje dosť chaoticky a nejasne.
Sklamanie...

18.01.2016 1 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Knihu som prečítal jedným dychom a nevedel som sa od nej odtrhnúť. Nemyslel som si, že dokážem fandiť masovému vrahovi, ktorý sa zázračne odpúta od závislosti na heroíne :-))))) a skorumpovanému policajtovi, ale charakterovo sú to najčistejšie mužské postavy príbehu. Veľa napätia, nečakaných zvratov a zopár silných myšlienok. Výborná kniha!

10.01.2016 5 z 5

Všetci ľudia budú bratia Všetci ľudia budú bratia Johannes Mario Simmel

Úžasná kniha!
A mrazí ma, keď si pomyslím, že všetci ľudia by sa mali k sebe správať ako bratia z románu....

09.01.2016 5 z 5

Střepy Střepy Dick Francis (p)

Zvláštna "light" detektívka s jedným mŕtvym na začiatku a druhým v dramatickom konci. Všetko vypátra hlavný hrdina a polícia len nečinne sleduje. Ale číta sa dobre.

09.01.2016 3 z 5

Odysseus Odysseus James Joyce

Dlho som túto knihu čítal a ešte dlhšie som sa ju snažil pochopiť, ale doteraz sa mi to celkom nepodarilo. Nedá sa porovnať so žiadnou inou, štýl je jedinečný a pre väčšinu čitateľov asi ťažko stráviteľný. Naozaj výnimočné dielo.

08.01.2016 4 z 5

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Zatiaľ najlepšia kniha z oblasti motivačnej literatúry, akú som čítal. Podáva ucelený návod na zmenu osobného života vo všetkých oblastiach. Silno odporúčam!

08.01.2016 5 z 5

V znamení hovna V znamení hovna Jaroslav Rumpli

Veľmi silný príbeh podaný zaujímavým spôsobom. Celé mi to došlo až v závere a bol to celkom šok. Je to prvá kniha, ktorú som od tohto autora prečítal a príjemne ma prekvapil.

08.01.2016 4 z 5