Peti Peti komentáře u knih

Vegetariánka Vegetariánka Han Kang

Tuto knihu jsem zacala cist diky Ctenarske vyzve. No a asi i diky ni jsem ji docetla. Na me dost tezky pribeh, po jeho docteni mi zbyl pocit osklivosti. Asi tento druh cetby neni pro me, hluboka myslenka tam je, ovsem take je tam spousta osklivosti, netecnosti a sobeckosti.

05.11.2019

Rebelský dědic Rebelský dědic Vi Keeland

Kniha, kterou jsem přečetla díky tipu v čtenářské výzvě. Odpočinková "slaďárna". Na mě asi příliš červená knihovna. Překvapení na konci knihy jsem tušila od počátku. Trochu mi přišlo zvláštní, že Gie začalo být zle přesně po té, co zjistila, že je těhotná (pomocí testu). Kdybych to měla shrnout, odpočinková kniha bez hlubokého podtextu se sexy hrdinou. Druhý díl si ze zvědavosti přečtu také :).

04.11.2019

Prosinec už je takovej Prosinec už je takovej Donal Ryan

Pro mě nezvykle zajímavá kniha, musela jsem si zvyknout na styl. Z celé knihy mám takový smutný pocit z toho, jak jsou lidi zlí a chamtivý. Co by bylo s J kdyby rodiče neumřeli? Kdyby se matka po otcově smrti nezhroutila? Kdyby měl J kamaráda, který by se za něj postavil proti nespravedlivé šikaně? Kniha pro mě byla těžkým čtením, ne díky stylu psaní, ale díky hlubokému příběhu.

01.11.2019

Na úpatí Montmartru Na úpatí Montmartru Britta Röstlund

Kniha o tom, ze clovek nahodou zjisti neco, diky cemu prehodnoti a zmeni cely svuj zivot. Libil se mi pribeh Manceba, mene jiz Heleny. V kazdem pripade zajimave tak trochu jine cteni.

27.10.2019

Na břehu jezera Na břehu jezera Sara Gruen

Kniha, jejiz zacatek me spise prudil - chovani tech 3 snobu a budizknicemu mi bylo vice nez protivne. Ovsem jejich prijezdem do Skotska se muj nazor na obsah vyrazne zmenil a knihu jsem docitala jednim dechem. Za me fajn ctiva kniha.

27.10.2019

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Nádherný příběh o tom, jak duše cestuje. Knihu jsem četla jako puberťák, ale její význam chápu až dnes.

16.07.2019

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Knihu jsme poslouchali jako audioknihu, pan Mrkvička se čtení skvěle zhostil a i díky tomu hodnotím knihu kladně. Velice poutavý příběh, který ukazuje lidskou sílu a odhodlání i moudrost. Knihu bych ale číst nechtěla, určitě bych měla tendence přeskakovat stránky.

29.05.2019

Princezna Alžběta Princezna Alžběta Alison Weir

Princezna Alžběta byla opět kniha, která mě nadchla a kterou jsem přečetla jedním dechem. Alžběta je velice inteligentní a vzdělaná. Za vlády sestry Marie to nemá vůbec jednoduché, našeptávači královny se jí snaží zbavit a najít na ní něco, co by ji zbavilo hlavy. Jsem opravdu zvědavá, jaká bude Alžběta královna.

13.05.2019

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Tak musím říct, že tuto knihu odkládám po dočtení prvního a druhého příběhu. Styl mě vůbec neoslovil.

03.05.2019

Smrt na jazyku Smrt na jazyku Jan Bauer

Třetí díl o Otci vlasti, musím říct, že tento díl mě přišel méně čtivý a vlastně nevím, zda-li se mi úplně líbí činy dominikána Pavla - na mě to jsou asi již příliš velké intriky. Ale ve světě mocných to asi jinak nejde.

03.05.2019

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Nádherný fantasy příběh s hlavním hrdinou Willem. Hraničáři mi jsou sympatičtí, především díky Aragornovi z Pána Prstenů, a v tomto příběhu mě opět nezklamali. Krásné čtení, zábavné, děj má spád. Velice se mi mimo jíné líbilo polepšení Horáce i zmužnění malého Willa. Určitě si přečtu celou sérii.

29.04.2019

Jana Seymourová: Laskavá královna Jana Seymourová: Laskavá královna Alison Weir

Třetí kniha o třetí královně Jindřicha VIII. Životní příběh Jany, která se chtěla stát jeptiškou a nakonec jako královna porodí králi vytouženého syna. Jejího konce mi bylo líto, byla opravdu laskavá. Za mě výborný historický román.

29.04.2019

Arcibiskupův noční host Arcibiskupův noční host Jan Bauer

Druhá kniha ze série a opět zajímavý a čtivý příběh. Dominikán Pavel je pravý agent 007, který jedná ve prospěch českého krále a rozhodně není cudný.

12.04.2019

Ptolemaiova brána Ptolemaiova brána Jonathan Stroud

Poslední díl série o Bartimaeovi a Nathanielovi, za mě asi nejhezčí díl série. Líbili se mi části s Ptolemaionem i Kitty, Nathaniel si výrazně vylepši svoji reputuaci. A konec byl nečekaný.

11.04.2019

Král zvedá meč Král zvedá meč Jan Bauer

První kniha ze série V tajných službách Otce vlasti mě pohltila. Dominikán Pavel vždy na správném místě a počátky kariéry Karla IV., těším se na další díl.

08.04.2019

I čtvrtý díl o Marii a zámku Kostka byl vtipný a zábavný. Angelika a Sony mě opravdu bavili :).

05.04.2019

Golemovo oko Golemovo oko Jonathan Stroud

Druhý díl, ve kterém jsou hlavními hrdiny džin a mladý mág. Nathaniel mi je čím dál více nesympatický, jeho chování je příšerné. Bavil mě golem, Praha i Bartimaeus. Jsem zvědavá, jak to dopadne s Kitty....

31.03.2019

Amulet Samarkandu Amulet Samarkandu Jonathan Stroud

Příběh o nadějném mladém mágovi, džinovi 14.stupně a amuletu. V knize se střídá děj z pohledu malého kluka a džina, zápletka je zajímavá a dost mě bavily poznámky o Praze. Jediné co bych knize vytkla byly poznámky pod čarou, které mě při čtení rušily.

21.03.2019

Čínská medicína pod pokličkou Čínská medicína pod pokličkou Jana Arcimovičová

Za mě jednoduše napsaná kniha, tedy i pro laika, která mě dala spoustu zajímavých informací a podnětů k zamyšlení.

11.03.2019

Andělská tvář (1) Andělská tvář (1) Hana Marie Körnerová (p)

Kniha o slečně Charlottě, která se díky rychlému sňatku stane hraběnkou z nesmělé dívky hraběnkou. Hlavní hrdinka mi přišla jako taková slepička, která se z područí matky, přesune do područí manžela, který funguje spíš jako její poručník a vychovatel než muž jejího srdce. A ona ho ve všem poslouchá a to i ve věcech, které se jí příčí a nahání strach. Příběh nebyl špatný, ale byl na mě až příliš naivní. Co mě nejvíce zarazilo, že Charlotta nezačala hledat svou milovanou matku ve chvíli, kdy zjistila, že je pohřešovaná.

11.03.2019