Petroff Petroff komentáře u knih

Spasitel Spasitel Andy Weir

Příjemně naivní, nejlepší postava: Strattová.

19.01.2024

Ostrov Sukkwan Ostrov Sukkwan David Vann

Moc metaforický, děj není... Jen hromada písmenek, slov a vět, kterejma se pan Nemocný (rozuměj: spisovatel) potřebuje vyprázdnit. Jen to asi neměl nikdo vydávat a přečíst si to měl jen jeho psychiatr... Taky je to i dost špatně napsaný. Absolutně nechápu, co to dělá v několika doporučeních ohledně postapo tématu.

05.06.2018 2 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Dost nudný. Styl psaní taky nic moc a absolutně postrádám atmosféru, nějakej obsáhlejší popis života v silu... Nic, jen to hlavní "dobrodružství"!

21.12.2017

Desátý stupeň Desátý stupeň Arthur Charles Clarke

Je tu zmíněn vznik Křeslámu...

08.12.2017 5 z 5

Memento Memento Radek John

Kniha se snaží o český Děti ze stanice ZOO, ale nemá šanci. John Prostě není spisovatel (rozuměj: neumí psát čtivě) a vlastně to ani nemá žádnej děj. Jen to poselství: Drogy jsou špatné, áno!

08.12.2017

Gold za všechny peníze Gold za všechny peníze Joseph Heller

Kniha tak záhadně zvlášní, že prostě nevím. Zvláštní nuda, která mě ale průběžně začala bavit. Fakt jsem to moc nepobral, něco jako filmy od Wese Andersona. Připadá vám to divný, ale tu kvalitu zkrátka cejtíte.

120 dní Sodomy 120 dní Sodomy Donatien Alphonse François de Sade

Je to hnus, fekal porn, mučení, nechuťárny. Z počátku mě to šokovalo, posléze jsem u toho už klidně i jedl.

31.08.2017 3 z 5

Justina aneb Prokletí ctnosti Justina aneb Prokletí ctnosti Donatien Alphonse François de Sade

BDSM porno... V postpubertálním věku velice bavilo!!

Noční hlídka Noční hlídka Sergej Lukjaněnko

Skoro si to už nevybavuju, ale v hlavě mám zažráno, že to byla vlastně tuctová upíří romantika. Tak ať žije Twilight.

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Kniha je bohužel příliš "epizodická (kapitolová)". To myslím ve smyslu toho, že co stanice, to další specifické dobrodružství (ono je to, myslím si, způsobeno tím, že to autor psal na internetu, po jednotlivých kapitolách, a lidi mu dost radili, nahazovali své nápady, jaké další záludné stanice a politické a společenské systémy se v nich můžou vyskytovat). Pokud si člověk ale představí ten celek, Moskevské metro je pro postapo mini svět skvělou kulisou!!

Krvavý moloch Krvavý moloch Martin Hanka

Chachá!! Nostalgie jako prase. Četl jsem to na základce a měl z toho výtah i ve svým čtenářským deníku. Jestli to někde vyhrabu, tak to sem snad přepíšu.
Super brakovina pro deštivé prázdninové dny (pokud vám je 13 a je rok 1994).

Velká kniha o seriálu M*A*S*H Velká kniha o seriálu M*A*S*H Suzy Kalter

Obsahuje stručný obsah každé epizody a celkem dost fotografií. Pak už jen cca A4 textu ke každé sezéně (11) a dvoustránkový rozhovor s většinou herců. Na konci je seznam ocenění, které seriál dostal - je jich požehnaně. Jinak bohužel nic víc. Kdysi jsem po této publikaci ohromně toužil a dostal ji k vánocům. Stále zaujímá své čestné místo, ale vždy mě mrzelo a mrzet bude, jak málo informací, vzhledem ke své ceně, obsahuje.

Poselství z vesmíru Poselství z vesmíru Clifford D. Simak

Jedna z mých prvních, a rozhodně jedna z nejlepších sci-fi povídkových knih, kterou znám.

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Velice silný materiál. Dobře napsáno. Děsivé, reálné, alarmující, stále aktuální.

Icehenge Icehenge Kim Stanley Robinson

Divný, nepoutavý, sice dočteno - ale před necelým rokem a vím z toho lautr prdlajs. Nedoporučuju. Nemá to děj, nemá to spád, nemá to skoro nic.

30.08.2017 2 z 5

Kat Kat Martin Moudrý

Je to prapodivný, ale odhoďte předsudky a jděte do toho, protože tohle je snad ještě vtipnější než původní dva díly. I když jde o neoficiální pokračování od jiného autora.

Svit vzdálených dní Svit vzdálených dní Arthur Charles Clarke

Ty popisované sociologicko-psychologické dopady na člověka a na lidstvo tu jsou totální ódou na mou představivost a na můj naivně optimistický pohled na to, kam bychom jako druh mohli směřovat.

2001: Vesmírná odysea 2001: Vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

To je, panečku, mňamka. Hard sci-fi od jednoho z nejpovolanějších. Byly doby, kdy jsem měl raději Rámanskou ságu, teď je mám s Oddyseami nastejno.

První planeta smrti První planeta smrti Harry Harrison

Hrubě super akční techno sci-fi pro drsňáky. Když se k tomu spisovatel jmenuje, jak se jmenuje, je jasný, že drsný to bude .) Je to sranda, oddechová střílecí nálož.

Další prima mýtus Další prima mýtus Robert Asprin

Velká odlehčená legrace, pro zarputilý milovníky všech těch krutopřísně temnejch fantasy to bude určitě dost brakový. Pro všechny ostatní to může bejt prima zábava a pro jistý procento úchylů je to až taková sranda, že povolujou močový měchýře. Počítám se do tý poslední kategorie.