Pidzey Pidzey komentáře u knih

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Co je to Erebos ? V tomto případě je to troufám si říct geniální, originální, skvěle napsaný, mraziví a perfektně vypointovaný thriller. Už dlouho se mi nestalo že bych se ke knize tak rád vracel a chtěl vědět co se bude dít dál. Brzy jsem začal s knihou žít a přemýšlet nad tím o čem je a co se nám snaží říct. Přesto že se kniha často opře o žánry fantasy i sci-fi během čtení mi došlo že to co se v knize děje má nějaký racionální vysvětlení. Erebos je jedna z nejlepších knih co jsem kdy četl a doporučil bych ji každém kdo má rád dobré knihy, ale zároveň vás chci varovat „Nečtěte Erebos je mnohem návykovější než hra o kterou v něm jde.“

08.01.2012 5 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Nepatří to mezi nejlepší knihy jaký jsem kdy četl, ale rozhodně se zařadila mezi nejoblíbenější. Má to jednoduchý, ale chytlaví příběh. Hlavně a především má úžasnou hlavní hrdinku, kterou jsem si zamiloval a stala se jednou z mích nejoblíbenějších literárních postav vůbec (a to má těžkou konkurenci.. namátkou. Ciri,Lisbeth, Geralt, Aragorn a další)Ale i některé vedlejší postavy by se měli zmínit. Především Peeta, který je takový praví opak Katniss a skvěle se doplňují. Oblíbil jsem si i splátkyni Lišku, která je tak mazaná až bych si přál aby měla vlastní příběh. Ze začátku mě trochu vadilo že je příběh vyprávěn ich formou, takže je jasné že Katniss se konce dožije. Ovšem tady nezáleží na tom jestli, ale spíše jak. Skvělí a chytlaví čtení. Doporučuji i film, ale ten raději bez znalosti knihy (o něm více v mém komentáři na ČSFD)

22.03.2012 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Skvělé zakončení skvělé trilogie.Katniss mě svými myšlenkovými pochody cupovala až na kost. Jak nemám rád knihy vyprávěné ich formou, tak tady jsem to žral. Skvělá Katniss, skvělý Peeta , Hurykán a další skvělé postavy. Skvělá série, která mi zůstane v hlavě ještě dlouho a moc nerad se s ním budu loučit.Béééé,já chci nášup.

26.03.2012 4 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Pořád se to velice dobře čte. Katniss je pořád skvělá a pořád jsem spolu s ní musel přemýšlet jak to bude dál. Např. jsem furt dumal nad tím jak že jí chtěl dostat zpátky do arény. (znovu vylosují Prim ?? vylosují přímo Katniss??) Ovšem způsob jakým to nakonec udělali mě dostal. Podle mě je trochu slabší první půlka knihy, ale ta druhá to skvěle vynahrazuje. Žral jsem to jako první díl po desítkách stránek, tak proč jen ***. Je to prosté, první díl se mi prostě více líbil.

26.03.2012 3 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Mňamozní druhý díl..přesto že mám jedničku o maličko raději..tohle je taky neskutečný zážitek..Dozvíme se něco více o Lisbeth i Mikaelovi. Promakané postavy, hluboký promyšlený děj a několik opravdu luxusních pasáží. Za mě..Boxérský souboj..vyhrabábání se Lisbeth z hlíny....tady ten konec snad víc navnadí na čtení trojky víc něž konec u jeničky.Troufám si říct že dvojka s trojkou jsou mnohem více propojený..a ve trojce vás čeká další palba..především mě ve trojce doslala jistá věc kolem Zalasčenka.

01.02.2011 5 z 5

Vlčice Vlčice Zdeněk Žemlička

Pěkný příběh s atraktivní a zajímavou hlavní hrdinkou.Přesto že je to příběh spíše o pomstě velice jsem se u něho bavil,především v bitevních scénách,ve kterých se autor nebojí podat to trochu barvitěji,ale alespoň si dovedem tršičku představit že dostat ťavku mečem není žádný med.

Jak napsat dobrý scénář Jak napsat dobrý scénář Syd Field

Vynikající pohled na filmovou scénáristiku. Autor skvěle vypisuje fígle a pomůcky jak správně psát. Z mého osobního hlediska si myslím že díky této knize už bych měl za sebou napsaných hned několik scénářů. Nápady by byli, jen mě chybý ta trpělivost a chuť se do toho pořádně zavrtat. Pokud však budete plnit úkoli které vám autor v knize zadává, jistě brzy napíšete kvalitní příběh.

01.09.2011 5 z 5

Jumper Jumper Steven Gould

Obyčejný příběh o obyčejném klukovy,který zjistí že má neobyčejnou schopnost,kterou by snad chtěl mít každý.Teleportaci.
Příběh vyprávěný z pohledu hrdiny mě zaujal už od začátku.Je dobře čtivý má poměrně spád i přez to že možná do půlky je spíše o Deviho životě,ale hned jak najde matku aby ji v zápětí ztratil,začíná se rozehrávat solidní hra na kočku a myš.Do toho ještě láska,pomsta a spravedlnost.Rád bych si přečetl i druhý díl nazvaný Reflex,ale ten v našich hájích zřejmě neseženem,škoda.

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Po dlouhé době kniha která mě fakt dostala.říkal jsem si"co to dělám,proč si kupuju všechny tři díli když to budu číst rok."Prdlajs...ze začátku jsem to bral jen po kapitolách,ale později sem sejmul třeba dvě tři kapitoli.Je až neuvěřitelné jak rychle je možné takovou bychli zdolat když je to skvěle napsané.Lisbeth FOREVER

01.02.2011 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Chtěl bych tady hovořit o celé trilogii,protože já osobně,co se týče knižní verze nemám z těchto třeh knih favoryta.Všechny se mi líbyli stejně.Svět jaký pan Tolkien vytvořil,tolik ras,národů,jazyků to je až neuvěřitelný,kolosální naprosto úžasný.Já osobně považuji za jednu z nejlepších pasáží tu,jak popisuje bitvu u Helmova žlebu to je naprostý skvost.
Někde jsem četl že ve fantasi jsou dva takový velikáni,kolem kterých se diskutuje kdo že je lepší.Je to Pán prstenů a Zaklínač...nezlobte se prosím na mě,ale v tomto souboji u mne vyhrává Zaklínač.
Pán prstenů mě místama dost unavoval sálodlouhejma(i když krásnejma)popisama krajin a měst,kdežto Zaklínač je takový svižnější.Pokud bych měl tento souboj vyjádřit v procentuálním hodnocení tak Zaklínači dávám 90%(slabší třetí díl sági:Křest ohněm) a Pánu prstenů 80%(za ty únavné pasáže)..Prosím aby se na mě nezlobili zapřísáhlí fanoušci Pána prstenů,ale myslím že tohle mělo být řečeno.

30.11.-0001 4 z 5

Tato kniha mě naprosto uchvátila.Myšlenka o které se v této knize mluví mě vždy velice zajímala a tady je to znázorněno opravdu až hrůzným způsobem.Přesto má kniha jednu chybku,prakticky stačí aby jste si přečetli poslední kapitolu a více o čem kniha byla.I tak je to kvalitní čtení.

30.11.-0001 5 z 5

Já legenda Já legenda Richard Matheson

Naprosto geniální dílo,které jsem hltal i přes to že je už pěknou řádku roků staré(přesně jak povídali v recenzi).Autorovi stačil jeden člověk,jeden dům,prázdné zdevastované město a patička upírů aby rozehrál úžasnou hru o život.Kniha je sice krátká,ale o to emotivnější a pak ten naprosto dokonalej konec u kterého jsem zůstal koukat s otevřenou pusou.

30.11.-0001 5 z 5

Vlčice a Mandragora. Část druhá Vlčice a Mandragora. Část druhá Zdeněk Žemlička

přímé pokračování Vlčice a Mandragora 1.K tomu nemám co připisovat.Tady platí to samé jako v předešlích komentářích na vlčici.

Vlčice a Mandragora. Část první Vlčice a Mandragora. Část první Zdeněk Žemlička

možná o maličko slabší,ale přezto pořád kvalitní pokračování Vlčice.Autor dává více prostoru vedlejším postavám a příběh tak už nění "jenom" o Kroaně tahlě knížka mě taky velmi bavila

Cujo Cujo Stephen King

Cujo je moje první věc co jsem od PANA Kinga úspěšně dočetl a musím říci že ty kladné ohlasi o tomto autorovi jsou na místě.
Jednoduchá takřka normální zápletka a on s ní rozehraje povedený opravdu nervi rvoucí příběh o pejskovi nakaženým vzteklinou (všichni asi víte že u tohoto autora to zas tak úplně vzteklina nebude),autu kterému nejde motor,dvojici v něm uvězněné a skupinou opravdu blbých smolných událostí.Prostě třída.Jediné co mě trochu vadilo byl až drsný konec jedné z postav v autě která si to ani nezasloužila.Ale jinak jsem napjatě hltal stránky až do konce.

30.11.-0001 3 z 5