Petr1977 Petr1977 komentáře u knih

Neobvyklý typ Neobvyklý typ Tom Hanks

Bylo to dobré - takové pohodové, nenáročné čtení. Stojí to za přečtení. Ale na druhou stranu, žádná mimořádná literární senzace to není. Marketing zase trochu přehání.

05.10.2018 3 z 5

Rok vdovou Rok vdovou John Irving

Nějak jsem se nemohl začíst, knihu jsem odložil a po delší době se k ní vrátil a najednou to šlo. Není to jeho nejlepší kniha, ale stejně je to kvalitní román.

05.06.2018 3 z 5

Poslední noc na Klikaté řece Poslední noc na Klikaté řece John Irving

Pro mě jedna z nejlepších Irvingových knih.

05.06.2018 5 z 5

Moje Las Vegas aneb hlavní město zábavy Moje Las Vegas aneb hlavní město zábavy Luboš Xaver Veselý

Kniha mě bavila. V Las Vegas jsem nikdy nebyl, ale po přečtení této knihy by mě docela lákalo se tam někdy podívat.

01.09.2019 4 z 5

Jan Saudek - Svobodný, ženatý, rozvedený, vdovec Jan Saudek - Svobodný, ženatý, rozvedený, vdovec Jan Saudek

Kniha mě opravdu bavila. Překvapilo mě, jak dobře umí Saudek psát.

01.09.2019 4 z 5

Eva Braunová - Život s Hitlerem Eva Braunová - Život s Hitlerem Heike B. Görtemaker

Dobře se to četlo, ale nic moc nového jsem se nedověděl. Kdo o té době a Hitlerovi ještě nic nečetl, tak se něco doví, kdo ale již několik knih přečetl, tak bude asi zklamán.

07.08.2019 3 z 5

Živý na vlastním pohřbu Živý na vlastním pohřbu Arto Paasilinna

Odloženo, nedočteno. Četl jsem několik jeho románů a všechny se mi líbily, ale tento je o ničem. Ztráta času. Doporučuji sáhnout po nějakém jiném.

15.04.2019 1 z 5

Konec legrace Konec legrace Peter Hahne

Útlá knížečka, ne už příliš aktuální - dnes je situace už mnohem dál a v mnohém ještě horší, ale stojí za přečtení.

27.11.2018 4 z 5

Úniky Úniky Graham Greene

Mně se kniha moc líbila. Je to vlastně taková autobiografie jeho zážitků, zkušeností, života... popisuje pozadí vzniku jeho románů. Já mám tenhle typ literatury moc rád. Kdo chce lépe pochopit jeho dílo, tak tuto knihu jistě ocení. Ještě mnoho z jeho díla jsem nečetl a určitě si chci přečíst. Knihu jsem koupil náhodou v Levných knihách za 29Kč a ani jsem netušil, kolik se toho z jeho života a jeho díla dozvím.

16.09.2018 4 z 5

Žít jako muž Žít jako muž Philip Roth

Zas po delší době jsem sáhnul po Rothovi a zase to byl neobyčejný zážitek a potěšení z četby. Všechny jeho romány jsou skvělé. To je prostě literatura mého gusta.

30.08.2018 4 z 5

Hrad Hrad Jennifer Egan

Dobrý román. Ze začátku mi trochu trvalo se zorientovat. Pak se to četlo ale velice dobře a najednou byl konec. Ještě bych rád chvíli četl. Ale to je vlastně ukazatel dobrého románu.

06.06.2018 4 z 5

Chtěl jsem mlčet Chtěl jsem mlčet Sándor Márai

Naprosto mimořádná kniha.

02.02.2020 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Na rozdíl od ostatních, mně přišel tento díl trochu slabší než ty minulé.

25.08.2019 3 z 5

Ztroskotanec Ztroskotanec Thomas Bernhard

Vynikající kniha, hlavně pro nás milovníky Glenna Goulda.

05.06.2018 5 z 5

Zoli Zoli Colum McCann

Příliš jsem neočekával, ale nakonec jsme byl mile překvapený.

05.06.2018 4 z 5