PhoebePollard PhoebePollard komentáře u knih

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

(SPOILER) Já bohužel nejsem cílová skupina... nebo telepat napojený na autorovu mysl... ano, povídky samy o sobě jsou vlastně docela čtivé, ALE! Na seriál jsem nekoukala, hru jsem nikdy nehrála a tak to prostě nechápu. Nikdy jsem se nedočetla, jak takový Zaklínač vlastně vznikne, kdo je ta Yennefer... vlastně nic. A to mě zkrátka dost štve, takže k dalšímu dílu se asi nějakou dobu budu odhodlávat.

10.10.2021 3 z 5

Na vrcholu Na vrcholu Richelle Mead

Klasická kniha od Richelle Mead, nic světoborného, ovšem příjemně vás to zaměstná. A já se přiznám, že mi celý ten nápad přijde velmi zajímavý a ráda si přečtu i další díly.

10.10.2021 3 z 5

Celkem vzto bez zápletky a já navíc nejsem dost stará, abych plně ocenila všechny nyrážky, ale docela jsem se bavila. Film byl myslím o něco lepší, ale nakonec, proč ne, kniha byla dobrá.

03.01.2020 4 z 5

Táňa z naší oktávy Táňa z naší oktávy Jaromíra Hüttlová

Moc příjemná, klidná knížka s přiměřeným množstvím zajímavých a sympatických postav, překvapivě poutavou hlavní zápletkou i hezkými vedlejšími zápletkami. Přečteno jedním dechem.

03.01.2020 4 z 5

Běsnící světlo Běsnící světlo Estelle Laure

Jednoduchá, přímá oddechovka, u které se člověk nemusí moc zamýšlet. To je ve výsledku trochu škoda, protože autorka mohla původní myšlenku více rozvinout. Hlavní hrdinka mi byla trochu nesympatická, vlatsně ani nevím proč, ale vzato kolem a kolem to bylo fajn.

03.01.2020 3 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Moc krásné pokračování... jedním slovem? WOW!!!

29.05.2019 3 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Dost dlouhá a trochu rozvlášná kniha. Přesto skvělé a vysvětlilo mi to několik nejasností z předchozích dílů. Na druhou stranu, mnoho nových otázek naopak povstalo ze záhrobí, aby mě mohlo strašit v nočních můrách. Kdo do háje vytváří ty koule s většbami?!?

29.05.2019 3 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Tento díl zrovna moc nemusím, ale kniha je i tak moc dobrá. Zápletka originální, postavy sympatické, styl čtivý... hezké.

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Přesto, že jsem sérii četla napřeskáčku a první díl jsem si nechala skoro naposled, je tento příběh jednou z mých největších srdcovek. Strýček Rick a jeho skvělý humor jsou prostě geniální...

29.05.2019 5 z 5

Hádův chrám Hádův chrám Rick Riordan

Velmi dobrý díl. Percabeth forever... myslím, že nikdy nebudu shipovat nikoho víc, než tyhle dva.

29.05.2019 5 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Bellina nerozhodnost mi trošku lezla na nervy, ale jinak skvělé. Můj druhý nejoblíbenější díl. Jasper se dostal víc do popředí, za což jsem měla ráda, protože mi v minulých dílech přišlo, že on je jen "neovlaatelný upír v pozadí" a jinak nic. Moc hezké.

Papírová města Papírová města John Green

Margo mi lezla na nervy, ale jinak skvělé. Vůbec jsem nečekala takový konec... a Margo má rozhodně velmi zajímavé myšlenkové pochody.

Císař Nihon-džinu Císař Nihon-džinu John Flanagan

Asi jeden z mých nejoblíbenějších dílů. Císaře Šigerua jsem si skutečně oblíbila a navíc se zase oblíbila má nejoblíbenější vedlejší postava vakíra Seletina. Skvělé.

21.05.2019 5 z 5

Halt v nebezpečí Halt v nebezpečí John Flanagan

Will se místy chová trochu hloupě, ale jinak opět skvělé. Co mě však nejvíc pálí je !SPOILER! jestli na tom pohřebišti skutečně jsou duchové a jestli tudíž v celém tom světě existuje nejaké "nadpřirozeno", nebo měl Will prostě jen halucinace z vyčerpání.

Nájezdníci Nájezdníci John Flanagan

Asi spíš pro náctileté, ale velmi dobré a čtivé. Vyděděnci jsou o něco lepší, ale i tohle je skvělé.

Otroci ze Sokora Otroci ze Sokora John Flanagan

Jedna z mých neojblíbenějších knih od pana Flanagana... Čtivé, hezké a Gilan jako třešnička na dortu. Víc prostoru pro Gilana by možná neškodilo, ale stejné byla kniha skvělá.

21.05.2019 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Skvělé pokračovní úžasné série, i když přeci jenom trochu slabší, než první díl. Přesto byla kniha čtivá až do konce a za nic na světě bych si ji nenechala ujít.

Emma Emma Jane Austen

Začátek nebyl nic moc, což je zrovna u Austenové vcelku neobvyklé. Ovšem po začátečních zmatcích okolo Harriet se situace uklidnila a já si dokázala zprvu nesympaticky prudkou a nerozvážnou Emmu konečně oblíbit. Romám je sice o něco horší, než nesmrtelná Pýcha a předsudek, ale stejně čtení určitě doporučuji. Všem, kteří mají rádi uhlazený styl psaní a milostné dějové linky.

19.05.2019 4 z 5

Boris Godunov Boris Godunov Alexandr Sergejevič Puškin

Přiznám se, že tomuto dílu jsem příliš neporozuměla. Puškinův styl mi moc nesedí, ale mám pocit, že tady jsem obsahově rozuměla všemu, ale přesto mi uniká myšlenka. Příběh není veselý, ale přesto v té době nešlo o nic moc zvláštního... takže nechápu

19.05.2019 4 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Nejlepší díl, bez debat. Popisy jsou někdy trochu rozvláčné a Aslanovu povhu jednoduše nechápu, ale stejně... tahle kniha je prostě boží! A úžasná a skvělá!

19.05.2019 5 z 5