Peter74 Peter74 komentáře u knih

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Kniha, ktorá právom patrí medzi najvýznamnejšie diela Agathy, a najlepšie detektívky v tomto žánri.

Klobúk dole, pani Agatha Christie.

05.03.2023 5 z 5

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Zhodou náhod sa mi podarilo nájsť knihu Lovci mamutů,
aj keď v elektronickej forme,
zo školských lavíc. Veľmi ma to potešilo. Pamätám si ju s ilustráciami, nádherná kniha. Tak pútavý dej, plný dobrodružstva, životných potrieb na pokraji smrti, ktoré ľudia v praveku zažívali. Pan Štorch tomu dal šmrnc historickými událostmi,
kudy co a jak, archeologické informace vykopávek na konci diel. Pre mňa je to kniha z detstva, na ktorú sa nedá zabudnúť.

04.02.2022 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Taketo napätie ma prekvapilo.
Bol som v šoku, čo sa bude diať. Zápletka, akčnosť, zimomriavky až strach ako sa to skončí.

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Prostě super book, vrátilo ma to do detských čias, mali sme psíkov odkedy si pamätám.
Pán Čapek je veľká osobnosť.

09.10.2022 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Klasika, která neumírá.

21.01.2021 5 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Kniha, z ktorej by sme sa mali poučiť.
A nezabúdať, čo sa dialo.

01.02.2023 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Tentokrát ma kniha dostala. Strach, napätie, hrôza, čo sa bude diať. Normálne mi vyskočil tlak, musel som si dať pauzu, tak ma to rozrušilo, aj dojalo. Ale správným dávkováním "kapitol " , sa všetko dobré aj zlé ako tak dobre skončilo. Nechcem veľmi prezrádzať dej, vzťah Hase a Thulinovej.
Pri pozeraní seriálu som mal hrošiu kožu ako to dopadne.
Celkove hodnotenie knihy, úžasná, plná napätia, rýchlych zvratov, rozuzlení a ...
Odporúčam každému

27.06.2022 5 z 5

Anglické listy Anglické listy Karel Čapek

Knižka ma prekvapila nielen obsahom, ale aj kresbami, ktorých sa majstro Čapek chopil. Chytila ma za srdce
Vytvořil nádherné dílo, které dýchá Anglií.

18.10.2021 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Napínavé čítanie od začiatku až po koniec. Síce natiahnuté popismy,
ale hrúbka knihy len poukazuje na široké dianie Holdera, Mie, kolegov.

Navzdory básník zpívá Navzdory básník zpívá Jarmila Loukotková

Excelentne napísané, ako pani Loukotková podala aktuálne dianie v živote Francois Villona.
Počas čítania som spoznával nielen osobu tajomného mnícha, básnika, ale aj jeho povahu, charakter.
Zamyloval som si túto krajinu, aj napriek tomu aké ľudské pomery a vzťahy medzi vrstvami vtedy panovali.

31.12.2021 5 z 5

Idiot Idiot Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Po dlhej dobe som sa opäť vrátil k čítaniu dielam, ktorým patrí hold v celosvetovom rebríčku literatúry.
Klasika, ktorá nestarne, a vráti do školských lavíc.

02.04.2023 5 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Na to v akej dobe to Pán Čapek písal, akoby sa preniesol do budúcnosti a predpovedal modernú katastrofu nadľudských chamtivých ľudí bažiacich po bohatstve a nadvlády vo svete, avšak ta sa im vypomstila.

11.09.2022 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Super kniha nielen obsahovo,
ale aj ilustráciami autora.
Vrelo odporúčam prečítať.

13.01.2021 5 z 5

Čertův švagr Čertův švagr Božena Němcová

Rozprávka, ktorá ma pobavila.
Pre pár dňami som videl sfilmovanú, príjemné sledovanie, aj so smiechom.
Ďakujem pani Božena Němcová.

O psaní: Memoáry o řemesle O psaní: Memoáry o řemesle Stephen King

Táto kniha ma obohatila, podala informácie, ktoré pán King skúsený autor podal verejnosti. Nielen o svojich začiatkoch, ale aj o písaní.
Kto rád píše, a chce sa vydať týmto smerom vrelo odporúčam.

Procházka s andělem Procházka s andělem Marta Veselá Jirousová

Nádherna zbierka básní. Ulahodila duši.

30.04.2023 5 z 5

Po dlhej dobe som sa uniesol do detskej fantázie, a detských čias.
A zistil aký sú dospeláci detskými očami.

16.04.2023 4 z 5

Než pravda vyjde najevo Než pravda vyjde najevo Tošikazu Kawaguči

Lepšie je pravdu povedať skôr, ako v šálke vychladne káva. Tak je to aj v živote.
Milovať znamená, dať city najevo. Příjemné čtení.

31.12.2020 5 z 5

Jak se co dělá Jak se co dělá Karel Čapek

Príjemné čítanie, láskavý humor a satira. Krásne podané od pána Čapka.

08.01.2023 5 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Skutočnú realitu spoznáme ak ju vidíme reálnu, bez zahmlievania.
O to je to krutejšie, ak nám to povedia priamy svedkovia z koncentračného tábora. Mal som zo začiatku zimomriavky, ťažko sa mi čítalo. S prestávkami. Nie je to ľahké čítanie. Avšak odhodlanie Fotografa, a fakty ma prinútili ju dočítať do konca.

19.09.2022 5 z 5