Petruse21 Petruse21 komentáře u knih

Lazar Lazar Lars Kepler

Větší zklamání jak Písečný muž. Jurek je ještě víc neuvěřitelný. SPOILER: Celá nemocnice je plná policajtů a ti si nevšimnou, že do pokoje Valerie jde 2m chlap převlečený za ženskou? Neuvěřitelné...

16.08.2019 2 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Docela ohrané téma... Přišlo mi to hrozně podobné Nedotknutelným. Styl psaní se mi taky moc nelíbil a hlavní hrdinka, na to, že jí je nějakých 27 let, působí maximálně na 20. Bohužel jsem jim tu lásku nevěřila a závěr knihy byl naprosté citové vydírání.

11.02.2015 2 z 5

Čas mého života Čas mého života Jerome Klapka Jerome

Mám ráda Jeroma - Křupana z Křupanova - kde je konec těm samozvaných kritikům, že.
V knize mi chybělo více detailů z jeho rodinného života, o manželce a dětech se jen sem tam zmíní, myslím, že si zasloužili více prostoru. Ale i tak za 5*.

04.06.2019 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Nechápu, že je to takový trhák, nic extra světoborného. Autorka má chudou slovní zásobu.

12.02.2015 2 z 5

Příběh jednoho života Příběh jednoho života Guy de Maupassant

Krása, méně známější Maupassantovo dílo, ale líbilo se mi víc jak jeho "Miláček". Pokud máte chuť padnout do deprese a trudomyslnosti, tak ideální:).

11.02.2015 5 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Nebylo to na daný typ literatury špatné.

17.10.2022 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Zápletka pitomoučká, hlavní postavy ještě pitomější. Bohužel zklamání.

16.01.2020 2 z 5

Spasiteľ Spasiteľ Jo Nesbø

Napínavé téměř od začátku do konce, jen by si autor mohli odpustit to kosení lidí, kteří s Harrym spolupracují, nebo za chvíli skončí na psychiatrii a ani bych se nedivila.

04.02.2018 4 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Klasika.)

02.03.2016 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Jedna z více knížek povinné četby, u které jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Děsivý náhled do možné budoucnosti.

12.02.2015 5 z 5

Jirka postrach rodiny Jirka postrach rodiny Richmal Crompton

Jedna z mých prvních knížek, které jsem přečetla celé, když mi bylo tak 8-9 let. Ráda se k ní vracím, Jirka je prostě postrach:).

11.02.2015 5 z 5

Manželky Manželky Tarryn Fisher

Přišlo mi to dost nedotažené. Dle anotace a místního hodnocení jsem čekala více.

26.02.2022 2 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Jednoduchý jazyk, jednoduchá zápletka, jednoduché postavy. Nevzalo mě to.

07.01.2020 2 z 5

Svědek Svědek Václav Řezáč (p)

Řezáče s Havlíčkem považuji za nejlepší české autory. Ve Svědkovi opět Řezáč nezklamal, krásný jazyk, myšlenka... doporučuji.

25.11.2018 4 z 5

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Přečteno podruhé a ještě lepší. Před Havlíčkem smekám!

26.05.2018 4 z 5

Vánoční říše Vánoční říše Joe Hill (p)

Příjemně mrazivé čtení jako od jeho táty. Děkování jsem nepřeskočila, takže jízdenku do Vánoční říše nedostanu - uf!

23.04.2018 4 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

To bylo tak pitomoučce naivní a hlavní postava tak nebetyčně hloupá. Bohužel pro mě zklamání.

16.04.2018 1 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Trošku zklamání, linka s Katherine byla docela průhledná. Čekala jsem víc dle ohlasů.

19.02.2018 3 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Ani jedna z postav nebyla normální a nedalo se s ní soucítit - stejně jako v Dívce ve vlaku. Tady byl děj akorát ještě nereálnější a překombinovaný.

01.10.2017 2 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Lehce předvídatelné, některé věci nereálné. Ale nedá se tomu upřít čtivost.

10.09.2017 3 z 5