Petra185 Petra185 komentáře u knih

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

(SPOILER) Tento díl mě bavil o trošičku víc než předchozí Červenka. Opět mě zaujalo finální rozluštění celého případu a odhalení vraha. Trochu jsem doufala, že už Harry konečně odhalí Waalera. O to víc se ale těším na další díly.

04.08.2021 4 z 5

Uč jako umělec Uč jako umělec Robert Čapek

Naprosto skvělá kniha! Určitě se k ní v rámci pedagogické praxe budu obracet. Velmi moderní pohled na vzdělávání. Došlo mi, jak zastaralé je naše školství a v některých případech jsem bohužel sama zavzpomínala na základní a střední školu, na které učitelé upřednostňovali frontální výuku a pouhé memorování dat, autorů, děl apod.

22.04.2021 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Mrazivé, děsivé a zároveň geniální. Ukázka toho, jak se člověk vlivem okolního světa dokáže změnit. Po zhlédnutí filmu na mě dílo udělalo ještě větší dojem, zejména ztvárněním pana Kopfrkingla Rudolfem Hrušínským.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Kytici jsem objevila už na základní škole a dodnes patří mezi mé nejoblíbenější knihy. I když jsem balady četla snad milionkrát, nikdy mě neomrzely. Skladby jsou mnohdy tak děsivé, že mi ne jednou běhal mráz po zádech.

27.12.2020 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Ke knize jsem se poprvé dostala na střední škole v rámci maturitní četby a dodnes nelituji. Přečetla jsem ji jedním dechem. Kolikrát jsem se přistihla, že nevěřícně vrtím hlavou nad celým děním na farmě. Vynikající alegorie na totalitní režim. Určitě se k ní ještě někdy vrátím.

Švábi Švábi Jo Nesbø

Musím říct, že Švábi se mi líbili o něco více, než Netopýr. Trochu jsem se bála toho politického pozadí, ale nakonec z té politiky tam toho zas až tolik nebylo, aby mi to nějak překáželo. Harry Hole je pro mě jako hlavní postava skvělý. Těším se na další díl.

17.09.2020 4 z 5

Výchova dívek v Čechách Výchova dívek v Čechách Michal Viewegh

Trochu zklamání. Rozhodně to není špatná kniha, ale řekla bych, že samotná zápletka - tedy vztah učitele a mladé slečny (popř. milostný trojúhelník) - mohla být více rozvinuta. Všechno se pro mě odehrálo strašně rychle a než jsem si to stačila uvědomit, tak byl konec (který jsem víceméně očekávala). I tak se mi však pořád líbí Vieweghův styl psaní. Je to rozhodně oddechová četba okořeněná humorem a ironií. Dám mu ještě šanci.

17.09.2020 3 z 5