Léto s knihou
Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Most do země Terabithia

Co je to za zemi? Kouzelné království za potokem, které si pro sebe jako tajemství vymysleli desetiletý Jess a jeho spolužačka Leslie. Kromě nich do té země nikdo nechodil. Všechno v ní bylo jiné, obývali ji jen duchové háje a Jess a Leslie se v ní stali moudrými a spravedlivými vládci. Od Leslie vyslechne Jess v Terabithii poprvé spoustu nevšedních příběhů – a přestože svoji královnu nečekaně ztratí a bude ji oplakávat, pozná zároveň, že musí putovat dál za ně za oba s tou křehkou krásou terabithijské fantazie... méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/16_/1608/most-do-zeme-terabithia-Ydn-1608.jpg 4.4152

Bridge to Terabithia

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 1995 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
dudunka22.02.2016Hodnocení knihy 5 z 5

Krásný příběh přátelství ☺

MagdalénaD12.02.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Tohle je přesně ten typ knihy, kterou koupíte dětem a jim se nelíbí. Já tu knížku doslova neměla ráda. Když jsem si ji tenkrát jako malá vybrala, očekávala jsem (a obálka to slibovala) strhující fantasy, ale namísto toho mě čekal poměrně nudný příběh o ničem s "divným" koncem. Teď, ve skoro 20, jsem po Terabithii sáhla znovu. V rámci Knižní výzvy DatabázeKnih mě nenapadla lepší knina o přátelství. A teda!!! Mám z toho úplně jiný pocit než tenkrát. Asociaci s Bratry lví srdce se člověk nevyhne, vlastně bych to směle zařadila do "malých velkých" knih po bok Malého prince a Krysaře.

Viky00720.01.2016Hodnocení knihy 3 z 5

Četla jsem dávno. Hodně dávno. Vlastně jsem byla ještě dítě. Přesto si pamatuji, že je kniha velmi jednoduše napsaná, což má tak trochu rušivý efekt. Nápad je úžasný, je zde plno filozofických myšlenek, ale u mě rozhodně vede film.

Svoby25.10.2015

Seděla jsem na okně, opřena o stěnu, když jsem ji dočetla. Bylo mi kolem 10 let. První kniha u které jsem brečela.

hrubik25.08.2015Hodnocení knihy 4 z 5

Když jsem knížku začala číst, říkala jsem si, že tahle "pohádka" mě asi moc bavit nebude, že je to příběh vcelku o ničem. Ale s každou další stránkou jsem se přesvědčila, jak moc jsem se mýlila. A na konci jsem řvala jako želva. Byl to krásný příběh nejen pro děti.

marcela618307.06.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Ke knize jsem se dostala až na vysoké. Znám jen jednu jedinou podobnou: Bratry Lví srdce Astrid Lindgrenové.
Jestli jsem jako malá četla tu první a chytla mne za srdce, tahle druhá mi jej urvala.
Je o vztazích. Je o příběhu. Je o touhách. A je o snech.
A já nemůžu dát míň, jak pět.
Škoda, že od Patersonové v češtině nic jiného nevyšlo, The Master Puppeteer se mi líbil též.

MissMagic08.11.2014Hodnocení knihy 4 z 5

Ach ne.. to byla VÁŽNĚ krásná kniha. V jednoduchosti je krása!

Vlčice.N19.10.2014

Nečekala jsem, že na mě kniha až tak zapůsobí, je to krásný a smutný příběh nejen pro děti. Spoustu dětských příběhů objevuji až teď, v dospělosti, a někdy mě to mrzí... Na druhou stranu, teď můžu objevovat jiná zákoutí knih a nesmírně si to užívám.

1v8na07.08.2014Hodnocení knihy 4 z 5

moc pěkné a velmi smutné

adelagr26.12.2013Hodnocení knihy 4 z 5

Krásný, i když tragický, příběh o přátelství chlapce a dívky a jejich tajemné zemi Terabithia. Ač je knížka určena spíše mladším čtenářům, tento smutný příběh zasáhne nejedno dospělé srdce.

Darkry25.12.2013Hodnocení knihy 5 z 5

Krásný příběh a mimo jiné povedený film!

AjťačkaTýnka29.08.2013Hodnocení knihy 5 z 5

Musím konstatovat, že kniha v mnohém předčila mé očekávání, zatímco film oproti knize docela propadák.

kowalenska.m16.06.2013Hodnocení knihy 5 z 5

Někdy mi to přišlo až moc hopem. Ale nádhera. Viděla jsem první film, což mě mrzí. Spousta věcí byla jinak. V knížce se zaobírá vztahy a ve filmu fantazií. Podle mě naprosto vystihla dětské pocity. Když někdo umře, necítí to samé co my. Aspoň myslím. Doporučuji :) Jistá frustrace tu opravdu byla.

graceman16.03.2013Hodnocení knihy 5 z 5

Dost kvalitní čtení i pro dospělé. Škoda jen té citové frustrace po dočtení...:-)

graceman05.03.2013Hodnocení knihy 5 z 5

RoseDawson15712.09.2012Hodnocení knihy 4 z 5

Most do země Terabithia je kniha o dobrodružství,fantazii a přátelství.Hlavně o přátelství.Oblíbila jsem si hlavně Leslie,máme hodně stejné povahy,ale samozřejmě,že i Jess nebyl špatný.Konec mě zaskočil,a je mi líto,že to tak skončilo. :(

Džizetka12.04.2012Hodnocení knihy 5 z 5

Mě uchvátila až v pozdějším věku.Kamarádství hlavních hrdinů jsem příliš zajímavě neviděla,ale konec knihy mě uchvátil.Při čtení knihy jsem vplula do děje a mohla si představit celý děj.Doporučuji:)

Megii20.12.2011Hodnocení knihy 5 z 5

Já jsem nejprve viděla film a až poté četla knihu, ale opět mě smutný konec velmi zasáhl. Leslie byla mou nejoblíbenější postavou.

Sussane13.12.2011Hodnocení knihy 4 z 5

Čítala som ju už dávno, ale pamätám si že sa mi velmi páčila :) Len ten koniec bol smutný :(

Denaille30.10.2011Hodnocení knihy 5 z 5

Podle obálky jsem nejdřív čekala něco úplně jiného, takže mě to ze začátku mírně zklamalo. Ale i tak mě to chytlo a četla jsem dál. A bulela jsem jak želva, takový zvrat jsem ani v nejmenším nečekala.
Tenkrát mi bylo možná okolo třinácti, ale šíleně to na mě zapůsobilo. Když jsem zjistila, že existuje i film, bála jsem se, že ho zkazí jako Eragona, ale zkusila jsem to. A můžu říct, že je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů.

Peťanka28.10.2011Hodnocení knihy 5 z 5

Už je to sice celkem dlouho, co jsem ji četla, ale báječná kniha, u které nejedna slza ukápla :)

Hanyuu-hime28.10.2011Hodnocení knihy 5 z 5

Následkem toho, že jsem viděla nejdříve film a poté četla knihu už na mě neměly ty smutné scény takový vliv....
Stejně ale musím říct, že je to krásná knížka :)

Izzy_23.08.2011Hodnocení knihy 5 z 5

super film,super kniha..ale smutný koniec... :,(

rusalka108.04.2011Hodnocení knihy 5 z 5

priznám sa že pri tejto knihe som aj trošku plakala, neviem možno to bolo mojím smutným obdobím... ale kniha bola napriek všetkému krásna...

Alma-Nacida11.01.2011Hodnocení knihy 5 z 5

Krásná kniha nejen pro (větší) děti, všem snivcům a romantikům doporučuji bez ohledu na věk ;-).

Domča

Krásný příběh, který si získal mé srdce!