petrucha86 petrucha86 komentáře u knih

Sedm věží Sedm věží Sara Baume

Asi nejsem ten správný čtenář, co ocení autorčin poetický jazyk a hru se slovy, mě tam zkrátka chyběl nějaký děj. A i přesto, že je kniha plná popisů, o hlavních postavách nevím skoro nicbyli staří/mladí, tvořili/netvořili pár a z čeho vlastně žili??
Každopádně to bylo určitě zajímavé literární setkání!

21.06.2023 3 z 5

Atomové návyky Atomové návyky James Clear

Leden je takový ideální čas na motivační literaturu, tak jsem jí dala šanci. A nebylo to vůbec špatné! Poměrně jednoduché a udržitelné rady na to “jak se stát lepším”. Jen v závěru už jsem se do čtení musela trochu nutit, hodně věcí se opakovalo a příklady sportovních týmů nejsou pro mě tím pravým.

08.02.2023 3 z 5

Jedna dobrá věc… a život znovu začíná Jedna dobrá věc… a život znovu začíná Alexandra Potter

Splnila, co jsem od ní čekala - dopřála mi několik chvil odpočinku s knihou a pobavila.

24.01.2023 5 z 5

Děti nade vše Děti nade vše Delphine de Vigan

Delphine opět nezklamala, znovu silné a aktuální téma, podáno tak, že se čte samo.

24.08.2022 5 z 5

Zpovědi trosky po čtyřicítce Zpovědi trosky po čtyřicítce Alexandra Potter

Knihu jsem si užila a musím říct že pro mě byla zatím nejlepší od AP! Taková Bridget Jones v dnešních kulisách, deník vystřídal podcast a Marka Darcyho eko jogín :)

05.11.2020 5 z 5

Dalajlamova kočka a čtyři tlapky duchovního úspěchu Dalajlamova kočka a čtyři tlapky duchovního úspěchu David Michie

Trocha pozitivního milého čtení do těchto dnů!

19.10.2020 5 z 5

Navždy Provence! Navždy Provence! Peter Mayle

Jediným minusem všech jeho knih je ten, že mám při jejich čtení neustále hlad!

25.07.2019 5 z 5

Jeden den Jeden den David Nicholls

Knihu jsem si pořídila na základě shlédnutí filmu, který mě dostal. A kniha ho několikanásobně předčila! Věděla jsem, co bude následovat a jak to celé dopadne a i tak jsem se nemohla od čtení odtrhnout. Zakládám do knihovničky a tuším, že se k ní ještě někdy vrátím.

23.04.2019 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Ideální dovolenkové čtení, četla bych dál a dál a dál :)

11.02.2019 5 z 5

Všechny barvy nebe Všechny barvy nebe Amita Trasi

Poutavý příběh, kde naděje střídá beznaděj. Jakmile se do knihy jednou začtete, jen těžko jí budete odkládat. A i několik dní poté, co jsem jí dočetla, na příběh stále myslím.

16.01.2018 5 z 5

Most přes navždy Most přes navždy Richard David Bach

Netřeba obsáhlých komentářů, nádherná kniha po všech směrech.

14.12.2016 5 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Tato kniha pro mě bohužel byla velkým zklamáním, čekala jsem od ní více. První část, kde Anita popisuje své dětství, se mi líbila, ale druhá část pro mě byla až moc "duchovní".

18.01.2016 3 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Od začátku až do konce jsem byla napnutá jak kšandy. Také jsme byla na vážkách, jestli je větší problém to, že manžel byl muslim, a nebo normální psychopat, jeho myšlenkové pochody naprosto nepochopitelné!! Kdo zde hovoří o naivitě Betty..odehrálo se v 80. letech, pochybuji, že v té době bylo tolik zveřejněných příběhů a informací všude kolem, jako dnes.

11.01.2016 5 z 5

Zajímavé a čtivé eseje, konkrétně musím vyzdvihnout samotný závěr knihy, kde krásně shrnuje svůj přístup ke sportu (a třeba ne jen k němu).

16.11.2023 5 z 5

Nikdy nevystoupat na vrchol Nikdy nevystoupat na vrchol Paolo Cognetti

Další balzám na duši od Cognettiho.

13.10.2023 5 z 5

Osm hor Osm hor Paolo Cognetti

Velmi klidný, nostalgický příběh. Na pozadí majestátních hor se zde jakoby mimochodem bez zbytečných dramat řeší vztah otce se synem, vztah dvou dávných kamarádů z dětství, vše v souvislosti s pobytem/životem v horách. Moc příjemné čtení!

19.03.2023 5 z 5

Noc nic nezadrží Noc nic nezadrží Delphine de Vigan

Nejsilnější kniha, kterou jsem v posledních letech četla! Knihy od de Vigan jsou vždycky kvalitní a hutné čtení, ale tahle mě z nich zasáhla nejvíc, asi tím, jak moc osobní byla. Autorce patří můj obdiv za to, jak daleko s kůží na trh zašla.

15.11.2022 5 z 5

Paní Hemingwayová Paní Hemingwayová Naomi Wood

Bylo to tak ve skutečnosti, nebo nebylo..? Ať tak či onak, čtivá oddechovka. Žádná z manželek si mé sympatie nezískala, ani Ernest zde není vylíčen ve zrovna nejlepším světle, nicméně jako jeho věrná čtenářka sem si ráda udělala alespoň přibližnou představu o jeho soukromí.

20.09.2021 5 z 5

Temná dcéra Temná dcéra Elena Ferrante

Temná kniha...Velmi často jsem při čtení měla nepříjemné pocity, to ale nikterak nesnižuje kvalitu, právě naopak. A byla jsem jediná, kdo pátral, zda v některých postavách/jménech najdu odkaz na autorčinu tetralogii?

07.04.2021 4 z 5

Moudrost soucitnosti Moudrost soucitnosti Jeho Svatost Dalajlama XIV. (p)

Dalajlámův blízký přítel popisuje jeho veřejná vystoupení a jejich zákulisí. Nic více, nic méně. Nutno dodat, že je popisuje čtivě, člověk se nenudí, jen se nic navíc nedozví.

08.03.2021 3 z 5