Petra-1 Petra-1 komentáře u knih

Zlodějská přísaha Zlodějská přísaha Mary E. Pearson

Další super jízda. Kniha byla nabitá akcí, emocemi a nechyběly úžasné postavy. Musím říct, že mi ukáplo pár slziček a někdy jsem si okusovala nechty, ale už ne tolik jako u předešlé série. Nejvíc se mi líbí, jak autorka vykreslí postavy, že je musíte milovat. Jediné, co mi trochu chybělo, byl lepší záporák. Čekala jsem nějakého pořádného zmetka jako byl v předchozí sérii. U autorky se mi líbí, že píše knihy, u kterých musím přemýšlet a zamyslet se nad spoustou zajímavých otázek.

26.11.2021 5 z 5

Rivali Rivali Vi Keeland

Tak tohle byl takový lepší průměr. Upřímně mi přišlo, že kniha postrádala děj. Nemohla jsem si pomoct, ale bylo to jako bych něco podobného četla.

25.11.2021 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Příběh se nám hezky rozběhl a všechny dílky skládačky do sebe začaly zapadat. Postavám se rozvinul charakter. Jediné, co mi kazí tuhle sérii, je hlavní hrdinka. Feyre jsem, bohužel, ani tady úplně nepřišla na chuť. Nechybí drama a napětí.

25.11.2021 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Četla jsem již před pár lety, jednu hvězdičku jsem dala jen proto, že to někdo musel napsat. Hlavní ženská postava totálně nesympatická a hloupá. Hlavní mužská postava je neuvěřitelně protivná. Jediná světlá stránka celé téhle série je parodie, kterou natočili.

08.10.2021 1 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Série je opravdu úžasná. První díl mi ale přišel nejslabší, protože jsem se musela prokousat začátkem.
Jedny z nejlepších knih, co jsem cetla. Neuvěřitelně silný příběh. Originální příběh plný tajemství, které se postupně odhalují. Po přečtení druhého a 3 dílů dávám pět hvězd, protože tahle série je prostě úžasná. Jinak tato kniha má některé části příliš zdlouhavé se zbytečným popisy. Uhodnete, kdo je princ a kdo zabiják? To, že něčemu věříme, ještě neznamená, že je to pravda. Symbolika, tajemství, moudrost a to, co by nemělo být nikd yzapomenuto, vše je v těchto knihách. Zajímavé je, že spousta věcí dává smysl až na konci. Není vždy vše tak, jak to vypadá.. A autorka si umí nádherně pohrát s myslí čtenáře. V příběhu je tolik tajemství, tolik náznaků, že budete myslet na tisíc možných způsobu, jak to může všechno dopadnout. Co je pouze iluze a co je pravda? "Proč to musím být já?" "Proč ne ty, někdo to musí být."

26.11.2019 5 z 5

Zimní naděje Zimní naděje Lisa Kleypas

Nejhezčí kniha série. Hlavní postavy jsem si zamilovala.

09.11.2019 5 z 5

Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech Jenni Fletcher

Knihu hodnotím jako letní oddechovku. Jde o historický román, ale na mě styl psaní působil, bohužel, jako YA literatura.

20.08.2023 3 z 5

Možná tentokrát Možná tentokrát Kasie West

Já jsem si čtení moc užila. Zajímavý nápad, kdy se příběh odehrává během roku na společenských akcích.

19.07.2023 5 z 5

Můj (téměř) dokonalý život Můj (téměř) dokonalý život Sophie Kinsella (p)

Nikdo nežije dokonalý život. Taková milá oddechovka. Pro mě byla ale zatím nejslabší od autorky. Chyběl mi v ní humor.

16.07.2023 3 z 5

Deset důvodů, proč tě miluji Deset důvodů, proč tě miluji Julia Quinn

Tak tohle bylo krásné. Sympatické postavy a spousta úsměvných hlášek.

11.06.2023 5 z 5

Zrádce trůnu Zrádce trůnu Alwyn Hamilton

Trošku méně akce než v prvním díle. Ale i tak výborné pokračování.

18.03.2023 5 z 5

Poušť v plamenech Poušť v plamenech Alwyn Hamilton

Tak to bylo skvělé čtení. Tahle kniha má všechno, co mám na knize ráda.. A hlavně ve vyváženém množství. Akce, romantika, zajímavý děj, originální spojení westernu s pouštní mytologií a sympatické postavy. Hlavní hrdinka není otravná, používá hlavu a umí být i vtipná.

30.01.2023 5 z 5

Pomsta & rozbřesk Pomsta & rozbřesk Renée Ahdieh

Kniha se mi líbila, ale jsou zde opravdu ploché postavy,kterým jsem nepřišla na chuť. Jediná příjemná postava je Chálid. Děj málo propracovaný. Ale samozřejmě už dlouho nejsem určená věková kategorie.

16.01.2023 4 z 5

Dům soli a smutku Dům soli a smutku Erin A. Craig

Kniha má skvělou ponurou atmosféru a originální příběh. U čtení mě občas mrazilo. Autorka umí čtenáře krásně vtáhnout a zamotat mu hlavu. Co je skutečné a co je iluze? Měla jsem několik teorií, jak to tedy vlastně je.
Nemohla jsem se rozhodnout, jestli dát 4 nebo 5 hvězd. Protože, jak už bylo uvedeno, ke konci mi to přišlo zbytečně překombinované. I když jsem něco podobného čekala, tak myslím, že by bylo mnohem lepší držet se jednoduššího rozuzlení. Tohle bylo zbytečně až moc zapletené a ve výsledku to spíše knize dost ublížilo.

19.12.2022 5 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Tenhle fantasy svět mám ráda . Ale pět hvězd tentokrát dát nemůžu. Aelin, se většinu času chová jako arogantní a pokrytecký fracek. Nechápu, jak s ní vůbec ještě někdo může mluvit. Vážně skvělý materiál na královnu. To by opravdu chtěl někdo vládce, kterému nelze věřit a který pokud by mu náhodou nevyšlo nějaké to vydírání, tak nechá všechny umřít? A nedej bože, aby se na ni někdo špatně podíval, pak ve své pomstě zničí celý svět. Jo, její chování mě štvalo.
Bylo to zdlouhavé, některé věci v bojových scénách byly nelogické.

13.11.2022 4 z 5

Dokonalé léto Dokonalé léto Kasie West

Příjemná a hezká oddechovka, které nechyběly sympatické postavy. Ano, opravdu mi to připomínalo Hříšný tanec pro mladé.

27.10.2022 4 z 5

Jeden rok Jeden rok Eleanor Corvin (p)

Pokud hledáte akční fantasy, tak zkuste jinou knihu. Tohle je opravdu jeden rok v životě smrtky. Pokud hledáte romantickou oddechovku s prvky fantasy, u které si odpočinete a zasmějete se, tak tahle kniha bude pro vás.

11.10.2022 4 z 5

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

Kniha byla velmi hezká a dobře se mi četla. Postavy byly sympatické. V první polovině jsem se usmívala a bavila, ale poslední třetina knihy už mi přišla trochu utahaná. Ale i tak. Moc doporučuji k přečtení.

15.08.2022 4 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

S odstupem pár dní si říkám, že se toho v knize moc nedělo.. Některé věci mi přišly nelogické, ale to může být způsobené i překladem.
Ale i po pár dnech mi kniha stále leží v hlavě a já přemýšlím na tom, jak to všechno bude dál. Dokonce přemýšlím, že si další knihu koupím v originále, protože nevydržím čekat na překlad.
Sympatické postavy. Hlavní hrdinka trochu naivní, ale kupodivu mě to u ní nevadilo.
Musím říct, že pro mě je to skvělý začátek série.

07.05.2022 5 z 5

Nebe po bouři Nebe po bouři Sabaa Tahir

Velmi důstojný závěr. Miluji tuhle nadčasovou sérii. Smutné a krásné zároveň. A na závěr napíši jen, že některé příběhy by neměly být nikdy zapomenuty.

01.05.2022 5 z 5