PetraMishka PetraMishka komentáře u knih

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

velmi pěkná kniha, četlo se to jedna báseň, postavy byly sympatické, rozhodně doporučuji

06.03.2017 5 z 5

Mládí v hajzlu 2 - Mladík v okovech Mládí v hajzlu 2 - Mladík v okovech C. D. Payne

Druhý díl se četl lehce, stejně jako první. Ale to, co na něj čekalo, bylo až moc. Nickovi jsem fandila, i když vytvářel jednu botu za druhou, i když ho všechny ty holky vodily za nos, pak ale začal autor vytvářet tolik katastrofických situací včetně znásilnění hlavní postavy, a to už mě přestalo bavit. Ta kniha vlastně nemá konec, protože mi přišlo, že se žádný nedal vymyslet.

03.03.2017 3 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Začátek mě moc nezaujal a poměrně dlouho mi trvalo, než se mi kniha začala líbit, ale asi díky postavě Peety jsem četla dál a nakonec jsem byla spokojená. Popisy boje v aréně jsou velmi poutavé a čtivé, i když tam toho boje tolik není. Nevím, jestli se pustím i do dalších dílů.

21.02.2017 4 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Další vynikající kniha od Fredrika Backmana, jehož postavy jsou živoucí a hlavně nejsou černobílé. Někdo se vám na začátku nelíbí, ale kniha je natolik dobře napsaná, že i přes všechna negativa tu postavu prostě musíte mít rádi nebo k ní alespoň cítit sympatie. A hlavní postavy má úžasně propracované. Už se těším na další knihu.

13.02.2017 5 z 5

Krásná a velmi čtivá kniha s dobrými nápady. Originální příběh o podivných dětech, které se skrývají před reálným světem za pomoci slečny Peregrinové, mohu rozhodně doporučit.

08.02.2017 5 z 5

Co v učebnicích dějepisu nebylo Co v učebnicích dějepisu nebylo Jiří Kovařík

Velmi pěkně se čte, zaujme a oživí vzpomínky na historii ve škole. Rozhodně mohu doporučit.

06.02.2017 4 z 5

Kouzelné dobrodružství Kouzelné dobrodružství Henri-Alban Fournier

Co bylo na tomto dobrodružství tak kouzelného? Nevím, protože většina postav mi byla velmi nesympatická. Představa francouzského venkova na konci 19. století je lákavá, počátek přátelství dvou studentů a nalezení záhadného zámku je hravé a dobrodružné. Jakmile však obě postavy dostihla dospělost, nemohla jsem jim už fandit.

02.02.2017 2 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Nádherná kniha, která se četla jedním dechem. Nemám ráda romantické filmy, ani červenou knihovnu, ale tohle mě dostalo. Bylo to opravdu výjimečně napsané, moc hezký příběh, atmosféra. Rozhodně doporučuji.

01.02.2017 5 z 5

Kočka, která uměla číst pozpátku Kočka, která uměla číst pozpátku Lilian Jackson Braun

Průměrná detektivka bez napětí, která se slušně četla, ale některé konstrukce dialogů byly až zoufalé. Z toho všeho "Arch řekl:..., další odstavec Qwilleran řekl:... a tak pořád dokola, to bylo na konci až smrtelné. Skvělá byla postava literárního kritika a majitele kočky z názvu Mountclemense.

31.01.2017 3 z 5

Písečná žena Písečná žena Kóbó Abe

Vynikající kniha, popisující vlastně útěk z vězení. Nejlepší je, jak muž plánuje, neustále přemýšlí, v duchu zkouší a zase znovu a pořád dokola, zatímco žena trpně hrabe písek. Konec je výborný.

30.01.2017 5 z 5

Most do země Terabithia Most do země Terabithia Katherine Paterson

Krásná kniha o přátelství a životu na venkově z pohledu desetiletého chlapce Jesse. Ten má dvě starší sestry a dvě mladší, rád si maluje a ve skutečnosti je hrozně sám a nemá žádné kamarády. Pak se seznámí s Leslie, s níž si vytvoří vlastní fantastický svět, kde není místo pro těžkou realitu všedního života. Vše vypadá naprosto v pořádku a idylicky, až nakonec dojde k něčemu hroznému. Je zajímavé, že je to v té knize cítit už od začátku. Mrzí mě, že jsem tu knihu neobjevila jako dítě, teď ji vnímám patrně jinak.

28.01.2017 5 z 5

Dobrý ročník Dobrý ročník Peter Mayle

Odpočinková kniha, která nabízí nekomplikovaný příběh mladého Brita, jenž přišel o práci, ale naštěstí ve stejnou chvíli přišel k úžasnému dědictví, vinici a domu ve Francii. I když se hlavnímu hrdinovi stanou různé nepříjemnosti, vždy se najde řešení a především, všude je přítomné slunce a víno a dobří lidé, kteří se k němu překvapivě chovají mile a ne jako k odpornému cizinci.

25.01.2017 3 z 5

A... jako alibi A... jako alibi Sue Grafton

Docela dobrá detektivka s hlavní hrdinkou Kinsey Millhoneovou, která z pozice soukromého detektiva vyšetřuje 8 let starou vraždu advokáta, za níž byla odsouzena jeho manželka Nikki. Osvěžující je, že Kinsey dělá chyby, pracuje reálně, nevýhodou bylo množství postav, kdy jsem po chvíli nevěděla, kam vlastně patří.

22.01.2017 3 z 5

Nebe pod Berlínem Nebe pod Berlínem Jaroslav Rudiš

Dobrá kniha, která se velmi dobře čte a má zajímavou atmosféru. Dlouho se mi nestalo, abych po přečtení chtěla město navštívit, ale tady to úplně láká. Hlavní postava je poměrně pasivní a moc jsem se s ní nesžila, ale ty historky z metra jsou výborné.

19.01.2017 4 z 5

Merde! Rok v Paříži Merde! Rok v Paříži Stephen Clarke

Zajímavá kniha, která se velmi dobře a poměrně rychle čte. Výrazným plusem jsou francouzské, nebo spíše pařížské reálie zachycené realistickým hlavním hrdinou, který je Brit. Paul přijíždí do Paříže na roční stáž a zprvu se nestačí divit, co znamená francouzská pracovní morálka, jak uvažují krásné Francouzsky a jak se vlastně shání byt, ale postupem času tomu přijde na chuť, i když mnoho věcí stojí za merde.

14.01.2017 4 z 5

Bez peří Bez peří Woody Allen (p)

Velmi rychle se čte, ale není pro každého, a myslím, že postupem času bude pro stále méně lidí. Představivost Woodyho Allena spojuje jeho hluboké vzdělání, znalost klasiků a života, a výsledkem jsou bizarní výjevy, které si představuji jako scénky z Monty Pythonů.

07.01.2017 4 z 5

Tajný deník Adriana Molea Tajný deník Adriana Molea Sue Townsend

Podobné jako Mládí v hajzlu, ale vtipnější. Velmi dobře se čte, jeho problémy jsou vtipné, některé reakce hrdiny jsou příjemně naivní. Poprvé jsem knihu četla po třicítce, škoda, že jsem ji neobjevila dřív.

05.01.2017 4 z 5

Šik jako Francouzka Šik jako Francouzka Frédérique Veysset

Praktická kniha s mnoha ilustracemi, dobrými nápady a rozhovory. Čte se velmi rychle, některé věci se tam docela často opakují, ale stejně mohu doporučit.

03.01.2017 4 z 5

Rozšíření bitevního pole Rozšíření bitevního pole Michel Houellebecq

Autorova prvotina se velmi dobře čte, člověk si snadno představí vše, co se v ní děje. Hlavní postava mi byla sympatická svým vnitřním hlasem, jímž trefně hodnotila lidi kolem sebe. Skvěle se podařilo vystihnout dnešní společnost, její hodnoty a směřování, až z toho mrazilo. Přesto nemohu dát plný počet, protože se nejedná o vynikající knihu, jen velmi dobrou.

23.01.2016 4 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Vynikající kniha bez Harryho Holea. Hlavní postavě snad ani nelze nefandit, detektiv Šimon Kéfas je podobný jako HH, ale má zajímavější "vnitřní motor".

30.12.2015 5 z 5