PinkBunny PinkBunny komentáře u knih

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Krásná dětská knížka, kterou jsem jako malá moc milovala a četla ji opakovaně. Bonusem jsou navíc krásné ilustrace. Opravdu moh doporučit.

Krysař Krysař Viktor Dyk

Velmi poutavé, vášnivé, tragické. Literatura pro dospělé. Tklivě a poutavě načteno. Doporučuji.

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Čtěno jako audiokniha.
Mistrovské dílo, nemám slov. A jako bonus je výborně namluvená se super hereckými výkony a efekty. Nejlepší audiokniha ever.

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Slyšeno jako audiokniha.
Tak tohle mě hodně bavilo! Má to nápad, dynamiku, spád. Postavy a děj velmi realistické a uvěřitelné. Doporučuji

11.01.2024 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

(SPOILER) Brilantní kniha v rámci svého tématu. Pokud bych měla dát dětem číct jednu kniho o drogách (a prostituci), tak je to tahle. Neskutečně silný příběh, o tí více že dopadl zrovna tento šťastnou abstinencí a cestou z pekla.

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Kniha jako taková je psaná zajímavým způsobem, překvapilo mně jak moc se od filmu šilila. Např. postava Jenny s ní má společné leda tak jméno. Opravdu mohu doporučit, i když film je mnohem podařenější a chápu, kde a proč to scénáristé změnili. V audioverzi navíc velmi oceňuji i styl přednesu, který se výborně hodí na večerní uspávání.
Čteno jako audiokniha o stopě cca 8,5h.

19.08.2021 4 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Slyšeno jako audiokniha.
Krátké, stručné, spíše povídka. Ale i na stáří knihy to má jistý šmrnc a zajímavost.

11.01.2024 4 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Slyšeno jako audiokniha
Jaj, tak tohle mě hodně bavilo! Originální, čtivé, pecka. Doporučuji

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Nejlepší kniha od A.Ch. Moc se mi líbilo prostředí, motiv, vlastně úplně všechno. Pro mně detektivna č. 1
Čteno ušima.

02.01.2024 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Přečteno jako audiokniha 10h33m. Je to teda depka jako blázen. Dost těžko se mi to poslouchalo, možná proto že to není tak úplně fikce ale jednotlivé události se odehrávají i dnes. O touze po moci a manipulaci s lidskou myslí ad absurdum. Na druhou stranu, všechny popsané metody jsem již znala takže to pro mně nebylo tak zajímavé.

04.04.2019 4 z 5

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Výborné, lyrické, krásné. Až na jeden temný okamžik, který byl z filmu vypuštěn a říkala jsem si, co je to za nánu... ale řekla bych že to bylo od Hrabala záměrné, jeho láska ke psům a opovrhování špatným zacházením s nimi je vidět i v dalších knihách

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Skvělá kniha, velmi čtivá, děj má spád. Líbí se mi paralely resp. inspirace historií - jak hlavní zápletky alias války růží, tak třeba jednotlivé metody výslechu apod. Ač je to paradoxní, oceňuji že kniha není "sluníčková", je velice drsná ale právě proto, že je zcela reálná. O lidech nejsou žádné iluze, ctnosti jsou slabosti za které se platí atd, intriky kam se podíváš. Hlavní postavy umírají v těch nejneočekávanějších chvílích. Rozhodně doporučuji ke čtení cca od 15 let výše

04.04.2019 5 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Silná, dobře napsaná, i když ponurá kniha. Vracet se k ní ale asi nebudu.

02.01.2024 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Brilantní dětská kniha s nádhernými popisy každodenního života. Několikrát čtená i v dospělosti a stále mě baví. Rozhodně bude vždy mít své místo v naší knihovničce. Vřele doporučuji

04.04.2019 5 z 5