petrucha86 petrucha86 komentáře u knih

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

První a asi ne poslední setkání s autorkou, neskutečně lehce se četlo!

03.09.2019 5 z 5

Noc v Lisabonu Noc v Lisabonu Erich Maria Remarque (p)

Co k tomu říci...další Remarque, který mě naprosto pohltil a jsem si jistá, že ne naposledy.

25.01.2019 5 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Mé první seznámení s autorem a zároveň pro mě po dlouhé době kniha odehrávající se v naší vlasti..a bylo to tak opravdové, uvěřitelné, napsáno jednoduše, ale přesto velmi čtivě. Úplně na mě uprostřed pražské zimy dýchla atmosféra horkého léta na českém venkově. Pro mě velmi příjemné překvapení a rozhodně ne poslední kniha od Hájíčka.

31.01.2018 5 z 5

25 tajemství Prahy 25 tajemství Prahy David Černý

Nádherná kniha doplněná nádhernými fotografiemi!

23.10.2019 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Pro mě zatím nejslabší kniha od Hartla, postavy nesympatické, děj roztahaný, měla jsem veliký problém knihu dočíst (a dočítala jsem jen z toho důvodu, že jen nerada odkládám nedočtené knihy :))

14.10.2019 2 z 5

Naprosto skvělá kniha! Výborné zpracování, jasně kladené dotazy, zajímavé příběhy. Ač každý osud má co do sebe, můj obdiv patří dvěma tázaným ženám, které tam jsou jednoduše proto, že chtěly.

27.06.2018 5 z 5

Jak si správně přát Jak si správně přát Pierre Franckh

Doporučovaný pokus s parkovacím místem nevyšel, tak třeba se mi poštěstí v loterii..? Ne, teď vážně, věřím, že optimistický a pozitivní přístup v lecčem pomůže, ale příklady v knize se točily vyloženě okolo materiálních věcí, a silou vůle si člověk nový dům či tučné konto vykouzlí jen těžko..Jednu hvězičku dávám pouze za to nabádání k pozitivnímu myšlení, jinak jsem v ní nenašla vůbec nic.

16.08.2016 1 z 5

Vlčí štěstí Vlčí štěstí Paolo Cognetti

Jednoduchý příběh z hor, bez příkras a kudrlinek, bez dějových zvratů. Moc jsem si to poklidné čtení užila!

20.01.2023 5 z 5

Pouta Pouta Delphine de Vigan

Slabá kniha co do rozsahu, ale o to silnější po obsahové stránce! Určitě doporučuji, autorka se nebála dalšího palčivého tématu. Jednu hvězdičku odebírám za absenci nějakého závěru, s čímž se v poslední době setkávám více a více…musím si na to zvyknout :)

19.09.2022 4 z 5

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

Knihu jsem přečetla za necelý den, nemohla jsem se od ní odtrhnout, i když jsem s každou další stránkou měla o něco více nepříjemný pocit. Deprese z nich přímo čišela! Co mě ale zklamalo, byl závěr, chybělo jakékoliv rozřešení, s čímž se v poslední době setkávám v mnoha knihách.

15.09.2022 4 z 5

Kaligrafie zlomu Kaligrafie zlomu Emily Itami

Co k tomu říct? Na knihu jsem se moc těšila - krásná obálka (ta byla prvním podnětem, proč sem po ní sáhla), japonské prostředí (díky Murakamimu pro něj mám slabost) a podle anotace atraktivní příběh…a nakonec musím přiznat, že největší dojem ve mě nechává ta obálka. Nečetlo se to špatně, to určitě ne, ale čekala jsem trochu hlubší vhled do japonské společnosti, ne jen tajný románek vdané, věčně nespokojené ženy. Ale jako takovéto lehké prázdninové čtení to funguje.

13.08.2022 3 z 5

Stromy znamenají svět Stromy znamenají svět Richard Powers

Přiznávám, že zájem o tuto knihu ve mě vzbudila její obálka, anotace jej pak prohloubila a zpětně jsem moc ráda, že ten nápaditý přebal upoutal mou pozornost. Nečetla se lehce, to vůbec ne, musela jsem si dávat pauzy a dávkovat po troškách, ale stálo to za to! Nutí k zamyšlení, ponouká k tomu, zjistit o stromech a jejich fungování více, ale nejvíc mě dostala pasáž v závěru knihy "...představte si, že planeta Země trvá 24 hodin..." To uvědomění si, jak se tvor (rozuměj člověk), který je tu ve srovnání s ostatním živým nepatrných pár vteřin, snaží vše podrobit (rozuměj zničit) a přetvořit planetu k obrazu svému (rozuměj zisku)...tady jakékoliv známky optimismu, byť temného, hledám marně.

21.12.2021 5 z 5

Ze začátku jsem s třetím dílem hodně bojovala. Vlastně i uprostřed, moc politiky najednou. Dvě naprosto nesympatické hlavní hrdinky. Až samotný závěr mě strhl. Se znovuobjevením Nina jako by celý příběh ožil, dostal nový náboj. Oproti plánované pauze mám nutkání rovnou popadnout čtvrtý díl!

19.08.2020 4 z 5

Jedenáct minut Jedenáct minut Paulo Coelho

Vrátila jsem se k ní po téměř 15 letech...a nechala se jí unést snad ještě více než tehdy. Nádherná kniha plná nádherných myšlenek!

13.07.2020 5 z 5

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Lepší než Rybí krev, ale Selský baroko to nepředčilo. Opět zajímavý námět zpracovaný čtivou formou. Jen si nemůžu pomoct, ale snad zatím žadná postava z hájíčkovo tvorby mi nebyla sympatická!

10.06.2018 4 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Neurazí, nepotěší, styl psaní vhodný spíše na blog, než do knihy. A děj? Oceňuji, že hlavní postavou není žádná hrdinka, ale normální holka, co žije život jako každá každá druhá. Bavila mě ta "normálnost" (teď nemluvím o té babiččině části) Celkově bych Lososa v kaluži zhodnotila jako nenáročné rychlé čtení třeba do vlaku.

27.12.2017 3 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Nádherná knížka, kterou jsem přečetla na jeden zátah a už teď se těším, až se začtu do dalších dílů. Je plná spousty krásných myšlenek tak jednoduše a zábavně vysvětlených, rozhodně stojí za přečtení!

22.08.2017 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Čtivé, hravé, zábavné, barevné...zanechá ve vás takový milý hřejivý pocit a úsměv na rtech :)

13.04.2016 5 z 5

S elegancí ježka S elegancí ježka Muriel Barbery

Narazila jsem na ní úplně náhodou v knihkupectví a jsem moc ráda, že se mnou odešla domů! Velmi čtivý román co vás přiměje se zamyslet. 5* nedávám proto, že mě ze začátku René svým až urputným dodržováním stereotypů trochu rozčilovala, v průběhu se ale toto rozčilení vytratilo :)

28.03.2024 4 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Jedna z nejlepších knih co jsem v poslední době četla!

07.03.2024 5 z 5