Pet007 Pet007 komentáře u knih

Vrazi bez tváře Vrazi bez tváře Henning Mankell

Kniha se mi líbila. Není to jen klasický příběh o zločinu, ale dotýká se i dnes velmi propíraného tématu migrace. S obyčejnými lidmi, kteří utíkají před bídou, přichází i zločinci. Uprchlíků je mnoho, v jejich evidenci je chaos, nenávist k nim vzrůstá...Nepřipomíná nám to něco?

13.07.2015 4 z 5

Odmítnutí poslušnosti Odmítnutí poslušnosti Felix Francis

Dobrá kniha. Napínavá. Vydírání to je velký byznys. Ale Dick Francis to není.

13.07.2015 4 z 5

Pozvánka pro Hercula Poirota Pozvánka pro Hercula Poirota Agatha Christie

Celkem dobrá stará detektivka.

08.07.2015 3 z 5

Spřízněni krví Spřízněni krví Felix Francis

Celkem dobrá kniha, ale Dick Francis je prostě Dick Francis.

23.06.2015 3 z 5

Nebezpečná maškaráda Nebezpečná maškaráda Barbara Cartland

Je to sladký a romantický příběh, člověk od toho nemůže moc čekat. Odreagovala jsem se i zasmála, tak je to v pořádku.

15.06.2015 3 z 5

Pod maskou nevinnosti Pod maskou nevinnosti Alexander Stainforth (p)

Kniha se mi moc nelíbila, chtěla jsem se zase jednou pustit do nějaké oddychovky, ale i ta by se dala napsat lépe. Byl to zmatený příběh.

13.06.2015 1 z 5

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Začátek nic moc, málem jsem knihu odložila, ale pak už to bylo dobré. Bridget se zase našla, je jí o pár let víc, je zase skoro sama, ale humor úplně neztratila. Konec dobrý, všechno dobré.

07.06.2015 3 z 5

Neklidný muž Neklidný muž Henning Mankell

Případ se tentokrát týká Wallanderovy rodiny. Zmizí tchán komisařovy dcery a poté i tchýně. Zase vše začalo v minulosti, která ovlivňuje přítomnost. Studená válka skončila, ale ten kdo má války rád, se tak lehce nevzdává.

24.05.2015 3 z 5

Bílá lvice Bílá lvice Henning Mankell

Kniha byla napínavá, příběh se odehrával ve Švédsku a v Jihoafrické republice. První oběť zemřela, protože se ocitla v nesprávný čas na nesprávném místě. Pachatel připravoval politický atentát, proto neváhal použít všechny prostředky, aby věc utajil.

19.05.2015 4 z 5

Psi z Rigy Psi z Rigy Henning Mankell

Ráda jsem se seznámila se svým novým hrdinou komisařem Wallanderem. Líbí se mi, jak jeho autor píše. Hlavní hrdina dělá chyby jako každý člověk. Případ se odehrává v devadesátých letech minulého století, jeho vyšetřování ovlivňuje politická situace ve Švédsku i v Lotyšsku.

12.05.2015 4 z 5

Rytíři kříže Rytíři kříže Tom Harper (p)

Na druhý díl jsem čekala dlouho, v knihovně byl pořád vypůjčený, četla jsem totiž tradičně napřed třetí:) Kniha se mi líbila. Ráda jsem se znovu setkala se Demetriosem. Potoky krve a utrpení ve jménu Krista mne už nepřekvapily, člověk si zvykne na všechno.

11.05.2015 4 z 5

Ztracený chrám Ztracený chrám Tom Harper (p)

Začátek knihy se mi líbil. Ostrov Kréta za druhé světové války a vykopávky. Pak se to nějak zkomplikovalo, až jsem se v tom trochu ztrácela. Ale vydržela jsem až do konce.

02.05.2015 2 z 5

Ulička hanby Ulička hanby Vlastimil Vondruška

Milé a nečekané setkání s Vlastimilem Vondruškou. V knihovně málokdy narazím na knihu od něj, kterou bych ještě nečetla. Zpočátku byl příběh trochu zamotaný, ztratila jsem se
přehled, kdo koho požádal a o co, ale pak už nabral obrátky. Nejvíc jsem si oblíbila Sabinu, ženu, která věděla, jak to chodí, věřím, že by se neztratila ani v dnešní době. Princip rozdělení moci, korupce, podvody, jít někomu na ruku, je to, jako by se to odehrávalo v současnosti.

26.04.2015 3 z 5

Vlci severu Vlci severu Harry Sidebottom

SPOILER: Ráda jsem se Balistou opět setkala, i když v tomto příběhu stojí trochu stranou. Jeho rodina s ním není, všichni jsou ohroženi krevní mstou a prokletím. Římský generál s barbarskými kořeny putuje se svými přáteli a doprovodem po stepi a samozřejmě všichni jsou ochotni se obětovat pro větší slávu Říše římské. Výpravu provází jak temný stín nebezpečný vrah, který se ve svém "umění" procvičí nejprve na otrocích a v závěru knihy těžce a nejspíš smrtelně zraní i Balistova blízkého přítele. Balista se svým osobním strážcem pachatele pronásledují, ale ten nakonec unikne...Musela jsem si proto dnes dojít pro poslední díl série, abych se dozvěděla, jak to všechno dopadne:)

14.04.2015 3 z 5

Ve stínu jakuzy Ve stínu jakuzy Shoko Tendo

Knihu jsem přečetla celkem rychle, protože jsem se v knihovně dozvěděla, že už na ni čeká další zájemce. Není příliš objemná i písmo je trochu větší:) Asi ji opravdu psala žena, která to všechno prožila. Je to takové syrové, nepříliš složité. Člověk si uvědomí, že by měl být vděčný za ten obyčejný nezajímavý život.

11.04.2015 3 z 5

Této tiché noci Této tiché noci Mari Jungstedt

Kniha mne chytla až ve druhé polovině. Vražda alkoholika, který vyhrál na dostizích, se mi zdála předem vyřešená. Motiv jasně daný. Ale vše bylo jinak...

15.03.2015 4 z 5

Obléhání nebes Obléhání nebes Tom Harper (p)

Zase jsem vynechala jeden díl série, ale už jsem se na Demetria moc těšila. Cesta do Jeruzaléma byla dlouhá a náročná. Svaté město bylo dobyto, zemřelo spousta lidí dobrovolně i nedobrovolně. Vojáci pro peníze a slávu, děti a ženy byly obětovány. To vše ve jménu jednoho z Bohů. Je smutné, že se to opravdu před těmi dávnými lety stalo a ještě smutnější je, že se to děje i dnes.

13.03.2015 3 z 5

Neviditelný Neviditelný Mari Jungstedt

Skvělá detektivka. Příběh je napínavý od začátku až do konce. Jsme s první obětí, když vrah udeří a zabije ženu i psa. Policie tápe, nejprve zadrží přítele zavražděné, který sedí ve vazbě, zatímco obětí přibývá. Pátrají i novináři, ti mají své zdroje a informace. Jsme s poslední obětí, která uhodne totožnost vraha a důvod, proč musely zemřít ostatní ženy a pokouší se muži jeho čin rozmluvit...

28.02.2015 5 z 5

Mozaika stínů Mozaika stínů Tom Harper (p)

Kniha se mi líbila. Seznámila jsem se s novým hrdinou z dávných dob a už se těším na pokračování.

23.02.2015 4 z 5

Král králů Král králů Harry Sidebottom

Skvělá kniha. Období Starého Říma je mým oblíbeným obdobím. Tato kniha je sice zaměřena hlavně na na jejich válečné výpady, ale strhla i mne, i když nejsem muž. Politické intriky to je něco, co se odehrává i dnes. Římský válečník má dokonce i svou rodinu a přátele. Dumá o podstatě světa, má vztah i ke svému oblíbenému koni. Je nám blízký. Těžko říct, zda takový mohl být doopravdy...Protože jsem přečetla druhý díl jedním dechem, asi bych si měla sehnat i ten první:)

18.01.2015 5 z 5