petruska.z petruska.z komentáře u knih

Na knihu jsem se těšila, i když některé recenze byly rozporuplné. Musím říct, že začátek knihy, než se Jacob dostane na svou dobrodružnou cestu se mi nelíbil, a to zejména stylem psaní. Málem jsem knihu odložila dřív, než jsem se dostala k podstatnému. Nicméně jsem to nevzdala a knihu dočetla. Kniha se mi líbila, i když osobně ji řadím do kategorie opravdu odpočinkového čtení. Ovšem nezanechala ve mně žádný velký čtenářský zážitek a zvažuji, zda se pustit do druhého dílu, i když jsou hodnocení druhého dílu lepší než dílu prvního. Nicméně necítím akutní potřebu dozvědět se, jak se příběh bude dál vyvíjet ... škoda, asi jsem se těšila moc :(.

Ještě jedna poznámka, z uveřejněných trailerů to vypadá, že filmové zpracování se moc věrně knihy držet nebude, tak jsem zvědavá, jak si s tím pan Burton poradí.

02.08.2016 3 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Takže já jsem knihu nedočetla, vůbec mě to nebavilo a nezaujalo. Dokousala jsem se cca do 3/4 a pak odložila. Škoda, asi jsem měla po Harry moc velká očekávání.

14.03.2016 2 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Audiokniha v podani Vojty Dyka je naprosto dokonala a uzasna. Vsem vrele doporucuji, tato interpretace se zaradila do naseho zlateho audiofondu na pomyslny vrchol!

13.03.2016

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Kafka je moje první kniha od Haruki Murakamiho. Dočetla jsem ji před týdnem a ještě dnes vstřebávám dojem z ní. A vůbec se mi nechce otevřít jinou knížku, protože jsem této stále plná. Je fantastická, velmi realistická, dost syrová, filozofická, snivá, esoterická - a vedle toho všeho velmi vystupují erotické scény, které tam najednou (ač jich moc není), vnesou úplně něco jiného. Byl to velký a nevšední zážitek, který je pro mě trošku složitěji vizualizovatelný, protože Asie je země úplně jiného designu, architektury, kultury ...
Všem, kdo mají rádi netradiční vyprávění o velmi netradičních věcech opředené tajemnem a trochu temnem doporučuji!

15.02.2013 5 z 5

Elsyino tajemství Elsyino tajemství Camilla Läckberg

Na začátku jsem si také říkala, že kniha je na rozdíl od autorčiných předchozích taková "oddychová", ale s přibývajícími stránkami najednou příběh (y) dostaly nové souvislosti a rozměry a poslední část byla absolutně strhující a nebylo možné se od ní odtrhnout. Poslední pachatel se dal z textu vytušit, nicméně jeho pohnutky pro mě byly překvapením. Vřele doporučuji, ostatně jako všechny autorčiny knihy.
Co hodnotím negativně - ale nebudu za to strhávat hvězdičky - je větší množství chyb (překlepů), které se v knize objevují.

31.01.2013 5 z 5

Krysařovy střevíce Krysařovy střevíce Joanne Harris

Ačkoliv je to pokračování Čokolády, zdála se mi úplně jiná. Jiná atmosféra, jiný styl vyprávění (tedy styly), dost překvapivý příběh po Čokoládě. Ale ještě působivější než Čokoláda. I když mi zpočátku dělalo problém se do příběhu začíst, posléze mi dělalo problém knihu odložit. Doporučuji!

06.11.2012 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Vše bylo řečeno. Po dočtení přišel pocit prázdnoty, že už tohle velké dobrodružství končí. Poprvé jsem měla i pocit, že kniha je trošku náročnější na přemýšlení, protože některé souvislosti byly složitě spletené. Ale fantastické a báječné a jsem vděčná hnutí osudu, že jsem se přiměla koupit si první díl, ač jsem odpůrce fenomenů - kterým Harry Potter bezesporu je.

02.11.2012 5 z 5

Tento díl už definitivně není odlehčená literatura pro děti a mládež. V Bradavicích jde hodně do tuhého. Nechce se mi srovnávat filmy, protože ty mám pocit, že ty vůbec nedosahují kvalit knihy a kdybych knihy nečetla, nerozuměla bych spoustě věcí. Severus Snape je moje jednoznačně nejoblíbenější postava!

02.11.2012 5 z 5

V tomto díle začíná být hodně cítit, že to celé nebude taková pohádka, jak se zdálo v prvním díle. Skvělý!

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Nejsem Coelhova bezpodmínečná obdivovatelka, ale Veronika je kniha, která mě naprosto zasáhla. Velmi se mě vnitřně dotkla a často o ní přemýšlím, často ji cituji či doporučuji. Možná seberu odvahu a přečtu si ji znovu, jen mám strach, aby druhý dojem nebyl horší než dojem první a abych si tu svoji představu nějak nebyla nucena poopravit. Protože Veroniku považuji za opravdu silnou a velmi dobrou knihu!

30.10.2012 5 z 5

Matylda Matylda Roald Dahl

Skvělá kniha, nicméně pro moje děti byla až moc drsná. Je zajímavé sledovat, jak děti nejsou schopné pochopit chování dospělých popsané v knize, jak jej nechtějí poslouchat a jak několikrát chtěly, abych knihu přestala číst, protože jim je Matyldy moc líto. Nakonec jsem však trikem - přečtením posledního odstavce předem - děti přesvědčila, že všechno dobře dopadne a musíme knihu přečíst. Nakonec jsme byli všichni rádi, ale pro citlivé duše je to moc drsná kniha.

10.03.2016 5 z 5

Vitejte na Bali, pane Dolary! Nesmrtelna veta ... :)

28.01.2014 5 z 5

U tehle knihy jsem ani trochu netusila do ceho jdu. O to vic jsem byla po prvnich par stranach lapena, nadsena a pohlcena. No jo, jsem fanda do takovyhle tajemnych teorii amuj komentar zni: Dan Brown se muze jit schovat za ker :)!

Jantarové oči Jantarové oči Vilma Kadlečková

Tak jsem se zase jednou nachytala - zacala jsem cist sagu, ktere nevysly jeste vsechny dily. Pri cteni teto knihy, resp. Pri jejim docitani, jsem se po dlouhe dobe citila jako kdysi u Harryho Pottera. Natesena, zklamana, netrpeliva ...
Vilme tleskam! Alespon zatim za prvni dil. A zaverem knihy jsem zjistla dobrou zpravu, druhy dil uz vysel :). Tak jeste zbyvajici 3 ... Jak tohle vydrzim???

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Líbila se mi více než Hypnotizér. Asi proto, že mi přišla trochu méně thrillerová. Detektiv Joona se stal mým oblíbencem :).

Skvostná země Skvostná země Grace McCleen

Skvostná země je kniha, kterou musíte prožívat spolu s Juditou. Cítíte ten pocit osamění - bez maminky, s tatínkem bláznivým Jehovistou, s posměšky spolužáků a nakonec i cítíte i ten strach ze šikany. Celou dobu, kdy Judita koná zázraky jí fandíte, aby to už konečně nějak dopadlo, ale zároveň si říkáte, něco tu není v pořádku. Nakonec autorka sama vysloví vaši myšlenku - není ten Bůh spíš Ďábel? Nebo není Judita vlastně nemocná? Každopádně jí moc fandíte a přejete si, aby se vše vyvinulo tak, jak si ona přeje. Prostě prožíváte. Jediné, co se mi prožít tak úplně nepodařilo je závěr knihy. I když celkem pozitivní, je najednou takový nijaký. Čekáte, že to celé bude mít nějaké vysvětlení a najednou tam není, nebo já jsem ho přehlédla. To je trochu mínus, které na příběhu nacházím. Každopádně, cítila jsem se být zase dítětem se vším, co k tomu patří.

30.10.2012 4 z 5

Pohádky Pohádky Miloš Macourek

My tedy mame nove vydani s ilustraceni Adolfa Borna. Tuhle knizku maji moje deti skoro nejradeji za vsech detskych knih, vracime se k ni stale a stale dokola. Krasne je taky divadelni zpracovani z Divadla Minor (Praha) s nazvem A cirkus bude.

13.03.2016 5 z 5

Úterní ženy Úterní ženy Monika Peetz

Knihu jsem otevirala s tim, ze tam asi najdu nejake hlubsi moudro :). Nasla jsem jedno - chroupani knackebrottu, kdyz nechcete slyset okoli :). Ale asi jsem toho cekala vic. Takova holcici kniha z meho pohledu v kategorii nerealistickych. A nebo mozna, kdybych vyrazila s kamoskami na takovouhle pout, videla bych tu realitu ... :)

28.01.2014 3 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Jestli mi na "manzelich Keplerovych" neco fakt vadi, tak je ten brutalni naturalismus, se kterym popisuji nasilne sceny. Uz u Hypnotizera jsem z toho byla v rozpacich, v Paganiniho smlouve to byl jen odvar, ovsem ve Svedkyni snad dohaneji co zanedbali ve smlouve. Priznavam, ze jsem kvuli tomu knizku malem odlozila ... Nicmene, zvedavost a zkusenost z Hypnotizera (ze to snad nebude v cele knize) mne donutila se vratit tak asi za 1/2 dne.
Napnuta jsem byla jako ksandy, ale zaver, ktery zrejme uvadi dej dalsi knihy, uz byl nejaky rozvlekly - zejmena grand bojove finale.
I tak se mi kniha libila, ovsem stejne jako u tehle se budu dlouho rozmyslet, zda a kdy dam dalsi dil.

28.01.2014 3 z 5

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

Opět jsem potrestala sama sebe, když jsem začala číst knihu, jejíž pokračování ještě nevyšlo. Dobře mi tak. Jisté je, že než si přečtu poslední díl, budu muset ještě jednou zopakovat Knihu 1 a 2. A ohodnotím důkladně až poté. Teď snad jen tolik, že se Knihy 3 už nemůžu dočkat.

11.06.2013 5 z 5