petrulkaa petrulkaa komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Krásná kniha, která mě obohatila o znalosti z historie nelehkého života horníků a jejich rodin. Poutavě napsaný román se spoustou životních příběhů, často velmi smutných, někdy až neuvěřitelných. Těším se na další díl.

15.01.2022 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Uf, nemám slov, nádhera, je mi strašně líto, že už tento strhující příběh skončil. Nedokázala jsem tento nádherně napsaný román z období 2.sv.války odložit. Je to příběh lásky a hrůzy války, odvahy lidí riskovat svůj život pro život druhých často neznámých lidí. Dozvídáme se toho i spoustu o historii. Neuvěřitelné, žena, která převádí sestřelené piloty přes Pyreneje, často s nacisty v patách, v zimě, v mrazech, ve větru, v dešti, o hladu, bez bot. Slavík je naprosto strhující.

26.08.2019 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Tak jako první díl i tento se autorce velmi povedl. Opět zajímavé, napínavé čtení. Další díl románové kroniky odehrávající se mezi lety 1921 až 1945 nás opět zavede do Karviné a Těšínska , kde se setkáme opět s Barkou, Ludwikem a Julkou z minulého dílu. Do každého časové období jsou zasazeni různí hrdinové té doby, prostřednictvím jejich osudů nás kniha vtáhne do děje. Příběh je psán podle skutečných událostí, které se odehrály během 24 let. Často jsem při četbě měla husí kůži, slzy na krajíčku, či zahájený dech. Prostě úžasné čtení, moc se těším na třetí díl.

16.03.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Tak za mě to bylo od mé oblíbené autorky velké zklamání. Několik čtenářů mé místní knihovny mě od čtení této knihy zrazovalo, ale já na jejich zápornou rezenzi nedala. Chtěla jsem si ji přečíst, autorka je opravdu skvělá, ale bohužel, téma mě vůbec nebavilo. Do čtení jsem se musela nutit. Nedokážu rozečtenou knihu nedočíst. Takové co by kdyby......

20.09.2023 2 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Za mě opět super kniha od mé oblíbené autorky.Další nádherný příběh. Kniha se nedala odložit, jsem také knihovnice a tento příběh jsem opravdu živě prožívala. Dílo je napsáno tak úchvatně, že mi přišlo, že jezdím s nimi po horách, užívám si té nádherné přírody a dostávám chuť na horký čaj po "návratu do knihovny ve dnech, kdy venku mrzlo". PROSTĚ JOJO MOYES NEZKLAME

08.05.2021 5 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Uf... Příběh plný hrůzy, od kterého jsem se nemohla odpoutat. Knížky, ve kterých se prolíná minulost s přítomností mám moc ráda. Přiblížení situace v psychiatrických léčebnách v tehdejší době bylo pro mě děsivé! Je až k neuvěření, jaká bezpráví se některým lidem, zvláště ženám, děla. No a Izzy je velmi milá holka, které jsem celou dobu přála šťastný konec stejně jako Claře. Trochu mě zklamal ten uspěchaný závěr, ale jsem ráda, že to při té hrůze takto krásně dopadlo. Už se těším na další knihu této autorky.

07.06.2020 5 z 5

Znamení Jednorožce Znamení Jednorožce Hana Marie Körnerová (p)

Ani tato historická kniha od mé oblíbené autorky mě nezklamala. Je to velmi čtivá a od začátku napínavá oddechovka, kterou jsem četla jedním dechem. Je to sice červená knihovna, ale v tomto případě mi to nevadilo. Jen ten konec byl trochu uspěchaný......

14.03.2021 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Bylo to moje první setkání s touto autorkou a byla jsem velmi mile překvapena. V této korona době velmi příjemné čtení, četla jsem téměř jedním dechem. Pohodová odpočinková knížka, která využívá současného trendu žít hygge. Nejen že inspiruje k tomu žít klidněji v "dánském" stylu, ale láká i k návštěvě Kodaně a Dánska celkově.
Těším se na další knihu této skvělé autorky.

18.01.2021 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Moje třetí kniha od této skvělé autorky a opět jsem ji četla téměř jedním dechem. Je to příběh tří genetací z velmi smutného válečného i poválečného období, který se četl velmi dobře, neboť autorka je úžasná vypravěčka. Těším se na další knihu této výborné spisovatelky.

16.11.2019 5 z 5

Naděje a osud Naděje a osud Ulrike Schweikert

Krásné čtení, i když zpočátku velmi kruté téma cholery. Opravdu jsem si parádně početla, bylo to čtení přesně podle mého gusta. Mám moc ráda knihy z nemocničního prostředí a tato byla ke všemu i historická, děj se odehrává v Berlíně roku 1831 a to zasazení děje se mi moc líbilo. V příběhu se krásně prolínají osudy tří žen - hraběnky Ludovici, porodní báby Marty a mladé ošetřovatelky Elizabeth. Postava doktora Dieffenbacha je skutečná, tento skvělý lékař opravdu pracoval v nemocnici Charité. Je to příběh o životě a smrti, ale i o naději a lásce. Moc se těším na pokračování.

19.08.2021 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Moc pěkná kniha, která mě scela, tak jako každá kniha této autorky, pohltila.Knihy ze života mě baví, proto jsem sáhla po Hlasu kukačky. První část, která byla věnovaná Editě mě ze začátku úplně nechytla. Po pár stránkách už jsem si její příběh vychutnávala.
Druhá část byla věnovaná Irmě - matce Edity a rozplétala jejich rodinné vztahy.
Moje oblíbená autorka mě opět nezklamala.
Pěkná kniha, která určitě stojí za přečtení.

25.05.2021 5 z 5

Tajemství porodních bab Tajemství porodních bab Sally Hepworth

Moc hezká oddechovka. Myslela jsem, že to bude kniha historická, ale je ze současnosti, což mě mile překvapilo. Nejsem pro domácí porody a i tato kniha mi můj názor potvrdila. V knize je moc hezky popsán příběh tří generací porodních bab - babička, matka a dcera. Všechny mají svůj zajímavý životní příběh. Byla jsem napnutá až do konce, druhou polovinu jsem četla jedním dechem.

13.02.2021 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Tak jsem ten chaos konečně dočetla a jsem ráda. Moc hlavních hrdinů, moc příběhů, u kterých nevím, jak skončily, moc ........už mi to stačilo a další knihu od této autorky číst asi nebudu. Hvězdičky dávám za první hezký příběh, ale škoda, vlastně nevím, jak to bylo dál.

17.12.2023 2 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Hosté byli naprosto uchvácení - je jedna z posledních vět této úžasné knihy - a také já jsem po celou dobu četby byla naprosto uchvácena. Zbožňuji knihy, jejichž příběh je spojen s cestováním a poznáváním nové krajiny. Moc spisovatelce děkuji za fantastický popis pro mě nikdy nedosažitelného Islandu, který ve mě vždy vzbuzoval respekt. Spolu s hlavní a skvělou hrdinkou Lucy jsem prožívala nádherný, napínavý i romantický příběh, zároveň poznávala krásy i nebezpečí Islandu a seznámilža se s ledovci, se smaragdovými a diamantový dny, které se střídaly při pohledu na moře, zaviďěla jsem možnost koupání v horkých gejzírech během sněhové vánice a žasla nad polární září.......

01.08.2023 5 z 5

Motýlí pokoj Motýlí pokoj Lucinda Riley

Moc hezká oddychovka, ve které nechybělo napětí od začátku až do konce. Autorka bezvadné série Sedm sester mě opět nezklamala. Obdivuji, jak bravurně líčí příběh dvou časových linií. Už se moc těším na další její knihu.

03.10.2022 5 z 5

Sestra ve stínu Sestra ve stínu Lucinda Riley

Opět nádherné čtení. Příběh třetí sestry se mi moc líbil. Autorka je opravdu skvělá vypravěčka. Je to opět napínavé a zamotané pátrání po minulosti, ve kterém nechybí útrapy, sle i radosti a hlavně láska. Děj mě dokázal úplně vtáhnout do jeho doby, vůbec se mi nechtělo knihu odkládat. a moc mě mrzí, že jsem ji dočetla. Už se těším na další díl.

14.06.2022 5 z 5

Sestra bouře Sestra bouře Lucinda Riley

I tento, druhý, dil byl nádherný, zajímavý a moc hezky napsaný. Za mě byl ještě čtivější a zajímavější než ten první. Opravdu smekám klobouk nad vypravěčským uměním této spisovatelky. Je opravdu geniální. Už se moc těším na další sestru, jaká asi bude a kam nás její minulost zavede tentokrát.

03.06.2022 5 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Tak to byla opět nádhera. I když ten konec byl velké překvapení a pro mě trochu zklamání. Knihy od Jodi Picoult vždy přečtu jedním dechem a u téhle to platí dvojnásob. Jak se příběh vyvinul mě fakt překvapilo, posledních 50 stránek jsem přečetla doopravdy jedním dechem, protože se tam dělo tolik věcí. A k tomu, že se mi kniha četla dobře, určitě přispělo i to, že od mala mám strašně moc ráda slony a tahle kniha mi je opět více přiblížila a dozvěděla jsem se věci, o kterých jsem neměla ani tušení . Doporučuju!

12.08.2021 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Uf, tak to byl mazec, od knihy jsem se téměř neodtrhla.
Dívka ve vlaku je kniha, na kterou určitě nezapomenu.
Bavila mě od první stránky a hlavní hrdinku jsem měla ráda a hrozně jí fandila. Nejprve jsem Rachel odsuzovala, protože je alkoholička,ale pak to byl při čtení důvod jí fandit a těšila jsem se, až jí to dojde a pít přestane, pořád jsem si říkala- tak už nepij. Kadopádně kniha mě velice bavila.
Jsem ráda, že jsem film ještě neviděla a teď si ho konečně pustím pro srovnání. I když už teď vím, že se knize určitě nevyrovná.

06.03.2021 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Tato má velmi oblíbená autorka mě opět nezklamala. Je prostě výborná vypravěčka. Tato kniha je citlivě a dojemně podaný příběh, při kterém párkrát slzička ukápla a ačkoli to není žádná červená knihovna, najdete tu lásku na všechny způsoby. Lásku, pro kterou se člověk vzdá vlastní rozjeté kariéry a země, v níž žil (prarodiče Sarah), láska vnučky k dědečkovi, láska ke zvířecímu kamarádovi, láska k jezdectví, láska mezi skoro exmanželi, o které ale dlouho nevědí....A Sarah a jejímu koníkovi snad musí každý fandit od začátku do konce. Velmi pěkný čtenářský zážitek. V knize se ukazuje autorčina velká láska ke koním, což je prostě úžasné.

31.05.2020 5 z 5