PhoebePollard PhoebePollard komentáře u knih

Plavba Jitřního poutníka Plavba Jitřního poutníka C. S. Lewis (p)

Můj druhý nejoblíbenější díl a opět velice čtivý. Stránky mi mizely pod rukama a než jsem se nadála, měla jsem přečteno. Zkrátka skvělé, i když ne úplně perfektní, protože Lva prostě nic nepřekoná.

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Příběh už si moc nepamatuji, ale myslím, že to patří tak k průměru. Námět není nic extra, na druhou stranu, moc knih na odobné téma jsem nenašla, což vynahrazuje nudný začátek. Poté se však děj rozeběhne a už se to docela dá.

O mé rodině a jiné zvířeně O mé rodině a jiné zvířeně Gerald Durrell

Eh, ne, tohle opravdu ne. Kniha je příliš rozvláčná a bez pořádné zápletky, než aby mě dokázala zaujmout.

19.05.2019 2 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Většinou se snažím povinnou četbu neodsuzovat předem a přistupovat k ní s nadějí, ale tohle bylo jednoduše strašné. Nudné, zdlouhavé, kostrbatě napsané, neoriginální.... jedním slovem příšerné. Ze všech třinácti povídek jsem byla schopná bez přerušování přečíst jenom asi dvě a to jen proto, že byly krátké. U Týdnu v tichém domě jsem měla pocit, že se vleče minimálně rok. Rozhodně nedoporučuji tohle číst.

19.05.2019 odpad!

Už dlouho slýchávám ze všech koutů chválu na tuhle knihu, ale já se přiznám, že mě moc neoslnila. Ano, příběh je skvělý a originální, Středozem je krásný svět, ale já jsem se docela často musela nutit do čtení a nikdy jsem neměla pocit, že prostě musím zjistit, co se stane dál.

19.05.2019 3 z 5

Dobrodružství Toma Sawyera Dobrodružství Toma Sawyera Mark Twain (p)

Knihu jsem četla jako povinnou četbu a vzpomínám si, že to nebylo zase tak zlé. Zároveň mi však nepřipadá, že by mi přišla bůhvíjak světoborná a převratná. Přesto se čte hezky a rozhodně ji doporučuji.

Selekce Selekce Kiera Cass

Ucházející. Hezky napsané a děj, je docela slušný. Přesto je však celá kniha dost předvídatelná a nepropracovaná.

18.05.2019 3 z 5

Krásné doplnění, které je však bohužel moc krátké. Sice je příběh ukončen a už není o čem psát, ale stejně bych chtěla, abych mohla v tomto příběhu pokračovat. Škoda, že jsem od začátku věděla, jak to s Bree skončí, ale stejně. Moc hezké.

18.05.2019 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Pokračování dobré série. Tenhle díl je hodně protahovaný a není moc propracovaný do hloubky ( u poloviny věcí jsem si říkala: "Proč to dělají takhle? Tohle je přeci mnohem jednodušší!"). Ale jestli se vám líbila jednička, tohle si určitě nenechte ujít.

18.05.2019 3 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Když jsem dočetla knihu, chtělo se mi umřít. Pak jsem viděla film a jsem zase v pohodě. Takže, pokud vás konec naplnil zoufalstvím stejně jako mě, zhlédnutí filmu je stoprocentně účinný lék. Nemáte zač.

18.05.2019 2 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Knihu jsem četla jako povinnou četbu moc dobrý dojem na mě neudělala. Námět hezký, ale zpracování... Tahle utopie není tak originální, aby to vyvážilo Čapkův styl psaní, který mně prostě nesedl.

18.05.2019 1 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Hezké rozšíření. Pohádky jsou sice, alespoň co se závěrečného poučení týká, podobné klasickým mudlovským příběhům, ale jinak opravdu hezké.

18.05.2019 4 z 5

Hněv bohů Hněv bohů Rick Riordan

Pokračování série, která mi už od první kapitoly první knihy připadala jako slabší článek řetězu. Děj Rioradnových knih už je stereotypní (téměř nesplnitelný úkol, který docela snadno splní, mnoho nestvůr na předvídatelných místech) a přestože vím, že Magnus přišel později, připadá mi jako mnohem lepší série, než tohle. Přesto však nechybí Riordanovský humor, který mám tak ráda, proto jsem ochotná drahému strýčkovi Rickovi odpustit, že už mu dochází nápady.

01.03.2019 3 z 5

Poslední sbohem Poslední sbohem Gabi Adam

Podívejte, Ponyclub nikdy nebude vydávat filosofické eseje o nesmrtelnosti chrousta. Tohle jsou prosté příběhy, které přimějí malé holčičky, aby četly, a skvěle plní svůj účel. Já je milovala už od malička a vydrželo mi to.

10.10.2021 5 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Vcelku poklidný rozjezd, kniha je prakticky hned přečtená, ovšem žádnou hlubokomyslnou ságu nečekejte. Jednoduchá příjemná oddechovka.

10.10.2021 4 z 5

Mrazivý polibek Mrazivý polibek Richelle Mead

Asi můj nejoblíbenější děj, protože naše drahá hlavní hrdinka Rosemarie - která mě osobně dost štve - se konečně projeví jako hrdinka, místo toho aby to o sobě jenom pořád tvrdila. Přesto se ale po většinu knihy chová jako uražené malé děcko, až se jeden Dmitrijovi diví, že to vydrží.

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

Děj je průhledný, předvídatelný a konec mě docela štval, především tedy Lisa, která se už od počátku nechovala jako moc dobrá kamarádka a tady akorát dokázala, že je to namyšlená sobecká Morojka, která myslí vždycky jenom na sebe.

Sny Sny Richelle Mead

Hezky se to rozjíždí, nemám moc co vytknout. Nejedná se o nic světoborného, ovšem já, jakožto cílová skupina, se do tohohle opravdu dokážu začíst.

Princ od Topolů Princ od Topolů Chris Platt

Moje srdcovka, k níž se občas ráda vracím.

10.10.2021 4 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

(SPOILER) Oddechový malý kousek ze světa ACOTAR, který se mně osobně velmi líbil, většina postav stále zaujímá zvláštní místo v mém srdci. Už mě ale začíná trochu vytáčet, že se všichni k Nestě a Elain chovají jako k obětem a chudinkám, když - ruku na srdce - se jim nic tak strašného nestalo a za svoje ubohé chování by si to zasloužily. Elain se alespoň trochu snaží, tak ji člověk ještě zkousne, ale Nesta? Nejraději bych jí dala pěstí...

10.10.2021 5 z 5