Peti Peti komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Velmi čtivá kniha u které mě několikrát naběhla husí kůže. Dva příběhy, jeden otce a jeden dcery, které nám postupně odhalují celý příběh. Jedinou chybou bylo ji dočíst včera v 22:30, hlava mi pak šrotovala a spánek nepřicházel.

25.01.2021

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

První kniha ze série mě nadchla. Svérázný komisař a svérázný asistent řeší případ mladé političky. Detektivka, která je velmi napínavá a přitom není příliš krvavá.

06.08.2020

Knihu jsem vybrala díky čtenářské výzvě a byla jsem mile čtenářky překvapená. Skvělý román z Francie, kde se potkáváme nejen s obyvateli Paříže, ale i uprchlíky z východních zemí. Chvilku mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak už jsem to četla jedním dechem. A konec, ten mi vyrazil dech.

10.09.2020

I čtvrtý díl o Marii a zámku Kostka byl vtipný a zábavný. Angelika a Sony mě opravdu bavili :).

05.04.2019

Všechno je jinak! Všechno je jinak! Gilles Legardinier

Tak to tedy bylo luxusní počtení. Andrew velkopodnikatel v roli majordomuse ve Francii dokáže změnit ledasco, a nakonec tím pomůže i sám sobě. Vtipné čtení, které má jiskru a pobaví.

06.08.2018

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Tak tedy to byla kniha s velkým K. Přečetla jsem ji jedním dechem, ohromně mě bavily všechny postavy. Kniha je nabitá emocemi, občas jsem se smála a občas plakala. Skvěle zpracovaný příběh.

29.07.2020

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Milý příběh, který jsme četli synovi před spaním.

15.06.2020

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Kniha o Janě, dívce, která měla těžké dětství bez lásky a přesto nezatrpkla a nevracela to stejnou měrou zpátky. Její život nebyl jednoduchý, ale žila ho jak nejlépe uměla a chovala se tak, jak ji vedlo její svědomí, hrdost a její čisté srdce bez zlých úmyslů. Její životní cesta ji dovedla k lásce a i když se zdálo, že osud jí nepřeje a místo života s milovaným mužem ji čeká osamocený život, našla ztracenou rodinu a nakonec ji čekal i láskyplný manželský život. Nádherný příběh, který jsem četla s radostí.

18.01.2019

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Neuvěřitelný příběh, prolínání současnosti a minulosti. Knihu jsem četla jedním dechem, autorka v knize skvěle dokázala skloubit několik příběhů, jejichž rozuzlení mě na konci více než překvapilo. Navíc jsem se díky barvitému líčení jednoduše přenášela z rodinné pohody farmy do válečného Londýna.

30.07.2018

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Anne Frank

Kniha, která nám dobu druhé světové války ukazuje zase jiný pohled. Anne přijde do úkrytu jako 13ti letá a svůj deník končí v 15ti letech, z holčičky se stává slečna. Dopisy, které píše vymyšlené kamarádce Kitty popisují její nálady i život v zadním domě. Deník končí zápiskem a pak jen z doslovu se dozvídáme o dalšímu osudu 8 ukrytých. Smutný pravdivý příběh ze smutné doby.

02.02.2021

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Třetí kniha a opět skvostný příběh. Záhada na začátku a už jsem byla vtažena do děje. Skvělý vyšetřovatel a jeho tajemní a svéhlaví pomocníci. Bavil mě děj, který se prolínal s životem viníka.

20.10.2020

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Kniha, ktera me chytla za srdce. Osud nadherneho mista, domovu rodiny L, byl pohnuty. Druha svetova valka zasahla do zivota majitelu a nasledneho osudu vily. Za me skvele napsana kniha, dej, ktery je smutny a tragicky i stastny. Asi si budu muset udelat vylet do Brna..

22.12.2019

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Kniha, ke které mám jen jedno - nádherný a bezkonkurenční.

16.12.2019

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Nejdříve jsem viděla divadelní hru se skvělou Bárou Hrzánovou a nyní, po mnoha letech jsem četla knihu. Dějem provází Helenka Součková, holčička, která má za rodiče divadelní herce, a to v letech, kdy je cenzura a komunismus není zrovna jednoduché. Divadlo bylo perfektní a kniha taky povedená, rozhodně doporučuji obojí, knihu nejdříve, divadlo poté :)

17.12.2014

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Druhý díl ze série a musím říct, že skvěle napsaná detektivka. Zajímavé bylo, že od začátku víme pachatele i činy a jen čekáme, zda-li a jak to náš detektiv vyřeší. Pachatelé byli zlí, násilničtí a arogantní, ženy z této party by bylo chvílemi malinko líto, ale jen díky jejímu potratu (to se u mě projevil mateřský pud). Nakonec alespoň spravedlnosti bylo učiněno zadost, i když to oběti už mrtvé či psychicky poškozené zůstanou.

20.08.2020

Rebelské srdce Rebelské srdce Vi Keeland

Druhý díl o Gie a Rushovi a o tom, zda-li budou či nebudou velká šťastná rodina. Žádné velké drama ani překvapení se nekonalo, příběh se místy dost vlekl. Myslím si, že se klidně mohlo jednat o knihu jednu. První díl se mi líbil výrazně víc.

26.11.2019

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Knihu jsme poslouchali jako audioknihu, pan Mrkvička se čtení skvěle zhostil a i díky tomu hodnotím knihu kladně. Velice poutavý příběh, který ukazuje lidskou sílu a odhodlání i moudrost. Knihu bych ale číst nechtěla, určitě bych měla tendence přeskakovat stránky.

29.05.2019

Papírová města Papírová města John Green

Papírová města, kniha o Margo a Quentinovi. Hlavní postava Margo, ta mi teda byla velmi protivná, opravdu chápu postoj jejich rodičů. Nechápu, že se Quentin za ní honí a nechá se přesvědčit k věcem, které by vlastně sám nikdy nepodnikl. A Margo, která nechává stopy a přitom nechce být naleznuta? Nějak vlastně nevím, jak to shrnout - myšlenka knihy není úplně marná, ale děj a postavy, moc mě to popravdě nebavilo.

22.10.2018

Chata v Jezerní kotlině Chata v Jezerní kotlině Jaroslav Foglar

Foglarovky jsem četla jako dítě, hltala je a s nadšením jsem se k nim vracela. Včera jsem po ní sáhla a přečetla ji za jedno slunné odpoledne na chatě. Příběh mě opět oslovil, i když na něj koukám jinýma, dospěláckýma očima. Přátelský vztah dvou chlapců, trávení času v přírodě a realizace jejich snů. Rodiče, kteří je nehlídají na každém kroku. Tak jiné, než jak to funguje v dnešní době.

30.07.2018

Kameník Kameník Camilla Läckberg

Tak třetí kniha a stále jsem nadšená. Moc se mi líbí jak autorka prolíná aktuální děj střípky z historie. Trošku mi je líto Patrika, který ví na konci knihy o něco méně než čtenář. Také mi přijde velice hezké, jak s jednotlivými díly putujeme vztahem Patrika a Eriky. Čtivé od počátku až do konce, škoda, že existuje v lidech takové zlo. Co začalo ve 30.letech končí vraždou v 21. století.

02.02.2016