pidalka777 pidalka777 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Krásná a mrazivá zároveň

07.08.2020 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Tuto autorku vůbec neznám tak jsem se bála co to bude. Ale byla jsem mile překvapená. Knížka byla napínavá a ke konci ještě přidala. Moc se mi líbila. Určitě si zase od ní něco přečtu :)

08.11.2019 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

To byla pecka. Úžasně čtivá knížka a konec nervy drásající.

13.02.2021 5 z 5

Misery Misery Stephen King

Ze začátku mě to moc nezaujalo, i když mám SK moc ráda. Ale nakonec se to rozjelo a konec byl prostě boží.

17.08.2022 4 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Byla to naprostá pecka. Takovou pěknou pohádku jsem dlouho nečetla. Krásně to bylo propracované včetně míst kde se to odehrává. Až můj syn doroste do věku kdy to bude chápat tak si jí přečteme ještě jednou.

18.04.2022 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Strašně dlouho jsem se jí bránila a moc se mi do ní nechtělo. Ale už mě manžel dlouho uhání že by se chtěl podívat na film tak ať si to konečně přečtu.
Tak jsem přečetla a musím říct že to je bomba. Teď lituji že jsem to neudělala dříve.

11.12.2020 5 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

(SPOILER) Kdybych mohla tak dám těch hvězdiček více. Zařazuji ji do svého seznamu TOP knížek od Kinga. Byla úžasná, čtivá a prostě nádherná. Kinga jsem nesnášela ale i zbožňovala naráz zvlášť když mi ukončil kapitolu tím že to postava nepřežije (a to už mi padali oči). Charliemu jsem strašně fandila a Radar byla můj miláček.
A na konci jsem fakt i vyprskla smíchy zvlášť u výrazu šuk ze soucitu

31.07.2023 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Skvělé, čtivé a napínavé.

26.10.2022 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Lisbethka je hustá borka. A celá knížka je úžasně čtivá a napínavá a konec je nervy drásající. Dlouho se mi nestalo aby mě takhle knížka pohltila a nadchnula.

02.01.2021 5 z 5

Léto s kovbojem Léto s kovbojem Jaromíra Kolárová

Miluju film a teď miluju i knihu.

30.05.2019 5 z 5

Devatenáct set osmdesát čtyři Devatenáct set osmdesát čtyři George Orwell (p)

Je to pecka.

31.05.2021 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Skvělé, čtivé a prostě úžasné

16.04.2023 5 z 5

S tebou mě baví svět S tebou mě baví svět Marie Poledňáková

(SPOILER) Film zbožňuju a díky této knize vím i více podrobností. Například jak se kamarádi poznali. A taky jak Albert vyhlašoval soutěž o zlatou brusli na Utopenci, tak jsem vůbec netušila že Utopenec je rybník.
Opravdu to byla povedená oddechovka a já jsem se stejně bavila jako u filmu

08.05.2022 5 z 5

Večer a jitro Večer a jitro Ken Follett

Wau....ta byla tak krásná :). Úplně jsem si vzpomněla na dojmy z knížek když jsem začínala Pilířema země. Líbila se mi i proto že na rozdíl od Ohnivého sloupu tam nebylo tolik politiky. Kdyby to šlo dala bych jí víc hvězdiček

28.04.2021 5 z 5

Batoh, medvěd a osm kartonů vodky Batoh, medvěd a osm kartonů vodky Lev Golinkin

Vybrala jsem si tuto knihu kvůli čtenářské výzvě a musím říct, že to byla dobrá volba. Nejvíce se mi líbily ty části kdy prchali z Ukrajiny. Netušila jsem, že tolik roků po válce budou pořád v nemilosti Židé. Strašně jsem té rodině držela palce ať mají šanci na lepší život.
V současnosti, když je válka na Ukrajině doufám, že Rusko prohraje a odtáhne.

16.02.2023 4 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Začala jsem ji číst kvůli čtenářské výzvě a taky, že mi někdo tvrdil že je dobrá a víc jsem o ní nevěděla. Myslela jsem si, že to je nějaké fantasy o tom jak se les svým speciálním jazykem domlouvá, ale on to byl spíš dokument. Vůbec mi to nevadilo, protože to bylo velice zajímavé.

14.02.2022 3 z 5

Jatka Jatka Lee Child

uzasne, skvele super. Napínavé čtení, které několikrát dokázalo, že jsem přejela zastávku

13.07.2015 5 z 5

Druhá šance Druhá šance Adam Pýcha

Měla jsem ji doma už delší dobu a pořád nebyla vhodná příležitost si ji přečíst. Zvlášť jsem byla skeptická, že to napsal čech. Letos nastal její čas, když se ve čtenářské výzvě na databázi knih objevilo téma: Kniha se štítkem tajemství. Mé srdce zaplesalo, že ji mám doma a nemusím shánět něco jiného.
Již od začátku byla velice čtivá a napínavá. A byla jsem z ní nadšená a ten konec byl prostě úžasný, když do sebe vše krásně zapadlo a po delším nadávání, kdy mi autor sdělí jak se jmenuje Pětka. Kdyby bylo možné ohodnotit i design desek tak to bude dalších 5 hvězd, protože mě dost překvapilo (velice mile), že má desky nejenom z papíru, ale jsou potažené látkou. Je mi trochu smutno, že už je konec, ale určitě si ji přečtu někdy ještě jednou.
Jestli autor napíše podobnou knihu (a já pevně doufám, že ano) tak si ji určitě koupím.

09.09.2023 5 z 5

(SPOILER) Začátek byl dost zdlouhavý a říkala jsem si že jsem si do výzvy měla vybrat jinou. Jenže já od knih jen tak neodchazím, takže jsem se kousla a dočetla. Konec byl akční a překvapivý. Nemyslela jsem si, že Kateřině hrábne a postřílí vojáky, trochu jsem doufala, že to bude mít jiný konec. Buď je uvězní v táboře (protože jsem jim moc nevěřila, že je pustí) nebo s nimi budou jezdit ve vlaku sem tam až spáchají sebevraždu no a nejhorší byl plyn.

27.05.2022 3 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Že začátku mě moc nezaujala, už už jsem si říkala že ji odložím. Jenže jsem se hecla a četla dál. Nakonec jsem tomu ráda, protože od půlky to nabralo na zajímavost a konec byl boží.

14.05.2019 4 z 5