Pisquosus Pisquosus komentáře u knih

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Asi jsem od knihy očekávala něco víc, že to bude pecka, ze které si sednu na zadek.

Pointu jsem dokázala odhadnout tak v polovině knížky.

Bylo to trochu úzkokolejné, bez vrstvení postav. Sympatické byly hlubší myšlenky a používané filosofické citáty.

Hodnotím jako průměr. Hezké 3*

01.07.2022 3 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

No, měla jsem tedy co dělat, abych knihu dočetla.

První dvě třetiny super, knihu jsem hltal jedním dechem, ale pak se to zlomilo a stala se z toho přehnaná slátanina.

19.01.2020 3 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Kniha má strhující děj, velmi napínavá, velmi se mi líbila.

26.11.2018 5 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Mně se knihy Weavera čtou dobře, tato nebyla výjimkou.

Závěr hodně překombinovaný, ale budiž :)

21.05.2024 4 z 5

(SPOILER) Kniha měla pro mě několik úrovní - napsáno super, “dobře" se četla. Evidentně jsem neměla tušení o žádné další rovině Matthewa Perryho, pro mě to byl "jen" herec v mém oblíbeném sitcomu. Jako spisovatel u mě obstál.

Téma bylo příšerné - bohatý narkoman a alkoholik, který se mohl dostat ke všemu, co potřeboval a v jakémkoliv množství vždy a okamžitě. Kolikrát se chtěl stát lepším člověkem, kolikrát nemohl z nějakých smyšlených, subjektivních nebo objektivních příčin, kolikrát panebože unikl smrti?

A v neposlední řadě jsem cítila ten obrovský smutek z toho, jak chtěl být slavný a jak vlastně slavný byl a pak nechtěl? Jak chtěl být bohatý a pak ho to celý semlelo.

Za mě utrpení a smutek, ale taky pochopení a vlastně i nepochopení. Cítila jsem, že pro něj ten životní vrchol byl Chandler a vše ostatní byly jen prášky, alkohol a cigára. Nic ostatní nemělo prostě cenu.

Hrozně smutný a tak reálný.

07.02.2024 5 z 5

Nerez Nerez Marek Epstein

Fajn povídková kniha. Psané hezky, styl mi sedí.

29.01.2024 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Za mě film lepší než kniha, který se mi líbil. Kniha mě místy nudila a děj mi moc neubíhal, možná proto, že jsem příběh znala podle shlédnutého filmu.

Nicméně styl psaní skvělý a námět neotřelý.

04.01.2024 4 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Útlá knížečka na jedno deštivé odpoledne. Neurazí, nepřekvapí.

Průměrné a ničím extra zajímavé téma.

07.12.2023 3 z 5

Dravec Dravec Marek Epstein

Rozhodně jedna z lepších knih. Velmi čtivá, vážnost tématu je mrazivá. Konec lehce odbytý.

11.11.2023 4 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Další přečtená a za mě nejslabší. Místy mě to trochu nudilo a nutila jsem se knihu dočíst.

30.09.2023 3 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

Uf, tohle bylo něco, příběh s koncem, za který jsem byla ráda. Ne, že by se mi ten konec líbil, ale byla jsem ráda za tu surovost, ryzost a opravdovost.

Jako první jsem přečetla Běsu, to byla taky soda.

Napsané skvěle, autorka je velmi vypsaná, píše s lehkostí. Moc mě to bavilo.

Díky!

31.08.2023 4 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Po knize jsem sáhla hned po dočtení Oveho. Tak nevím, zda to bylo brzy na dalšího Backmana nebo kniha byla slabá.

Začátek mě bavil, pak mě to nudilo a konec vyloženě mučil. Za mě bohužel nic moc.

30.06.2023 2 z 5

Bílý oceán Bílý oceán Roy Jacobsen

Druhý díl, který navazuje na o chlup lepší první díl.

Strohý styl autora mi sedí, příběh mi přijde velmi zajímavý. Možná by si čtenář zasloužil vysvětlit ta nevyřčená tajemství a myšlenky.

Za mě fajn čtení na víkend.

20.11.2022 4 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Napsáno čtivě, ale přišlo mi to přitažené za vlasy.

Poslední strany mi přišly až otravné. Co ten otec? Ten se vzal kde?

První díl byl naprostá pecka, dvojka byla taky fajn… ale tohle? To už bylo moc :)

23.08.2022 3 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Kniha je napsaná čtivě, přišla mi však velmi rozvláčná a dlouho se nic nedělo.

Zvrat a vyústění přišlo na posledních 15 stranách. Před tím byla spousta zbytečného balastu.

19.02.2022 3 z 5

Sběratelka sirotků Sběratelka sirotků Ellen Marie Wiseman

(SPOILER) Téma knihy přiléhavě sedí s dobou, kterou právě prožíváme.

První dvě třetiny byly skvěle napsány, musela jsem místy odkládat knihu s ohledem na tíživost (nemoc, ztráta bratrů, sirotčinec), hodně jsem to prožívala.

SPOILER: Přála jsem hlavní hrdince štěstí, aby nalezla klid a spravedlnost. Paradoxně, když se to stalo, trochu mě zklamala ta “dokonalost”.

13.02.2022 4 z 5

Křídla ve větru Křídla ve větru Sue Monk Kidd

Velmi zajímavé a neotřelé téma. Knihu obdobnou tematikou jsem četla poprvé, byla velmi zajímavá především tím, jak se prolínaly dvě linie vypravěče, na jedné straně stojí emancipovaná žena a na druhé straně stojí černá otrokyně.
Další plus knihy je, že vychází z reálných situací, které se skutečně staly. Myslím, že se spíše jedná o čtivo pro ženy, protože je kniha navozuje pocit, že se jedná o romanci, ale není tomu tak.
Po přečtení knihy jsem si vyhledala další informace, které se vztahují k této tématice, a to mě právě na čtení velmi baví, když se dozvím něco nového a že mě obohatí a další vědomosti.

05.06.2019 5 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Kniha mě velmi navnadila vysokým hodnocením, ale příběh mě zklamal. Dlouho to byla taková nuda, že jsem si říkala, že to snad nedočtu. Úkoly, které měla Kiva splnit byly fakt blbost. Dobře, pointa byla docela fajn, ale většina byla nudná. Pro mě jen škoda, že jsem si rovnou pořídila všechny díly, tak to teda přečtu :))

13.05.2024 3 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Velmi jsme se snažila, ale ani po půlce jsem se do knihy nemohla začít, proto ji teď odkládám a snad se k ní ještě někdy vrátím.

11.05.2024

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Druhý díl mě bavil o hvězdičku více než díl první.

Super čtení na dva večery.

Jdu na třetí díl :)

29.04.2024 5 z 5