Phewell Phewell komentáře u knih

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Mám z knihy rozporuplný pocit, ze začátku mě nebavila vůbec, potom byla místa, která mě chytla, a pak zase nuda. Podobný námět už jsem v knihách četla. Takže pro mě spíš zklamání a možná jen špatné načasování. Další Jojo ale zkusím :)

28.04.2017 3 z 5

Růžové moře Růžové moře Eva Vejmělková

Na mě novela zapůsobila velmi emotivně. Nemyslím si, že je příběh strohý, nudný nebo pro teenagerky. Naopak, knihu lépe pochopí vyzrálejší čtenářky, které mají v životě něco prožitého a jsou tedy otevřenější filozofickým otázkám a jak je v příběhu zmíněno, vidí krásu v maličkostech, třeba v popisu vůní Toskánska :-)

25.03.2017 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Krásná obálka, krásné lehké čtení.

07.02.2017 5 z 5

Bohyně nestárnou Bohyně nestárnou Christiane Northrup

Doktorka Northrup pro mě představuje světovou špičku na ženské zdraví a i když je kniha určena starším ženám, byla přínosem i mě samotné. Z poloviny ji mám podtrhanou :-) Myslím, že každá žena si z ní vezme mnoho informací a rad a bude obohacena o zkušenosti samotné dr. Northrup.

07.02.2017 4 z 5

Chyť mě Chyť mě Lisa Gardner

Chytla mě moc :-)

06.02.2017 5 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Pro relax a pro zasmání ideální.

06.02.2017 2 z 5

Vikingova čarodějka Vikingova čarodějka Kelli A. Wilkins

Kniha má pouze zajímavou obálku, jinak je to slátanina. Zbytečné čtení.

06.02.2017 1 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Četla se téměř sama :) Je skvělá.

31.01.2017 4 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Mě to teda nebavilo, nezačetla jsem se ani po 200 stranách. Nedočteno, třeba jindy. :)

26.01.2017 2 z 5

Hlasová výchova popového zpěvu Hlasová výchova popového zpěvu František Tugendlieb

Odzkoušeno, perfektní cvičení.

28.11.2016 5 z 5

Sabat Sabat Blanka Jehlíková

Skvělá knížka, fantazie mi jela na plné obrátky :) Představovala jsem si, jak trávím prázdniny na ,,kouzelné" chalupě spolu s Kocourem a Rodem. A opravdu moc mě překvapily některé duchařské detaily.

30.10.2016 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Já od knihy nic neočekávala, koupila jsem si ji (a jsem ráda) protože má nádhernou atypickou obálku. A líbila se mi moc. Je oddechová, pro mě zajímavá a vtipná, zapřemýšlela jsem si o hodně věcech, představivost mi jela v jednom kuse díky ilustracím. Ráda ji doporučuju a půjčuju :)

09.08.2016 5 z 5

Olomoucké panoptikum Olomoucké panoptikum Vladimír Gračka

Knížka je nádherná. Příběhy se čtou velmi lehce. Dozvěděla jsem se spoustu perliček a zajímavostí a jako olomoučandu mě kniha velmi bavila. Doplněná o dobové fotografie, pecka.

09.08.2016 4 z 5

Madam X: Můj nechvalně známý život Madam X: Můj nechvalně známý život Kate Manning

Mám o knize rozporuplné pocity. Jak píše Ariko (databazeknih): nemohu říct, že by se mi nelíbila, jen to pro mě nebyla taková pecka. Většinou jsem se do čtení musela nutit. Občas mě zajímavá zápletka bavila, a říkala si hurá konečně se to rozjede...a nic. Obsahově velmi zajímavá a poutavá témata (vikt. doba, chudoba, sirotčinec, manželství, ženy, porodnictví atd.)
Ale myslím, že ji ještě někdy dám zase šanci.

09.08.2016 3 z 5

Špalíček veršů a pohádek Špalíček veršů a pohádek František Hrubín

Špalíček, to je mé dětství a rané vzpomínky na mou mámu, která mi předčítala.

07.08.2016 5 z 5

Sport a jóga Sport a jóga Elisabeth Haich

Poutavé vydání krásné knihy a (jak píše Safienka) pomocníka pro zdravý životní styl. Jógové pozice, jako jedny z mnoha dalších témat knihy, jsou opravdovým základen..jak postupem času zjišťuji. Plusem, které je pro mne velkou motivací, je souběžný popis, účinek a duchovní cíl daných pozic. V mé knihovničce má čestné místo, ráda se k ní vracím.

07.08.2016 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Téma segregace černochů se mnou vždy velmi rezonovalo a tato kniha je mu rozhodně obrovským přínosem. Film jsem ,,bohužel,, viděla dříve než jsem četla knihu a tím, že se vzájemně trošku liší, jsem knihou byla trochu zklamaná. Film mě zaujal mnohem více. Rozhodně cením 4 hvězdami.

07.08.2016 4 z 5

Hausfrau Hausfrau Jill Alexander Essbaum

Za mě ano, kupodivu mě hlavní hrdinka až tak nevadila, nijak jsem děj neprožívala a dívala se na příběh s odstupem. Zaujaly mě dialogy při sezení s psychiatričkou, některé myšlenky jsem si i zapsala. A musím přiznat, že mám kolem sebe pár žen, které takovou obrovskou samotu skutečně prožívají. Proto mi tento příběh přišel tak skutečný.

07.08.2016 4 z 5

Porodní bába z Benátek Porodní bába z Benátek Roberta Rich

Souhlasím se Smiragl, druhý díl je pro mě poutavější a zajímavější. Od knihy jsem čekala více porodní akce a praxe :-) Děj mě místy nudil a musela jsem se do čtení nutit. Hlavní hrdinka mi byla sympatická
(i její vztah s Izákem) a také kladně hodnotím popis křesťansko-židovského soužití.

07.08.2016 2 z 5

Porodní bába z harému Porodní bába z harému Roberta Rich

Pro mě zajímavější díl než první. Úvod poutavý, zápletky postupně hodně zamotané a někdy až překombinované, některé pasáže mě vyloženě nudily. Hodnotím celkem kladně, ale jsem ráda, že jsem si ji jen půjčila a nekoupila.

07.08.2016 3 z 5