playada playada komentáře u knih

Stará dáma vaří jed Stará dáma vaří jed Arto Paasilinna

Do humoru bych toto dilko nezařadila. Spíše je to smutné. Bylo by hezké se ke vsem zlotřilcům zachovat jako paní plukovníkova... Ovšem, žijeme ve společnosti, kde na právo a pořádek dohlíží k tomu zvolený orgán. Nebo nedohlíží ? To ať si každý posoudí sám. Rozhodně nám nepřísluší přebírat roli vykonavatele rozsudků. Tak to prostě je. Tento příběh je krásná pohádka pro dospělé, která nemá šanci uskutečnit se doopravdy.

01.10.2022 5 z 5

Sběratel Sběratel John Fowles

WOW. Jestli se chcete pořádně vyděsit, tak čtěte. Upozorňuji, že vam bude špatně. Ale to k psychu patří, že ? Hodně dobrý, budete spokojení. Tak neváhejte.

28.09.2022 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Doposloucháno s vypětím všech sil. Nuda, nuda a nic než nuda. Nedoporučuji k četbě, sáhněte radši po něčem jiném.

31.08.2022 1 z 5

Naleziště Naleziště Patricia Cornwell

Neurazilo ani nenadchlo. Popis forenzních metod je zajímavý. Docela mě bavil Marino. Kay a Lucy mi lezou na nervy svou nadpozemskou výjimečnosti. Nejlepší školy, neskutečná inteligence, v podstatě genialita... Důležité funkce, v FBI, u prezidenta, u britské královské rodiny atd., Atd . Pohádkové výdělky ( zejména Lucy ) , kupují si vlastní vrtulniky , jachty a nevim co ještě... Když to srovnám s Colombem a jeho pršipláštěm... Bez komentáře.

23.08.2022 3 z 5

Kočka, která uměla číst pozpátku Kočka, která uměla číst pozpátku Lilian Jackson Braun

Až na tomto portále jsem se dozvěděla, že se jedná o kočičí sérii. To mne potěšilo. Pokusím se najít další díly , protože mi tento styl psaní zkrátka sednul. Jelikož bývám občas v kočičí společnosti, dokážu si představit, že i ony by levou zadní vyřešily detektivní záhadu. V naší kočičí partě jsem bezesporu já " Ta nejmíň chápavá ".

08.08.2022 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Dávám tři hvězdičky za to, že jsem to přečetla až do konce. Ale jinak - docela to bolelo. Tak nějak mi vadí záporák= hlupák. Opravdu jsou zločinci mamlasové, kteří se chovají jako Pat a Mat ? Nemyslím si. Musí být nutně vulgární a násilničtí ke svým komplicům a rodinným příslušníkům ? Já nevím, ale skutečný svět zločinu mi přijde sofistikovanější. Ke smůle obětí.

27.07.2022 3 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Je to pěkné, ale dost těžké, řekla bych... Jako šachy. Různé figurky se pohybují po herním plánu a vy je musíte všechny sledovat. Jinak vám uteče něco důležitého a dostanete šach mat. Jako v mém případě. Nějak jsem se v té " koncovce " ztratila. Ale to je moje chyba. Nikoliv autorova.

23.07.2022 5 z 5

Zubař Zubař Tim Sullivan (p)

Já jsem si to užila. Autistický seržant mě bavil. Těším se na další díly s tímto roztomilým podivínem.

11.07.2022 5 z 5

S pocitem viny S pocitem viny Keri Beevis

Je to spíše červená knihovna, než thriller. Milovníkům thrilleru bych to asi nedoporučila. Cílová skupina jsou podle mne slečny... Těm se to pravděpodobně bude líbit a z Jacka budou paf.

26.06.2022 2 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Autor vás nějakým záhadným způsobem donutí mít rád všechny lidi na světě. To umí málokdo.

08.06.2022 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

My máme v domě taky pár pěkně protivnych, nesnesitelných, mrzouckych starych lidí. Ale, co se skrývá pod tou slupkou ? Po přečtení této knihy mám chuť znovu nalézt skryté osobnosti v těch anonymních šedých a věčně nakvašených bytostech.

17.05.2022 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Asi bych to vubec nezařadila do kategorie " Knihy pro děti ". Myslím, že i pro dospěláka je to docela oříšek k rozlousknuti. Elsa je značně nestravitelné dítě. Ale vzhledem k tomu, že má patrně také "nějaký " syndrom, se to dá pochopit. Babi byla asi fajn, ale nemáme příliš příležitosti s ní pobýt, abychom si udělali vlastni usudek.. Říše fantazie je prima, ale nedokážu si do ní dosadit konkrétní osoby. V hodnocení jdu zlatou střední cestou. Nezavrhuji, ale ani nevelebim.

11.05.2022 3 z 5

Nejdražší dcera Nejdražší dcera Elizabeth Little

Hlavni hrdinka mi byla sympatická, libily se mi její hlášky ala Phill Marlow. Jelikož to byla autorčina prvotina, musime odpustit i jistou naivitu. Spisovatelka ma v sobě zcela jistě potenciál.

06.05.2022 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Já chci taky být Britt Marie.

11.04.2022 5 z 5

Úniková hra Úniková hra Megan Goldin

Já mám ráda, když je pomsta sladká... Ale musí být alespoň trošku uvěřitelna. Což v tomto případě není ani trochu. Je to takový James Bond. Připadala jsem si autorkou lehce podvedená. Snad si nemyslela, že jí to zbastim ?

30.03.2022 4 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

Kdo je Lombard ? ;-)

23.03.2022 4 z 5

Ve vteřině Ve vteřině Suzanne Redfearn

Já nevím. Mně to přišlo takové mravokárné.

02.03.2022 1 z 5

Stupně viny Stupně viny H.S. Chandler

Zajímavé. Neotřelé. Nezvyklé. Nápadité. Překvapující.

24.02.2022 3 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Moje první kniha Patrika Hartla a hned pět hvězd. Bingo. Ať přemýšlím jak přemýšlím, nenalézám žádná negativa. Všechny postavy mě bavily a byli mi sympatické. Všem jsem držela palce, ať se z těch životních šlamastik nějak bez úhony vyškrábajį. Moc líbilo, děkuji autorovi.

17.02.2022 5 z 5

Třetí polovička Třetí polovička Carola Lovering

Jako, dalo se to.. Když budete přeskakovat takovou tu omáčku okolo ( kniha by s přehledem mohla mít poloviční počet stránek ), tak to dáte. Mno. Tak tolik asi k tomuto počinu určitě nadějné spisovatelky.

15.02.2022 3 z 5