petrulkaa petrulkaa komentáře u knih

Jeden plus jeden Jeden plus jeden Jojo Moyes

Opět mě kniha mé oblíbené spisovatelky nezklamala.
Zajímavá a napínavá zápletka rodinných vztahů, žádný velký slaďák, pohodové, odpočinkové čtení. Doporučuji a těším se na další knihu této autorky.

23.07.2017 5 z 5

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

Nádherná kniha, přečteno téměř jedním dechem. Krásně podaná vzpomínka na léta minulá. Už začínám hltat další díl. Skvělá autorka opět nezklamala. .

24.04.2017 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Opravdu moc hezká kniha, četla jsem ji jedním dechem. Přiznávám, že válečné téma není můj šálek kávy, ale tato kniha mě přesvědčila, že zkusit se má všechno. Stálo to opravdu zato. Doporučuji!!!

23.01.2017

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Velmi pěkné pohodové čtení s pěkným líčením přírody. Moje první kniha od této autorky, už se těším na další.

29.11.2016

Tichý muž Tichý muž Sandra Brown

Příjemné, oddychové čtení, nerada jsem ji odkládala. Knihu mohu doporučit.

16.03.2016 5 z 5

Vyprahlé srdce Vyprahlé srdce Elizabeth Haran

Pěkný oddechový příběh o drsném, ale vlastně krásném životě v australské pustině. Má oblíbená autorka mě opět nezklamala, kniha se moc hezky četla.

30.09.2023 4 z 5

Slzy katovy schovanky Slzy katovy schovanky Sabine Martin (p)

Stejně jako první díl moc pěkné čtení. Zajímavý a napínavý příběh od začátku až do konce. Kéž by bylo ještě pokračování.

14.08.2023 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Zprvu jsem byla zklamaná, četba mě moc nezaujala, příběh byl klidný, až nudný. Nedokážu ale rozečtenou knihu vzdát a tentokrát se mi to vyplatilo a má oblíbená spisovatelka mě nakonec nezklamala. Jak se děj přehoupnul do švýcarské zimy a útulného penzionu.mezi výborné dorty a zajímavou společnost, už jsem se od něj nemohla odpoutat. Byla to sice klasická pohádka s jasným romantickým zakončením, ale za pohodové a odpočinkové okamžiky u dobré kávičky to stálo.

03.05.2023 4 z 5

Hluboká modř moře Hluboká modř moře Marie Lamballe (p)

Romantický příběh lásky odehrávající se na divokém pobřeží Bretaně, který mě opět, jak je to u této autorky zvykem, velmi uchvátil. Příběh se odehrává ve dvou časových linií, což mám velmi ráda.

15.03.2023 4 z 5

Poslední léto Poslední léto Judith Kinghorn

Krásný, čtivý romantický příběh. Oddechovka, od které jsem se nemohla odpoutat. I když se část děje odehrává ve smutném období války a osudy hrdinů jsou někdy velmi kruté, je to kniha velmi zajímavá, dojemná, napínavá a láskyplná. Autorka je opravdu skvělá vypravěčka.

02.02.2023 5 z 5

Nová doba Nová doba Marie Lamballe (p)

Kniha se mi moc líbila, i když vypráví příběhy lidiček ze smutného válečného období. Moc se těším na další pokračování.

07.01.2023 5 z 5

Píseň vodopádu Píseň vodopádu Sofia Caspari

Ani tento třetí díl mě nezklamal, byl napínavý až do konce. Tak jako předešlé dva díly,tak i tento závěrečný je napěchovaný příběhy lidí s kterými jsme se seznámili již dříve. A tak jako v předchozích přibylo několik nových postav. A naopak některé zmizely.
Doufám,že autorka nevyčerpala svoji fantazii a že se dočkáme dalších nádherných příběhů z drsné Argentiny. Je mi líto, že se musím s těmito zajímavými osudy několika generací rozloučit.

12.05.2020 4 z 5

Volání minulosti Volání minulosti Barbara Wood

Knihy této spisovatelky mám velice ráda, ale této nemohu dát více než tři hvězdičky. Téma rodinné kletby bylo až morbitní, postavy mi byly nesympatické, neměla jsem komu fandit, celkově se mi to zdálo celé hloupé, těšila jsem se, až bude konec.

29.10.2019 2 z 5

Podzimní trůn Podzimní trůn Elizabeth Chadwick

Uf, mrzí mě, že není další díl. Všechny tři díly doporučuji. Bylo to opravdu krásné čtení.

26.11.2018

Hvězda Babylonu Hvězda Babylonu Barbara Wood

Tak to bylo tentokrát velké zklamání. Tahle knížka je asi nejhorší, co jsem od autorky četla. Necítila jsem žádné nutkání knihu číst, spíše jsem se k tomu nutila a těšila jsem se na její konec. Nedokážu totiž rozečtenou knihu od oblíbeného autora odložit a stále čekám na zlepšení děje, což v tomto případě nenastalo.

28.08.2018

Nesmíš mě milovat Nesmíš mě milovat Monika Wurm

Spisovatelka mě opět nezklamala. Tak jako Pakistánskou princeznu jsem i tuto knihu četla téměř jedním dechem. Jaké štěstí, že mám prázdniny. Dva napínavé příběhy, každý z jiné doby. Člověk si opět uvědomí, jaké má štěstí, že žije teď a tady. Na jedné straně krásná pohádka, na druhé straně krutý a smutný příběh. Už se těším na další díl.

15.07.2018 5 z 5

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

Opět krásné čtení od mé oblíbené autorky.

01.05.2017 5 z 5

Služka - Tvrdá práce, nízký plat a matčina vůle přežít Služka - Tvrdá práce, nízký plat a matčina vůle přežít Stephanie Land

Tak to byl opravdu drsný příběh ze života spisovatelky a jsem ráda, že se z té hrůzy nakonec osvobodila, zdárně vystudovala, dokázala zlepšit životní podmínky své často nemocné dcerušky a my čtenáři jsme získali další skvělou a nadanou autorku. Hluboce před ní
smekám.

17.02.2024 5 z 5

Aletta, má dcera Aletta, má dcera Ellen Keith

Tak to byl silný příběh. Nejprve se mi do něj moc nechtělo, ale pak jsem posledních dvěstě stran četla na jeden zátach. Je to smutný, dojemný a napínavý příběh z období druhé světové války, ve kterém se popisuje krutost holokaustu a genocidy v Amsterdamu. Spisovatelka bravurně popisuje rodinná dramata dvou sester, která jsou povahově jako den a noc. I když se mají moc rády, na čas se jejich cesty rozejdou, aby se zase mohly potkat.

04.02.2024 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Tak to je snad poprvé, co jsem nedočetla knihu a co mě tato má oblíbená spisovatelka zklamala. Četla jsem, četla a stále se nic nedělo, nuda, pro mě škoda času. Možná se ke knize někdy vrátím, má pěkné recenze, ale zatím ji odkládám.

09.11.2023 1 z 5