petula22 petula22 komentáře u knih

Hvězdy nad námi – Vzpomínky dítěte, které přežilo osvětimské peklo Hvězdy nad námi – Vzpomínky dítěte, které přežilo osvětimské peklo Eva Slonim

Kniha je určitě zajímavá a stojí za přečtení, víceméně jednodenní záležitost. Relativně stručné autentické vyprávění.

17.09.2019 4 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

První díl mě uchvátil, byť tomuto žánru neholduji, Nimbus je zdárným pokračováním, nezklamal, uvidíme co trojka :-)

17.09.2019 4 z 5

V temnotě V temnotě Cara Hunter

Čtivé, napínavé, lepší než první díl... doporučuji

19.06.2019 4 z 5

Příliš tenkej led Příliš tenkej led Zdenka Hamerová

Pěkná detektivka, taková oddechovka...

01.04.2019 3 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Knížka se mi líbila, dobře se četla.

22.10.2018 4 z 5

Sama v černém lese Sama v černém lese Cass Green (p)

Čtivá, lehce napínavá, závěr nečekaný. Čekala jsem více "strašidelna", ale celkově stojí za přečtení .

20.09.2018 4 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Rychlovka, která neurazí :-)

01.12.2017 4 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Pátý díl se mi líbil víc než čtvrtý, ale první tři díly, jsou prostě nepřekonatelné :-)

08.11.2017 5 z 5

Když Anna zmizela Když Anna zmizela Alex Lake

Kniha má zajímavý námět, je i celkem čtivě napsaná, není to žádná topovka, ale líbila se

15.05.2018 3 z 5

Falešný román Falešný román Magdalena Mintová

Musím říct, že kniha mě překvapila (pozitivně). Při zjištění věku autorky, musím uznat, že kniha je čtivá, zajímavá a na prvotinu je velmi dobrá.

04.01.2018 4 z 5

Nářek ze tmy Nářek ze tmy Zdenka Hamerová

Bílá tma mě nadchla, Nářek do tmy je slabší, ale i tak se kniha dobře četla.

13.03.2019 3 z 5

Jepice Jepice James Hazel

Kniha mě od začátku nadchla, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Závěr trochu slabší, každopádně další díly si jistojistě přečtu.

02.11.2018 4 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Moje prvotina od autorky, bestseller to sice není, ale já se celkem i pobavila.

28.08.2018 3 z 5

Papíroví duchové Papíroví duchové Julia Heaberlin

Knihu jsem dočetla, ale spíše díky principu, že knihy dočítám, první dvě třetiny, nuda, zmatené, až poslední třetina knihy byla zajímavá, měla spád.

25.07.2018 2 z 5

Boží oko Boží oko Barry Eisler

Určitě doporučím předem si něco přečíst o aféře Snowden...první cca třetina knihy je trochu "složitější", pak se to rozjede, člověk se zorientuje v ději a je to zajímavé a čtivé. Byť knihy s touto tématikou nevyhledávám, jsem ráda, že jsem ji přečetla!

15.01.2018 4 z 5

Všechno není zapomenuto Všechno není zapomenuto Wendy Walker

Začátek pomalejší, kniha je zajímavá tím, že je psaná pohledem psychologa. Postupně se děj rozjede, nicméně, kniha je celkem zajímavá co se lidské psychiky týče.

04.01.2018 3 z 5

Tekutý písek Tekutý písek Malin Persson Giolito

Čekala jsem díky upoutávkám něco zcela jiného, nicméně kniha celkem zajímavá

20.09.2017 3 z 5

Lituji, čekají mě Lituji, čekají mě Agnès Martin-Lugand

Velmi čtivá, příjemná oddychovka. Příjemné překvapení : propojení postav z knížky Štěstí mi uniká mezi prsty. Líbil se mi popis stylu života ve Francii.

06.11.2018 4 z 5

Půlnoční kluk Půlnoční kluk Mark Hill

Kniha je čtivá, začátek trochu zmatečný, ale pokud se člověk soustředí na množství postav, dává vše smysl a rychle se začte.

23.10.2017 4 z 5