Petr874 Petr874 komentáře u knih

Poslední hvězda Poslední hvězda Radek Sterakdary Starý (p)

(SPOILER) Tuto recenzi píšu po delší době od přečtení, takže ji prosím berte s širší rezervou.

Prvních, asi 30 stránek, mi tenhle druhý díl Arily přišel jako "data pack", aby se to nějak rozvinulo a prodalo (což jsem si říkal, že to není Sterakův styl a něco je špatně). Ale to jsem se šeredně spletl hned v momentu, kdy příběh začal pracovat s hlavní zápletkou děje. Ano, uznávám, že jsem si představoval něco trochu jiného (že je polovina knihy nebude točit furt okolo lásky mezi Arilou a Laraem), ale beru to a myslím si, že i přes to, to předčilo má očekávání a obohatilo mě. Jsem rád, že jsem svůj čas investoval tímhle způsobem a těším se na další budoucí pokračování tohoto úžasně-tajuplného děje.

22.10.2022 4 z 5

Skleněný dům Skleněný dům Paul Tobin

Pro lidi, jako já, kteří se až tak moc nezajímají o svět zaklínače to může být dobré a zajímavé čtení. Jinak za mě jeden z lepších komiksů.
(mini bonusový obsah na konci velmi cením)

26.09.2022 4 z 5

Spiknutí draka Spiknutí draka Stan Sakai

Čím dál tím tomu začínám přicházet na chuť. Prostě to žeru, tu kresbu a také ten zajímavý příběh.

28.04.2024 4 z 5

Bratrstvo neohrožených Bratrstvo neohrožených Stephen Edward Ambrose

Knihu hodnotím jako lajk, nikoliv jako odborník.
Kniha to byla opravdu zajímavá a velice podrobná. Mnohem podrobnější, než stejnojmenný seriál, který jsem viděl jako první. Líbilo se mi, že se kniha zajímá i více o samotný trénink budoucích výsadkářů a i o jejich poválečnou dobu.
Ale teď pozor. Kniha obsahuje mnoho malých detailů, mnoho "termínus-technikus" a hlavně mnoho jmen (ve kterých jsem se už ztrácel). Takže je, za mě, jedná o celkem náročnou literaturu. Také jsem se zajímal a zjisti, že autorovy knihy nejsou až tak na 100% podle pravdy a určitou čast si zromantizoval (jsem zjisti, když jsem uačal číst...)
Když ale tato fakto pominu a budete se hlavně zaměřovat na zbytek toho, co kniha nabízí, tak se jedná o velice povedené dílo. Které mohu určitě doporučit.
Najdete zde akci, klidnější čási, vývoj, dynamiku, zvraty a to, že nikdo nebyl svatý a jiné...
Jediná část, ketrá mě moc nebavila, byl konec (protože to bylo čistě o povídání).

27.04.2024 5 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Druhá kniha do Shakespeara a podruhé jsem se přesvědčil, že Shakespeare (alespoň v psané podobě) opravdu není pro mne.
Jeho styl psaní mi příjde až moc překomplikovaný a tím, jak se snaží děj natáhnout, až nudný.
Nesmrtelná klasika to je. Děj nebyl takové klišé a trval jen 3 dny. Doteď se zarážím nad "láskou na první pohled", jak romantické... . Samozřejmě zvrácenost a úplně zbytečné krveprolití na konci nemohlo chybět. A to vše jen kvůli dvou capartům.
Jestli budu mít někdy možnost, tak se určitě podívám na divadelní verzi. Ta by mohla být zajímavější.

06.04.2024 2 z 5

Kulička Kulička Guy de Maupassant

Zajímavý příběh, který poukazuje na skutečnost, že i někdo, kdo opovrhuje morálkou, ji může mít vyšší, než ti, u kterých by se to očekávalo.

27.12.2023 3 z 5

Pád temnoty Pád temnoty Radek Sterakdary Starý (p)

Rok se s rokem sešel a Radek nám přichystal další pokračování neobvyklého příběhu Arily.
Ze začátku jsem se bál, jak se děj bude rozvíjet, protože na začátku se to všechno velice rychle zvrtlo a říkal jsem si, "ti snad není možně!". Ale později se to srovnalo. Město Raalma je opravdu zajímavé místo.
Sterak se tentokrát upřednostil pozornost více rozvoj postav. Zajímavá změna, ale na děj samozřejmě také. Příběh se točí okolo jedné myšlenky, kterou vám neřeknu (přečtěte si to) a ke konci jsem to výrazně pocítil. Zajímavý koncept. Jenom ta pestrost míst scházela, ale chápu.
Zajímá mě, jak se finále bude rozvíjet.
Nofrana Hur

20.12.2023 4 z 5

Berserk 4 Berserk 4 Kentaró Miura

Brutalita, detailní zpracování... no prostě pastva pro oči.

29.11.2023 3 z 5

30 let Policie České republiky 30 let Policie České republiky Miroslav Šteinbach

Kniha nebyla špatná, je přehledná a člověk se dozví zajímavé věci. Ale s těmi datumy to vypadá jako velká encyklopedie (což jakože je). Fotografie jsou povedené.

28.11.2023 4 z 5

Berserk 3 Berserk 3 Kentaró Miura

Jako neříkám, že to bylo špatný. Ale nějak nevím, asi mi to jen nesedlo zrovna.

09.11.2023 3 z 5

Berserk 2 Berserk 2 Kentaró Miura

Lepší, než první díl. Nechám se překvapit.

08.11.2023 4 z 5

Ve střelbě je síla Ve střelbě je síla Tacuki Fudžimoto (p)

Manga se zaměřuje na jinou problematiku, jiné příběhy, beze to z jiného úhlu. Neříkám, že to není dobré, ale jsou i lepší.

11.09.2023 3 z 5

Rytíř Smil Rytíř Smil Jaroslav Vrchlický (p)

Co k tomu dodat? Pobavil jsem se u toho a to mi stačí.

22.08.2023 3 z 5

Dobyvatelé ztracené Archy Dobyvatelé ztracené Archy Thomas Campbell Black

Před dvěmi týdny jsem se dozvěděl, že je i knižní zpracování dr. Jonese. Neváhal jsem a musel jsem to zkusit. Čtení knihy jsem si velice užil. Vrátino mě to do časů, kdy jsem měl všechny filmy s Indianou Jonesem nabychlované nazpaměť. Bylo hezké knihu porovnávat s filmem. Dozvědět se něco málo navíc (jak tak bývá). Ale na film to prostě nemá, co si budem.
Pro fanoušky doporučuji přečíst, pro nefanoušky aspoň film.

29.04.2023 5 z 5

Zabít Dendžiho Zabít Dendžiho Tacuki Fudžimoto (p)

Nazval bych to spíše oddychovým dílem, ve kterém máme možnost se více seznámit s protagonisty. Zajímavé.

29.04.2023 4 z 5

Liščí děti Liščí děti Paul Tobin

Až tak strašný to nebylo, jak ostatní říkali.

24.12.2022 3 z 5

Panoptikum hříšných lidí Panoptikum hříšných lidí Jiří Marek (p)

Děkuji ti tati, že jsi mi tenhle skvost daroval. Opravdu, jedna z nejlepších českých knížek, kterou jsem kdy četl. Velice doporučuji si přečíst, nebo se podívat na zfilmovanou verzi na ČT.

30.11.2022 5 z 5

Syn pluku Syn pluku Valentin Petrovič Katajev

Když přehlédnu to, že jde o další socialistickou propagandu, tak se za mě jedná o velmi napínavý, čtivý a originální příběh.

25.10.2022 4 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

"Byl pozdní večer - první máj - večerní máj - byl lásky čas" Úryvek, který zná snad každý Čech a ví, z jakého díla pochází. Možná, kdybych jsem si tuto báseň přečetl třeba za 20 let a ne v šestnácti k maturitě, tak by mi i něco dala. Ale asi je to tím, že jsem antitalent na poezii...

22.10.2022

Divá Bára Divá Bára Božena Němcová

Přiznám se, že to nebyl zrovna můj šálek horkého kafe, ale toho, že jsem se k knize dostal, nelituji. Kniha mi něco předala, ale asi záleží na člověkovi.

27.09.2022 3 z 5