Petr1977 Petr1977 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Přišlo mi to až podezřelé, jak všichni tuto knihu chválí. Většinou to, co všichni vychvalují se mi zas až tolik nelíbí. Ale řekl jsem si, že dám této knize šanci a zakoupil ji. A jsem velmi mile překvapen. Ze současné české literatury mě to zaujalo asi nejvíce v poslední době. Naposledy mě takto zaujaly Žítkovské bohyně a to už je několik let. Každopádně je dobře, že se k tomuto tématu vrací i současní spisovatelé. Jsou věci, které by se neměly zapomínat. Doporučuji všem k přečtení.

21.06.2018 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Tak když začal čas dovolených, řekl jsem si, že si přečtu nějakou detektivku. Severskému krimi jsem se zatím vyhýbal, ale když to všichni tak chválí... Prvních 150 stránek mě příliš nechytlo, říkal jsem si, co na tom všichni vidí... No ale pak to chytlo rychlý a zajímavý spád a už jsem se od knihy nemohl odpoutat. Je to fakt brilantní kniha. Těším se na další díly.

03.07.2018 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Moje první "nesbovka", jsem systematik, takže pěkně od začátku. Nenechal jsem se odradit od slabšího hodnocení. Jestli toto patří mezi jeho slabší díla, tak vše dál bude lepší.... s tím jsem do toho šel. Mně se to ale líbilo moc. Byl jsem mile překvapen, spíše jsem čekal, že to bude slabší. Tak jestli další jeho knihy jsou lepší, tak to se mám na co těšit.

18.07.2018 4 z 5

Ošklivá vévodkyně Markéta Pyskatá Ošklivá vévodkyně Markéta Pyskatá Lion Feuchtwanger

Je to asi pátá kniha od Feuchtwangera, kterou jsem četl po dlouhé pauze. Naposledy jsem Feuchtwangera četl před cca 10 lety. A zase se mi potvrdilo, že dobrý autor je prostě nadčasový. Člověk po něm sáhne po letech a zase ho to chytne. Nevím zda všichni ti dnes populární autoři (které samozřejmě taky čtu) budou takto nadčasoví. Některé historické či faktické nepřesnosti mi nevadí. Jedná se o románové zpracování ne o odbornou historickou literaturu. Každopádně doporučuji.

09.10.2018 4 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Za mně teda určitě ano. Tento typ literatury mám rád. Elena Ferrante (ať už je to kdo chce) prostě vypráví - zajímavě, poutavě, obyčejně, čtivě... A kdo umí vnímat mezi řádky, doví se o Itálii padesátých let, o náladách, sociální situaci, atmosféře... strašně moc. Těším se na další díly.

02.10.2018 4 z 5

Dlouho jsem Murakamimu odolával, protože většinou, když autora všichni chválí, mně se moc nelíbí. Takže to je první román, který jsem od Murakamiho četl a musím říct, že to bylo skvělé čtení. Budu muset sáhnout po dalších jeho románech.

11.06.2018 4 z 5

Vlastní životopis Vlastní životopis Agatha Christie

Četlo se mi to stejně dobře jako její slavné detektivky, které jsou podle mě dodnes nepřekonané. Spisovatelka mimořádného talentu.

10.06.2018 5 z 5

Čtyřicet dnů Čtyřicet dnů Franz Werfel

Jeden z nejlepších románů jaký jsem kdy četl.

26.09.2020 5 z 5

O tomto období jsem četl už hodně knih, ale tahle je jednoznačně nejlepší. Dověděl jsem se strašně moc nového. Je to skvěle napsáno i když o hrozných věcech. Dal bych to jako povinnou četbu. Kdo si přečte tuhle knihu nemusí číst desítky jiných pojednávající o stejné době a stejných událostech.

23.09.2018 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Čtu tuto sérii postupně a každý díl se mni zdá lepší a lepší. Tak se těším na další díly. To se opravdu čte jedním dechem.

05.10.2018 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Přečteno jedním dechem. Mně se to líbilo snad ještě více než Hypnotizér. Mělo to spád, bylo to napínavé a zajímavé. Téma a prostředí mě také bavilo. Těším se na další díl.

27.08.2018 5 z 5

Kouzelný vrch Kouzelný vrch Thomas Mann

Thomas Mann je jeden z mých oblíbených spisovatelů. Toto je prostě skvělý román (i nebo hlavně) pro náročnějšího čtenáře. Kniha ke které se opakovaně vracím a vždy si to užiju.

25.06.2018 5 z 5

Bonita Avenue Bonita Avenue Peter Buwalda

Jeden z nejlepších románů, který jsem v poslední době četl. Ani se nechce věřit, že se jedná o autorův románový debut. Přišlo mi to jako dílo zkušeného spisovatele. V knize je vše, co od dobrého románu očekávám. Vřele doporučuji k přečtení. Kniha podle mě zaujme i náročného čtenáře.

05.06.2018 5 z 5

Smrt v rodině Smrt v rodině Karl Ove Knausgård

Knausgard rozhodně není pro všechny a už vůbec ne pro ty, kteří hledají napínavý děj a rychlý spád. Je to osobní popis života, prožitků a zážitků... Já mám tento druh literatury rád, takže mě se to líbilo a už čtu druhý díl.

05.06.2018 4 z 5

Příběh o lásce a tmě Příběh o lásce a tmě Amos Oz (p)

Tuhle knihu jsem si opravdu vychutnával, to je přesně styl vyprávění, který mám rád. Za mně jednoznačně doporučuji.

30.04.2020 5 z 5

Americký blues Americký blues Ondřej Hejma

Všechny Hejmovy knížky jsou vynikající. Tuhle jsem poslouchal jako audio verzi, čte ji samotný autor a naprosto skvěle.

25.07.2019 5 z 5

Dějiny pobaltských zemí Dějiny pobaltských zemí Vladimír Macura

Skvěle napsané dějiny Pobaltí. Vůbec bych se nezlobil, kdyby byly ještě podrobnější, ale i tak jsem se dověděl mnoho nového.

05.12.2018 5 z 5

Snuff Snuff Chuck Palahniuk

Ač by se zdálo, že půjde o provokující a tím pádem napínavou a vzrušující četbu, já jsem se docela nudil, ale dočetl do konce. Nejzajímavější na celé knize mi přišel doslov, doporučuji si jej také přečíst.

19.06.2018 2 z 5

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Skvěle napsaný román. Má takovou zvláštní, silnou a divnou atmosféru, nenechává člověka v klidu. Takové romány mám rád. Přečetl jsem ho jedním dechem. Kupodivu se mi líbil i film podle románu natočený, což se mi nestává často, kniha je prostě kniha.

10.06.2018 5 z 5

Hukot času Hukot času Julian Barnes

Myslím, že se Barnesovi podařilo popsat atmosféru doby. Šostakovič byl geniální skladatel a i tato kniha může pomoci lépe chápat jeho skladby. U četby jsem je poslouchal a krásně to dohromady zapadalo a dávalo smysl.

05.06.2018 4 z 5