Pivísek Pivísek komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Tato úžasná kniha mě naprosto nadchla a pohltila! Hltala jsem jednu stránku za druhou, abych věděla, co bude dál a dál, to už se mi opravdu dlouho nestalo. Místní i časové reálie zapadají do příběhů hlavních postav naprosto přirozeně, člověk jakoby "žije" s nimi, zvláště, když žije ne až tak daleko odtud... Překvapilo a potěšilo mě, že se autorka nebála mluvit "po našymu", konečně jsem měla pocit, že nějaké knížce opravdu rozumím (než když se v ní "mluví pražsky") a určitě se brzy vrhnu na další díl. Doporučuji všemi deseti! :-)

23.05.2021 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Na tuto sérii jsem se chystala dlouho a čekání opravdu stálo za to! Kniha byla čtivá, napínavá a vraha jsem si do poslední chvíle opravdu ani netipla - a to se mi často nestává! Detailní popisy brutálně páchaných zločinů mi až tak moc nevadí (pokud to není násilí na dětech), takže jsem nadšeně četla dál a dál a po pár večerech jsem knihu slupla jako malinu. Už se těším na další díl a autora mohu jen doporučit! :-)

05.05.2022 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Dávám 5* jen proto, že více už dát nejde. Naprosto úžasná kniha, stejně jako první díl mě pohltila a nadchla! Jako bonus k velmi čtivému příběhu je zde opět vzdělávací prvek, který hodně oceňuji, neboť jsem v historických souvislostech měla vždy trochu guláš a tyto knihy mi přiblížily a objasnily dost věcí. Děkuji paní Lednické za nápad a zpracování knih a nemůžu se dočkat třetího dílu!

24.11.2021 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Vůbec jsem nevěděla, co mám od této knihy čekat, nečetla jsem recenze ani anotaci, prostě se mi kniha dostala do ruky a já ji za dva večery přečetla. Woow! V půlce nastal nečekaný zvrat a já jsem jen hltala, jak všechno dopadne. Nečekaný námět mě donutil nad tématem přemýšlet a myslím, že mi bude ještě dlouho ležet v hlavě.

15.12.2022 5 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Brilantní! Každá myšlenka, každé slovo má své místo a zasáhne přesně tam kde má, přesně v tu chvíli kdy má. Tolik přirovnání, které člověk skoro místy ani nestačí sledovat nebo se nad nimi zamyslet. Fredrikovy knihy jsou umění, které opravdu stojí za pozornost!

02.11.2022 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Silný příběh, k zamyšlení. K velkému zamyšlení. Co je správné? Co není? Co udělat nebo říct, když víte, že pravdou můžete zničit všechno? Doporučuji.

19.10.2022 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Chris Carter mě každou knihou dokáže překvapit. Jak může pořád vymýšlet brutálnější a nechutnější způsoby vražd!? Sotva jsem dočetla třetí díl a už se nemůžu dočkat, co vymyslí v tom dalším. Za mě palec nahoru! :⁠-⁠)

28.09.2022 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Fredrik Backman opět nezklamal! Tato kniha je zatím druhá, kterou jsem od něj četla, ale určitě budou následovat další. Humor a zároveň hloubka, šíleně zkonstruovaná dějová linka a zároveň je to vlastně úplně ze života, smích, pláč, dojetí, zamyšlení... Co dodat, doporučuji! :-)

21.02.2022 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Srdcovka moje i mé dcery! :⁠-⁠)

24.10.2022 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Kniha se velice dobře četla, měla spád a byla napínavá. Nápadité byly úryvky vrahova myšlení, díky kterým dostával děj větší šťávu. Hvězdička dolů šla za náznaky milostných scén, které normálně v thrillerech moc nemusím a tady jsem z nich byla celkem rozpačitá.

24.10.2022 4 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Cože!? Jak to Chris dělá, že vždy přijde s novým a brutálnějším způsobem vraždy než v předchozích knihách!? Konec mi sice přišel trošku zrychlený a ne moc dobře vysvětlený (hlavně u vedlejších postav), ale to nemění nic na tom, že je podle mě Carter velice (velice!!!) vysoko na žebříčku mých oblíbených autorů.

13.10.2022 5 z 5

Křížová palba Křížová palba Štěpán Kopřiva

Opět super počtení! Jsem nadšená, knížka mě nadchla stejně jako první díl! Nechyběl humor, napětí, akce, prostě pecka! :)

22.08.2021 5 z 5

Poslední nádech Poslední nádech Lucy Clarke

Velice povedený kousek! Obálka sice není moc zajímavá, ale obsah mě zaujal natolik, že jsem se téměř nemohla odtrhnout. Barvitý popis Tasmánie vtáhne člověka do děje ještě víc a přestože mě potápění nikdy nelákalo, po přečtení této knihy bych byla ochotná to i zkusit! :o) Ač ženské čtení, žádná červená knihovna to není. Ukázka toho, jak se může člověk zamotat do vlastních lží a vše tím pokazit. Za mě palec nahoru a můžu jen doporučit těm, kteří hledají napínavou a trošku i romantickou knihu pro ženy.

24.06.2015 4 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Díky filmu jsem věděla do čeho jdu a myslela jsem si, že mě kniha moc nepřekvapí. Myslela jsem si, že nebudu plakat jako u filmu. Mýlila jsem se. Příběh je opravdu plný lásky, souznění, citu a naděje. Prostředí, postavy i děj jsou tak barvitě popsány, že jsem se vcítila do obou hlavních hrdinů a nemohla jsem přestat číst, dokud nebyl opravdu konec. Člověk tak nějak nad tím životem začne uvažovat trochu jinak... Citlivěji...

28.01.2023 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Asi jsem od knihy čekala něco víc... O případu obviněného černocha, jeho příběhu a soudního procesu bylo napsáno bohužel méně než jsem doufala. Představila jsem si, jak asi lidé v té době žili a pochytila jsem i hlavní myšlenku, nicméně mě kniha moc neoslovila. Vyprávění z pohledu malé slečny a styl psaní nebyl můj šálek čaje. Kdyby se autorka více rozepsala o případu černocha a psala méně o tom, jak děti prožívají léto, určitě by to bylo zajímavější. Za mě akorát mnoho povyku pro nic.

02.03.2023 3 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Opět fantastické!

30.11.2022 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Klasika, krásná a smutná kniha, bohužel až moc pravdivá... Pokud ještě tato kniha není v povinné četbě na SŠ, určitě by měla být zařazena... A nebo možná ne, sama jsem povinnou četbu bojkotovala a zásadně z ní nic nečetla (k mnohým věcem jsem se dostala až po škole). Nicméně doporučuji!

25.07.2014 5 z 5

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

Absolutně nechápu šílenství kolem této knihy. Jedno klišé vedle druhého, kýčovité rozhovory a nerealistické situace. Oba mladí mě štvali, neoblíbila jsem si ani jednoho. Kvůli této knize ještě více nedůvěřuji knihám typu "světový bestseller". 2* snad jen za nevrlého spisovatele.

21.07.2014 2 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Nečekané. Tedy, od začátku člověk tuší, jak to asi dopadne, ale i tak byl člověk chvílemi v napětí, jestli tuší správně. Konec (vlastně i debaty po cestě) je zamyšlení hodný a v cíli zbyde jen pocit - jakože cože? Čekala jsem vysvětlení celého pochodu, co je za tím? Jakou roli hraje major? Co jsou brigády? Asi můžu jen domýšlet... Tato absence zákulisních informací mi trochu zkazila dojem z knihy, ale jinak fajn čtení.

02.09.2023 4 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Nějak jsem podvědomě očekávala takový konec, ale autorka mě dlouho napínala! Od třetiny knihy jsem četla jedním dechem, povedené dílo!

07.05.2023 5 z 5