Pinky Claire Pinky Claire komentáře u knih

Deník moderní jogínky Deník moderní jogínky Šárka Vojáčková Konečná

Pod pojmem "obrátit svůj život naruby" jsem si asi představovala něco jiného než že autorka odjede na měsíc do Indie a pak se vrátí do svého starého bytu ke svému stálému příteli.
Některé pasáže a myšlenky mi navíc přišly nedokončené. Autorka například začala o něčem mluvit, mě to zaujalo a říkala jsem si: "aha, tak to mě zajímá, na co teda přišla, jak to teda je"... ale žádné rozuzlení nepřišlo.
Jinak ale oddechová knížka, která člověku přiblíží celé učení jógy.

05.01.2019 2 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Vtipné mi to nepřišlo. Ne proto, že bych se cítila uražena nebo bych nezvládala černý humor, podle mě to prostě ani nebyl humor. Ale myslela jsem si, že alespoň děj by mohl být zajímavý, když ovšem ani po třista stránkách nebyl, doufala jsem alespoň v zajímavou poentu na konci. Marně. Za mě zklamání, ale tři hvězdičky za nápad a za to, že autor měl asi fakt o historii i součesné politice přehled.

30.08.2017 3 z 5

Nesmrtelnost Nesmrtelnost Milan Kundera

Kdybych mohla, hvězdiček tomu dám šest.

05.02.2015 5 z 5

Nebeský vězeň Nebeský vězeň Carlos Ruiz Zafón

Asi nejslabší ze všech Zafónových knih, ovšem stále dobrá. Čtivá s tajemnou (i když ne tolik) atmosférou, ale
SPOILER
Nejsem si jistá, jestli si to z Andělské hry nepamatuji špatně, mám však pocit, že Zafón učinil dějovou chybu. Budu moc ráda, když mi řeknete, že se mýlím, ale takhle si to pamatuju: V Andělské hře na konci David Martín psal Isabelle a potom zjistil, že je mrtvá. V Nebeském vězni to zjistil ve své cele a úplně ho to položilo. Nemohl ho přece dvakrát překvapit fakt, že Isabella umřela.

13.05.2014 4 z 5

Coelha mám ráda, ale tohle mi přišlo jako nesourodé spojení Bible a Padesáti odstínů šedi.

16.03.2014 3 z 5

Principálova dcera Principálova dcera Jostein Gaarder

Gaardera mám moc ráda, ale abych byla upřímná, tato knížka mě poměrně zklamala. Nebyla špatná, námět dobrý a zpracování taky ušlo, ale na to jak je tenká jsem ji četla strašně dlouho a neříkala jem si "Jupí, jak já se těším, až si zase večer přečtu kousek Principálovy dcery", prostě mě to moc nechytlo.

13.06.2012 4 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Možná mě trochu zklamal konec, kdy jsme se zase dostali k Bibli, už to začíná být trochu moc. Ale jinak se mi kniha vážně líbila, i když jsem byla v jedné chvíli dost vystrašená, že někteří opravdu umřou. Taky si dovolím nesouhlasit s tím, že zrovna tato kniha potvrzuje Brownův vzorec psaní knih. Uznávám, že v Da Vinciho kódu, Pavučině lží i Andělech a démonech se schéma dost podobá-. Dva skvělí lidé a nějaký spojenec, který najednou zmizí/umře...ale pak se z něj vyklube největší padouch, ale tady tomu tak nebylo, alespoň z větší části, celou dobu jsme věděli kdo je padouch, i když jsme úplně neznali jeho totožnost... no, trošku jsem se zamotala, ale knížka se mi prostě líbila a to je hlavní.

07.05.2012 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Nejsem si jistá, který z dílů se mi líbil nejvíce- každý měl něco do sebe, i tento. Ale nechal ve mě takový podivný pocit, asi to bude tím, že se jedná o poslední díl. Konec byl takový hořko-sladký, i když mohl být horší a mrzel mě ten počet mrtvých, u některých jsem téměř nedokázala pochopit, jak to mohla spisovatelka udělat a chvíli jsem se pak děsila toho, že by byla schopna nechat zemřít i Katniss.

29.04.2012 4 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Mně tedy druhý díl nijak výrazně horší než ten první nepřipadal. Je fakt, že některé části mi přišly docela odbyté a ten začátek mě nechytil tolik, ale příjde mi daleko kvalitnější co se určité hloubky týče. Tím chci říct, že v prvním díle to bylo spíš "jak do háje přežiju" a teď už se jednalo více o morální hodnoty a naprosto mě dojímalo, jak se někteří lidé stavěli proti Kapitolu i přesto, že jim tím hrozila smrt, ať už šlo o staříka na náměstí nebo chudáka Cinnu a to jak se někteří splátci spojili, aby ochránili Katniss s Peetou mě také dostalo.

Tato kniha pro mě tedy rozhodně žádným zklamáním nebyla.

25.04.2012 5 z 5

Proroctví Proroctví Rick Riordan

Upřímně, trochu jsem se bála, že nebude tato knížka stejně dobrá jako její předešlé díly, jak už kvůli nepřítomnosti Percyho nebo kvůli tomu jak jsem si oblíbila ich formu v předchozích dílech, ale velmi příjemně mě to překvapilo, nové postavy jsou sympatické a humoru je tam stále dost :).

21.04.2012 5 z 5

L. A. Candy L. A. Candy Lauren Conrad

Asi tak prvních dvě stě stran jsem se extrémě nudila a z toho jak moc je to holčičí se mi dělalo šoufl, vlastně důvod, že jsem se to rozhodla dočíst byl jen ten, že jsem nechtěla, aby ten čas, který jsem tomu věnovala přišel vniveč. Důvod proč tomu ale nedám jednu ubohou hvězdičku je ten konec, který už jsem prakticky zhltla...

21.04.2012 1 z 5