Golemovo oko

Postavy: Nathaniel (John Mandrake), Bartimaeus, Kitty, paní Whitwellová, Fred, Stanley, Henry Duvall, Jane Farrarová, Jakub, pan Pinn, pan Tallow, pan Devereaux, pan Pennyfeather, pan Makepeace… - Bartimaeus je zpátky! Stejně drzý, hádavý, smělý a vynalézavý jako dřív, a taky pořádně zuřivý, protože sice předpokládal, že se na něj za č... celý text

- Bartimaeus je zpátky! Stejně drzý, hádavý, smělý a vynalézavý jako dřív, a taky pořádně zuřivý, protože sice předpokládal, že se na něj za čas nějaký pitomec ve špičatém klobouku rozpomene a povolá ho na Zemi, aby ho mohl sekýrovat, ale fakt nečekal, že to bude stejný pitomec, jako posledně…
Nathaniel se stal po vítězství na Lovelacem významným členem vlády, ale jeho pozice je hodně nejistá. Marně se snaží potlačit Odboj, který podniká stále odvážnější útoky proti mágům, a kromě toho začal Londýn pustošit další, velmi silný a zdánlivě nepolapitelný nepřítel…

Kitty, členka odboje, která se kdysi krátce střetla s Bartimaem a Nathaniela připravila o jeho jasnovidecké zrcátko, má vzácnou schopnost - vrozenou odolnost proti magii. Ona a její přátelé plánují akci, která má mágům zasadit drtivou ránu, ale jejich protivníci jsou silnější, než čekali, a všude číhá zrada…

Na londýnských náměstích i v pražských uličkách, v kancelářích Whitehallu i v kryptě hluboko pod zemí ohrožují naše hrdiny nejen démoni, politické intriky, členové Noční policie a vzájemná rivalita, ale také tajemný golem a šílený ífrit. Zdá se, že nadcházejí zajímavé časy. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/89_/8963/golemovo-oko-bs5-8963.jpg 4.6133

Bartimaeova trilogie (2.)

The Golem´s Eye (2004)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub

any333

Tenhle díl se mi líbil stejně moc jako ten předchozí a taky jsme tu našli spoustu spletitých záhad s vlastní uzávěrkou na konci, i když některé otázky přetrvávají do třetího dílu.
První, na co jsem čekala už od dočtení Amuletu, bylo autorovo zpracování Prahy. Docela mě překvapila ta poznámka o hřbitově na každém rohu, ale když se tak zamyslím, dost možná je to pravda. Část pátrání po golemově záhadě v Praze mě bavila z celé knihy nejvíc, ale ta poslední byla taky hezká.
A zatímco v předchozím díle mě zlobilo, že se Nathanielovu minulost čtenář dozvídal tak pomalu a prolínalo se to s ostatními linkami, tady takovým tajnůstkářem zase byla Kitty. V Amuletu jsem na ni pohlížela spíš negativně, ale tady mi nevadila.
Co se týče zbylých hlavních postav, Bartimaea a Nathaniela, opět nezklamali. Džin svými hláškami a Nathaniel zase svojí ctižádostivostí a touhou po spravedlnosti, ale zdá se to jenom mně, že se z něho mezi mágy tahle vlastnost vytrácí?
Nejvíc jsem se asi nasmála, když mluvil ifrít-kostlivec Honorius a nebo mi taky vyrazilo dech, když Bartimaeus zjistil, kdo udělal Nathanielovi ten monokl. V tu chvíli jsem ho docela litovala, ale muselo by být neskutečně komické, kdyby se tam v tu chvíli objevil.
A chystám se na třetí díl. Přece ještě zbývá vyřešit, co to Hopkins hraje za hru, ne?

Clerence
19.10.2016

Pokračovanie skvelého fantasy teraz smeruje do Prahy, čož samo o sebe sľubuje vynikajúcu temnú a magickú atmosféru obohatenú o miesta ktoré mnohí z nás dobre poznajú. John Mandrake s dospievaním mení aj svoj charakter avšak nemenný ironický démon Bartimaeus stále udržuje pri živote spravodlivého a slušného Nathaniela.

ElfkaEleanor
14.01.2016

Drzý a svérázný Bartimaeus tentokrát zavítal do Prahy. Bylo to příjemné, protože konečně se psalo o místech, která jsem navštívila a lépe se mi do děje vžilo. Koneckonců který Čech nezavítal do Zlaté uličky? Nathaniel i přes kladnou roli mi lezl na nervy, nicméně Bartimaeus vše zachránil svými hláškami.

SimonaZ
01.10.2013

Stejně jako první kniha i tahle byla fakt skvělá - Bartimaeus je prostě sympatický týpek, není méžné si jej neoblíbit!

pemla
02.03.2013

Viz. hodnocení u Amuletu. V tomhle díle mě navíc Nathaniel nesmírně leze na nervy, Bartimaeus skvělej jako vždy. Stejně jako Amulet - 4,5*. Určitě stojí za přečtení. Jen škoda, že knižní klub už prodává pouze 3 díl. Ještě bych dodala, že stejně jako na jiné na mě zapůsobila ta národní hrdost, když někdo píše o Čechách. :D

sivrab
21.02.2013

prost

Denaille
11.06.2011

Druhý díl se mi líbil víc než první, hlavně pro ten nápad Prahy a golemů. Bylo to poprvé, kdy jsem pocítila něco jako národní hrdost, protože se mi nestalo, abych četla něco o naší Praze a ještě k tomu od zahraničního spisovatele.

smetyl
23.03.2011

Drzý a hádavý Bartimaeus se od posledně nezměnil. Zato Nathaniel ano. Opět je čeká dobrodružná výprava a to do jednoho z nejkrásnějších měst na světě - do Prahy. Jako silný článek knihy lze brát džinovo vtípkování, sarkasmus a ironické poznámky. Dále také poměrně chytlavý příběh a zajímavě splývavý spád děje.