PeťulaV. PeťulaV. komentáře u knih

Den, kdy se to stalo Den, kdy se to stalo Nuala Ellwood

Moje první zkušenost s touto autorkou a jsem nadšená. Je to smutný příběh plný napětí, emocí a hlavně překvapení. Vůbec jsem nedokázala odhadnout, jak to celé skončí. Kniha je napsaná opravdu skvěle, nutí vás číst pořád dál a dál a nedá se odložit. Ke konci do sebe úplně všechno zapadne a nic nezůstane nezodpovězené. Samotný konec mě pak dojal. Je to jedna z těch silnějších knih, alespoň mě teda zasáhla. Vyzdvihla bych větu, že matka udělá všechno, aby ochránila své dítě. Doporučuji!

14.10.2022 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Knížka se četla velmi dobře, ale co se týče konečného hodnocení, jsem trochu na rozpacích. Styl psaní super, děj odsýpal, ale ten konec mě pak spíš zklamal. Autorku mám moc ráda, nic to nemění na tom, že prostě umí a určitě sáhnu i po jejích dalších knížkách. Ale tato, alespoň podle mě, byla zatím nejslabší. Třeba V pasti lží se mi líbila o hodně více.

30.09.2022 4 z 5

Poslední slova Poslední slova Linda Green

Tak tohle byla paráda. Hltala jsem každou stránku od začátku až do konce. Za mě opravdu hodně povedený psychologický thriller, určitě se teď zaměřím i na další knihy této autorky. Tohle byla má první zkušenost s ní a byla jsem nadšená. Příběh odkrývá tajemství tří generací žen jedné rodiny. Díky Nicol, vnučce Betty, která se těsně před smrtí své vnučce svěří, postupně na povrch vyplouvají hrůzná rodinná tajemství, která možná nikdy neměla být odhalena. Nicol se tomu za každou cenu snaží přijít na kloub, ale jestli se jí to podaří, nebo ne a co tím celé rodině způsobí, to už vás nechám překvapit. Knížka mě strašně bavila, žádná hluchá místa, u kterých by jste se nudili, nehledejte. Je tajemná, napínavá a smutná i skvělá zároveň. Zamilovala jsem si celou Nicolinu rodinu, hlavně malou věčně ubrebentěnou Maisie. Opravdu krásná kniha, napsaná naprosto bravurně. Určitě doporučuji.

14.05.2021 5 z 5

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

(SPOILER) Nádherný příběh. Recenze předtím jsem nečetla, znala jsem jen film, který pro mě byl a vždycky bude pohádkou mého dětství. Jako malá jsem ho milovala. Když jsem před pár lety narazila na knihu, neváhala jsem ani minutu. Čekala jsem velkou podobnost s filmovým zpracováním a byla jsem velmi překvapena, když jsem najednou byla asi jen v 1/3 knihy a dostávala jsem se do míst, kde už filmový příběh pomalu a jistě končil. Říkala jsem si, to je divné, co bude dál, vždyť už má být konec? Ale v knize se pak odehrává další příběh, který už z filmové podoby neznáme. Příběh Bastiána, už ne ve světě lidí, ale jeho nový příběh ve světě Fantázie. Ale ani v té první části, se knížka s filmem ve spoustě věcí neshoduje. Jsou v ní pozměněna jména i děj, což vlastně byla výhoda. Bylo to pak o to napínavější, protože jsem opravdu netušila, jak bude celý příběh pokračovat dál. Kniha se pro mě stávala zajímavější. Moc chválím rozlišení barvy textu, v případě světa lidí červenou barvou a v případě Fantázie černou. V knize se tak velice dobře orientuje. V popisku knihy je napsáno, že sám M. Ende nebyl spokojený s filmovým zpracováním, protože nezachytilo to, oč mu v knize šlo a to je pravda. Snad každý známe ten film, každý jsme ho viděli několikrát, ale v knize je něco daleko hlubšího, něco, co ve filmu nebylo ani naznačeno. Druhá část mě přiznám nebavila až tolik, jako ta první část, ale právě v té druhé části je to, co mě v knize nakonec dostalo úplně nejvíc. Po dočtení ve mně zůstal takový až blažený pocit, pocit lásky, zadostiučinění, naděje a naplnění. Hlavní hrdina znovu nalezne to, co už dávno ztratil a hlavně, nalezne znovu cestu zpět, k srdci svého otce. Když jsem knihu četla, chtěla jsem dát o hvězdičku méně. Ale konec na mě zapůsobil natolik, že dávám přeci jen plný počet. Knížka se zdá místy opravdu zdlouhavá, ale ke konci do sebe všechno tak krásně zapadne, že to najednou dodá na celý příběh úplně jiný pohled. Je to krásná knížka a doporučuji ji určitě všem, kteří mají rádi pohádky a příběhy plné fantazie, přání, zázraků, ale i konce, které vám vyčarují úsměv na tváři a pocit, že pokud máte naději, může se stát cokoli jen budete chtít :o)

24.04.2021 5 z 5

Rozlučka na ostrově Rozlučka na ostrově Lucy Clarke

Tak tuhle knížku jsem slupla jak malinu a opravdu jsem se těšila na každou další volnou chvilku, kdy jsem se dostala ke čtení. Příběh se odehrává v mém milovaném Řecku, kde se 6 žen, kamarádek, rozhodne oslavit rozlučku se svobodou právě jedné z nich. Na povrch postupně vyplouvají tajemství, autorka nás neustále udržuje v napětí a životy žen se začínají proplétat. Začátek je až idylický, v tu chvíli tam budete chtít být také. Ale jak je jasné už z anotace, situace se vyhrotí a i když si představujete spousty scénářů, takovýhle konec nečekáte. Za mě skvělá kniha, autorku si po přečtení přidávám do oblíbených a moc se těším na nějakou další knihu právě od ní.

04.03.2024 5 z 5

Hugo a Vánoce pod psa Hugo a Vánoce pod psa Sophie Pembroke

Na Vánoce naprosto dokonalá pohodovka. Milá, vtipná, vykouzlí vám úsměv na tváři a zahřeje na duši i u srdíčka. Pokukovala jsem po ní už vloni, ale až letos jsem se odhodlala si ji koupit. I když je původně určená pro mladší generaci, líbila se mi strašně moc. Vánoční knížky všeobecně mám opravdu ráda a tahle patří jednoznačně k těm nejkrásnějších, co jsem zatím četla. Je plná lásky, přátelství, obětavosti i Hugem milovaných vánočních perníčků. Ušatého buldočka, stejně jako všechny obyvatele Maple Drive, si musí zamilovat snad každý. Já se při čtení usmívala od začátku až do konce. Určitě doporučuji a věřím, že tahle knížka potěší všechny, nejen tu mladší generaci :o)

31.12.2023 5 z 5

Vánoce v Paříži Vánoce v Paříži Mandy Baggot

Moc milý romantický příběh odehrávající se v Paříži a ještě k tomu o Vánocích. Prostě dokonalá romantika a na tuhle dobu to pravé na zahřátí u srdíčka. Vánočně mě tahle knížka až tak úplně nenaladila, ale příběh jako takový se mi jinak líbil moc. Autorka krásně popsala mmj. i památky v Paříži a po všech těch zmiňovaných dobrotách se mi při čtení sbíhaly sliny :-D Není to příběh jen o lásce a Vánocích, nabízí toho víc a i proto přidávám nakonec o jednu hvězdičku navíc. Konec mě dojal, jsem citlivka. Na tuhle knížku jsem se chystala už dýl, řada na ni přišla teď a určitě nelituji. Akorát na teď takhle před Vánoci je to ideální volba.

08.12.2022 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Příběh Amy a Nicka, dvou mladých manželů, kteří si ve svém vztahu, stejně jako spousta jiných párů, prochází krizí. Amy ale v den jejich 5. výročí zmizí, vše nasvědčuje tomu, že došlo k vraždě a hlavní podezření padá právě na Nicka. Začátek byl trochu pomalejší, dlouho mi trvalo se začíst, ale pak se děj rozjel a nemohla jsem se odtrhnout. Nic nikdy není tak, jak to na oko může vypadat, to si myslím, že celou tuto knihu vystihuje. Konec jsem ale čekala úplně jiný a asi lepší, byla spousta možností, jak to uzavřít. Tento mi přišel takový až absurdní, nereálný.

27.10.2021 3 z 5

Co zbylo z mojí sestry Co zbylo z mojí sestry Nuala Ellwood

Další naprosto skvělý thriller od této autorky. Po přečtení její knihy "Den, kdy se to stalo" jsem se vrhla na další a i tentokrát jsem nadšená. Kniha je rozdělena do tří částí. První se mi četla trochu hůř, je zamotanější a na mě asi i trochu víc morbidní. Ale druhou a třetí část už jsem hltala stránku po stránce a nedalo se odtrhnout. Skončila jsem ve tři ráno, ale musela jsem to dočíst. Opět skvěle napsané, opět do sebe úplně všechno ke konci zapadne jak jednotlivé dílky puzzle a zkrátka nic nezůstane nezodpovězené. Nuala Ellwood je jedna z mých nejoblíbenějších autorek, co se týče thrillerů a každopádně ji moc a moc doporučuji, píše bravurně.

23.11.2022 5 z 5

Vařila myšička kašičku Vařila myšička kašičku Vladimír Macek

Nejkrásnější knížka říkadel co znám, děti ji jako malé zbožňovaly. Je to už hodně let, ale ty říkanky si pamatuji dodnes. A teď ji marně sháním pro vnoučátko a moc mě mrzí, že jsem ji před lety dala pryč. Kdo ji ještě máte, tak nedávat, je to poklad :o)

12.11.2022 5 z 5

Tisíce metrů ode dna Tisíce metrů ode dna Jasmin Schreiber

Tak tohle mě zasáhlo u srdíčka. Krásný emotivní příběh, pro citlivé dušičky možná trochu náročnější, ale i když jsem teď po přečtení smutná a emočně úplně rozpoložená, celkově mám velmi dobrý pocit a jsem vlastně i šťastná, že to alespoň částečně dopadlo takhle. Je to jedna z těch knížek, co vás nenechá chladnými, je potřeba ji trochu vstřebat a věřím, že jedna z těch, na které se jen tak nezapomíná. Chvíli jste smutní, chvíli si i popláčete, ale další chvíli na to se pro změnu zase smějete. Autorka má skvělý smysl pro humor a zkrátka střídá se ve vás tolik pocitů najednou, že to člověka vykolejí, ať chce, nebo ne. Donutí vás zamyslet se a vážit si toho, co v životě máme. Vážit si života, ať je jakýkoliv, i když je někdy tak těžký, že si jen těžko umíme představit jak žít dál. Vážit si lidí kolem nás.. Sama jsem si něčím podobným prošla, takže vcítit se do kůže hlavních postav, pro mne bylo asi jednodušší, ale o to více mě to pak i zasáhlo. Je to příběh o lásce, o pochopení nejen sama sebe, o pomoci, přátelství, o pokoře a o vyrovnání se se svým osudem. I když to vypadá možná spíše depresivně, autorka to svým stylem psaní a humorem dokázala výborně odlehčit a opravdu, i když jsem si několikrát pobrečela, několikrát jsem se i hodně zasmála. Tato knížka mě neskutečně mile překvapila. Je ještě daleko krásnější, než jsem očekávala. Líbilo se mi i postupné odpočítávání metrů ode dna a dozvěděla jsem se navíc i spoustu informací, které bych v takové knížce původně ani nečekala. Za mě nádherná a skvěle napsaná kniha, u které nemůžu jinak, než dát 5* a DOPORUČUJI !!!

16.02.2022 5 z 5

Vánoční tábor Vánoční tábor Karen Schaler

Na tuhle knížku jsem se strašně těšila už před Vánoci, ale jak už to tak bývá, vánoční přípravy, stres, plno práce, málo času a nakonec jsem se k ní dostala až teď. Je to krásný vánoční příběh plný lásky, vánočních tradic, ozdob, sváteční atmosféry, dobrot a nechybí ani romantika. Pro romantické duše, co si v tomto čase potřebují odpočinout, nasát trochu té vánoční atmosféry a nechat se zahřát u srdíčka, je tato knížka naprosto perfektní. Zamilovala jsem si snad všechny postavy i včetně miláčka Maxíka a bylo mi s nimi při čtení opravdu hezky. Přídavek na konci už by nemusel být až tak "roztažený", ale jinak moc fajn. Je to jedna z těch knížek, ke které se chci určitě znovu vrátit a už teď se moooc těším na další vánoční příběh od této autorky. Doporučuji :o)

28.01.2022 5 z 5

Kuky se vrací Kuky se vrací Jan Svěrák

Krásný a milý příběh o dětské představivosti, přáních a lásce ke svému plyšovému medvídkovi. Knížka je plná dobrodružství, pohádkových postaviček a navíc s pořádným překvapením na konci. Konec jsem čekala úplně jiný, bylo to dojemné a opravdu milé. Knížka je napínavá od začátku až do konce, četla se skoro sama. Moc krásný příběh :o)

22.04.2021 5 z 5

Vánoce mezi knihami Vánoce mezi knihami Rachel Burton

Musela jsem změnit zaměstnání a na čtení mi teď bohužel skoro nezbývá čas. Vánoční knížky doháním až teď v lednu a ještě mi jich několik zbývá. Tato má sice Vánoce přímo v názvu, ale jak je již zmiňováno níže, úplně vánoční není. Vánoce jsou zde popisovány opravdu jen okrajově. Ale nic to nemění na tom, že se četla moc hezky, že je již po svátcích vůbec nevadilo a zkrátka mně se líbila. Jde tam převážně o romantiku, obě hlavní postavy se vypořádávají se svou bolestnou minulostí, ale s pomocí rodiny a přátel nakonec vše to špatné překonávají. A nejvíce ze všeho samozřejmě pomůže láska. Moc se mi líbil epilog na konci, to bylo takové milé zakončení celého příběhu a vyzdvihla bych také spoustu fajn tipů na nové hlavně romantické knihy. Na některé určitě kouknu. Za mě nakonec 4*, na klidný večer příjemná pohodová záležitost.

15.01.2024 4 z 5

Jak si zamilovat Vánoce Jak si zamilovat Vánoce Karen Schaler

Po Vánočním táboře je tohle moje už druhá přečtená knížka od této autorky a musím říct, že jsem si její příběhy naprosto zamilovala. Jediné, co mě mrzí je, že jsem se k nim dostala až teď, když už je po Vánocích. Obě ty knížky jsou kouzelné a na zahřátí u srdíčka a nasátí vánoční atmosféry úplně dokonalé. Jedny z nejhezčích vánočních, co jsem zatím četla. Ještě teď se mi sbíhají sliny na tu jejich horkou čokoládu, vánoční perníčky a pečené kaštany ;-) Obě knížky jsou plné Vánoc, radosti, vánočních tradic, lásky, cukroví a ozdobiček, zkrátka všeho, na co si jen o Vánocích vzpomenete. Každý ten příběh je sice jiný, ale spousta věcí se v obou knížkách hodně podobá. A asi jen proto, že zrovna Vánoční tábor jsem četla jako první, tak se mi i líbil o kousíček víc. Třetí příběh už se pokusím nechat až na příští Vánoce, ale už teď se moc těším, tak snad vydržím. Každopádně doporučuji.

04.02.2022 5 z 5

Láska po řecku Láska po řecku Kat French

Řecko, láska, romantika... Letní pohodovka plná sluníčka, přesně to, co jsem v téhle pochmurné a ošklivé době potřebovala. Taková ta knížka na zahřátí u srdíčka. Tři nerozlučné kamarádky se rozhodnou razantně změnit svůj život. Koupí vilu na řeckém ostrůvku Skelidos, s pár bonusy, o kterých neměly tušení a společně vyrazí vstříc novým zážitkům a novému začátku. Knížka mě bavila, častokrát jsem se zasmála. Celkově krásný romantický příběh se šťastným koncem, takových je třeba víc. Řecko miluji a s touhle knížkou jsem si všechno to krásné tam zase připomněla. Jen tam tak teď doopravdy být, nádhera.

28.04.2021 5 z 5

Dárek Dárek Cecelia Ahern

Má první kniha od Cecelie Ahern a musím říct, mile mě překvapila. Loua, hlavního hrdinu, si asi jen tak nezamilujete, je to záporák. Sebestředný a sobecký egocentrik, který dennodenně ubližuje všem svým blízkým, svým dětem, manželce i rodině. Vše se změní v den, kdy při cestě do práce potká bezdomovce Gabea a nějak se stane, že mu ještě v ten samý den nabídne práci. Z bezdomovce se rázem stane schopný pracant, přítel, ale co víc, i člověk, který v Louovi dokáže vyburcovat svědomí a v lecčems ho přinutit změnit pohled na jeho dosavadní chování. Konec mě dostal, vůbec jsem takový nečekala. Byl smutný, dojemný, ale přesto moc krásný. Dát někomu čas, to je ten nejkrásnější dárek a asi všichni jsme se po dočtení museli zamyslet i nad svým životem. Vše bereme jako samozřejmost a někdy, ať už z důvodu nedostatku času, velké vytíženosti v práci, či jen jiným "starostem", zapomínáme na to nejdůležitější a nejcennější, co v tom životě máme. Tato kniha ve mně něco zanechala a věřím, že na ni asi jen tak nezapomenu. Akorát, pokud hledáte přímo vánoční knihu, tak tuto úplně ne. Děj se sice odehrává o Vánocích, ale tu atmosféru ve vás nevyvolá. Je to spíše smutnější příběh k zamyšlení, který ale za přečtení každopádně stojí.

26.01.2024 5 z 5

Královská vánoční pohádka Královská vánoční pohádka Karen Schaler

Tak tohle bylo opravdové pohlazení po duši. I pro mě se knížky Karen Schaler jisto jistě staly tradicí v předvánočním čase a musím říct, vždycky je mi po jejich přečtení krásně. Autorka podle všeho miluje Vánoce, miluje tradice a z každé její knihy je to cítit. Všechno jsou to nádherné pohádkové vánoční příběhy plné lásky a i když pro někoho třeba až moc preslazené, za mě právě tohle k těm Vánocům patří. A v téhle smutné divné době, by jich takových bylo potřeba víc. Přečtené mám všechny čtyři její knihy a každá z nich mi vykouzlila nejen úsměv na tváři, ale i mě zahřála u srdíčka. První jsem četla "Vánoční tábor" a naprosto jsem si ho zamilovala. Druhá knížka "Jak si zamilovat Vánoce" mě uchvátila stejně. Třetí "Láska k Vánocům" byla alespoň za mě malilinko slabší, moc se tam toho opakovalo a přišlo mi, jakoby už sama autorka nevěděla o čem psát a třetí příběh byl jakýmsi spojením těch dvou předešlých. Trochu jsem se i bála, že čtvrtý bude to samé, ale není a moc mile mě překvapil. Zase jsem si zamilovala úplně všechny postavy a tentokrát mi bylo až líto, že už knížka končí, četla bych dál. Já si čtení opravdu užila, mně se tahle knížka líbila moc a určitě ji moc a moc doporučuji. Ve vánočním čase na nabuzení té pravé vánoční atmosféry naprosto skvělá volba :o)

23.12.2022 5 z 5

Zima, kdy jsme se poznali Zima, kdy jsme se poznali Samantha Tonge

(SPOILER) Milá knížka s předvánočním příběhem o lásce a přátelství, odehrávajícím se přesně v tuto dobu, v listopadu těsně před Vánoci. Jess se vrací z vánočního veletrhu hraček a v letadle se seznámí s okouzlujícím Nikem. Po přistání se jejich cesty ale nerozejdou a Nik se stane součástí všech Jessiiných předvánočních útrap. Domov, kde žije její babička končí a všichni se z něj musí ještě před Vánoci odstěhovat. Společně s přáteli se pustí do organizace vánočního večírku, který by se letos poprvé nekonal a snaží se všem v domově dopřát tu radost a ulehčit trápení a starosti se stěhováním. Samozřejmě všechno dobře dopadne, je to pohádka se šťastným koncem a nemůže chybět ani láska, ke které ale bylo zapotřebí trochu Jess popostrčit. Je to moje už druhá kniha od této autorky a musím přiznat, že mě ale ani jedna nedokázala úplně vtáhnout do děje. První jsem četla Řecký sen a jelikož opravdu hrozně moc miluji Řecko, vcítila jsem se do ní o trochu víc a i se mi líbila víc. Je to takové lehčí čtení, prostě pohodovka, ale na zahřátí u srdíčka teď před svátky určitě moc fajn. Za mě 3,5* a všem tady krásné Vánoce :o)

15.11.2022 4 z 5

Řecký sen Řecký sen Samantha Tonge

Strašně mi chybí Řecko a všechno, co k němu patří. Začínám mít absťák a potřebovala jsem něco, co mi ho alespoň trochu připomene. A řekla bych, že tahle knížka svůj účel splnila. Nečekejte žádné zvraty ani napětí, jde o naprostou pohodovku. Hlavní hrdinka Pippa se po devíti letech vrací na ostrov Kos, do vesničky Taxos, kterou s rodiči jako malá navštěvovala až do svých 14 let každé léto. Znovu navazuje na dříve vzniklá přátelství, společně se všemi pomáhá krizí poznamenanou vesničku postavit zpátky na nohy a mezitím řeší zásadní otázku jejího života, zda dát přednost vždy okouzlujícímu Henrikovi a jejímu dosavadnímu životu v Londýně, nebo si splnit svůj celoživotní sen a možná zažít i lásku, o které předtím vždycky jen snila. V knížce jsem si oblíbila snad všechny obyvatele Taxosu, hlavně pak celou Nikovu rodinu. Řekové jsou neskutečně dobrosrdeční a milí lidé a autorka je popsala úplně přesně. Bylo mi s nimi při čtení moooc krásně :o)

16.05.2021 4 z 5