Petr1977 Petr1977 komentáře u knih

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Tak když začal čas dovolených, řekl jsem si, že si přečtu nějakou detektivku. Severskému krimi jsem se zatím vyhýbal, ale když to všichni tak chválí... Prvních 150 stránek mě příliš nechytlo, říkal jsem si, co na tom všichni vidí... No ale pak to chytlo rychlý a zajímavý spád a už jsem se od knihy nemohl odpoutat. Je to fakt brilantní kniha. Těším se na další díly.

03.07.2018 5 z 5

Kouzelný vrch Kouzelný vrch Thomas Mann

Thomas Mann je jeden z mých oblíbených spisovatelů. Toto je prostě skvělý román (i nebo hlavně) pro náročnějšího čtenáře. Kniha ke které se opakovaně vracím a vždy si to užiju.

25.06.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Přišlo mi to až podezřelé, jak všichni tuto knihu chválí. Většinou to, co všichni vychvalují se mi zas až tolik nelíbí. Ale řekl jsem si, že dám této knize šanci a zakoupil ji. A jsem velmi mile překvapen. Ze současné české literatury mě to zaujalo asi nejvíce v poslední době. Naposledy mě takto zaujaly Žítkovské bohyně a to už je několik let. Každopádně je dobře, že se k tomuto tématu vrací i současní spisovatelé. Jsou věci, které by se neměly zapomínat. Doporučuji všem k přečtení.

21.06.2018 5 z 5

Snuff Snuff Chuck Palahniuk

Ač by se zdálo, že půjde o provokující a tím pádem napínavou a vzrušující četbu, já jsem se docela nudil, ale dočetl do konce. Nejzajímavější na celé knize mi přišel doslov, doporučuji si jej také přečíst.

19.06.2018 2 z 5

Dlouho jsem Murakamimu odolával, protože většinou, když autora všichni chválí, mně se moc nelíbí. Takže to je první román, který jsem od Murakamiho četl a musím říct, že to bylo skvělé čtení. Budu muset sáhnout po dalších jeho románech.

11.06.2018 4 z 5

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Skvěle napsaný román. Má takovou zvláštní, silnou a divnou atmosféru, nenechává člověka v klidu. Takové romány mám rád. Přečetl jsem ho jedním dechem. Kupodivu se mi líbil i film podle románu natočený, což se mi nestává často, kniha je prostě kniha.

10.06.2018 5 z 5

Vlastní životopis Vlastní životopis Agatha Christie

Četlo se mi to stejně dobře jako její slavné detektivky, které jsou podle mě dodnes nepřekonané. Spisovatelka mimořádného talentu.

10.06.2018 5 z 5

Hrad Hrad Jennifer Egan

Dobrý román. Ze začátku mi trochu trvalo se zorientovat. Pak se to četlo ale velice dobře a najednou byl konec. Ještě bych rád chvíli četl. Ale to je vlastně ukazatel dobrého románu.

06.06.2018 4 z 5

Ztroskotanec Ztroskotanec Thomas Bernhard

Vynikající kniha, hlavně pro nás milovníky Glenna Goulda.

Rok vdovou Rok vdovou John Irving

Nějak jsem se nemohl začíst, knihu jsem odložil a po delší době se k ní vrátil a najednou to šlo. Není to jeho nejlepší kniha, ale stejně je to kvalitní román.

05.06.2018 3 z 5

Poslední noc na Klikaté řece Poslední noc na Klikaté řece John Irving

Pro mě jedna z nejlepších Irvingových knih.

Bonita Avenue Bonita Avenue Peter Buwalda

Jeden z nejlepších románů, který jsem v poslední době četl. Ani se nechce věřit, že se jedná o autorův románový debut. Přišlo mi to jako dílo zkušeného spisovatele. V knize je vše, co od dobrého románu očekávám. Vřele doporučuji k přečtení. Kniha podle mě zaujme i náročného čtenáře.

Smrt v rodině Smrt v rodině Karl Ove Knausgård

Knausgard rozhodně není pro všechny a už vůbec ne pro ty, kteří hledají napínavý děj a rychlý spád. Je to osobní popis života, prožitků a zážitků... Já mám tento druh literatury rád, takže mě se to líbilo a už čtu druhý díl.

Hukot času Hukot času Julian Barnes

Myslím, že se Barnesovi podařilo popsat atmosféru doby. Šostakovič byl geniální skladatel a i tato kniha může pomoci lépe chápat jeho skladby. U četby jsem je poslouchal a krásně to dohromady zapadalo a dávalo smysl.

Zoli Zoli Colum McCann

Příliš jsem neočekával, ale nakonec jsme byl mile překvapený.