PerfectionistKa PerfectionistKa komentáře u knih

Všechny barvy Země Všechny barvy Země Beth Revis

Já milostný trojúhelníky můžu, když se teda dobře podají a mají nějaký smysl. Tady to bylo dost zbytečný, taky to bylo nakonec úplně jinak (tak proč s tím vůbec začínat?), ALE! Chris měl aspoň normální jméno, takže vlastně díky za něj.
Jako u dalších YA knih, kde je ne moc dobrá ani sympatická hlavní hrdinka, moc nechápu, co na Amy všichni mají. Existuje tolik úžasných hlavních hrdinek, kde chápu, že o ní ti kluci bojují, jenže tohle ten případ rozhodně nebyl a já jsem prostě zarytý fanoušek silných ženských postav. Velké minus.
Půjdu proti proudu: Čekala jsem celou knihu asi jinačí, lepší. Zajímavé a lehce napínavé momenty tam jistě zase byly, ale když si vzpomenu na takový klenot, jako je Stovka, tohle byl slabý odvar postapo vesmírné tématiky. Začala jsem se v tom všem asi ve 3/4 knihy ztrácet a to mě nebavilo. Konec byl v podstatě nijaký a slabý. Nejzajímavějším dílem trilogie byla jednoznačně dvojka, ale ani tu nebudu mít potřebu si kdykoliv v budoucnu znova přečíst.

28.04.2019 1 z 5

Milion sluncí Milion sluncí Beth Revis

K mému opravdu obrovskému překvapení to bylo mnohem záživnější než 1. díl. Jako ty indicie byly někdy fakt dobrý a bavilo mě na to s nimi přicházet. “Planeta”, Schody” a “Rybníček” byly fakt parádní nápady, normálně jsem se přistihla, že jsem nějaká napjatá očekáváním. Po ne moc zajímavé Lodi mezi hvězdami jsem takový super pocit fakt nečekala.
Začátkem jsem se ale musela docela dost znuzeně prokousávat, knihu jsem přečetla (napůl prolistovala) v rekordním čase, takže i některé další věci v průběhu knihy jsem v podstatě přeskakovala, protože mě nebavily, i když vim, že byly určitě taky svým způsobem důležité. Taky mě Milion sluncí určitě více navnadil na poslední díl, než-li díl předchozí na tenhle :-)

28.04.2019 3 z 5

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

Netuším, kdy naposledy (a jestli vůbec) mi tak dlouho trvalo se začíst do knížky, aby mě aspoň minimálně začalo zajímat, co se tam vlastně děje a proč. Dokud se Amy a ten kluk - který si vážně přeju, aby měl normální jméno - nepotkali, jsem byla dost v lese a vlastně ani potom se toho moc nevysvětlilo. Alespoň to už bylo zajímavější, přesto jsem se doopravdy začetla až na nějaké dvousté straně, což je docela extrém, ale já se nevzdávám :D
Posledních 100 stran nám konečně začaly přicházet nějaké odpovědi, zjišťování některých věcí bylo fakt zajímavé a docela napínavé, jenže jsem měla nervy snad na všechny postavy - není tam nikdo, koho bych si vážně oblíbila, Amy je z nich určitě nejsnesitelnější - a celkově to nebyla žádná hitparáda. Určitě se pustím do dalších dílů, jsem přirozeně zvědavá, ale docela se bojím, co vymyslí do dalších 2 knih a že z toho bude úplná slátanice.
Být mladší, tak jsem z knihy předpokládám nadšenější.

23.04.2019 2 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Ve výsledku opravdu netuším, co si o tomhle kousku myslet. Těšila jsem se na knihu moc (zásadní chyba č. 1 - a to si vždycky říkám, ať nic neočekávám, protože pak nebudu zklamaná). Chyba č. 2: hlavní hrdinka. Ta mi teda nesedla. Přišla mi jako strašně uječená a náladová, což není nic pro mě. No... postupem času to ubralo lehce na ukňouranosti, lehce. Taky se pak vysvětlovalo, z čehopak asi ty komplexy Allie má, a taky, že tam komplexy a démony z minulosti má každý... to už neexistuje člověk s průměrně normální minulostí?

Problémová klišé každé druhé romantické knihy. Musím říct, že jsem nejspíš měla jinou představu o ději obecně, podle zařazení této knihy do “oddechového čtení”. Nečekala jsem, že to bude tak supercitlivé. Tragické dětství, dospívání, vztahy, všechno. Asi jsem čekala mnohem větší pohodu a zábavu, která se tam teda taky našla, ale ne v míře mého očekávání. A dopadlo to až přehnaně rychle a přeslazeně.

Ona kniha asi hádám není špatná, aspoň podle tak vysokého hodnocení ostatních, ale mě zklamala a tak jdu proti proudu.
Každopádně Spencer byl mojí nejoblíbenější postavou, a proto se do pokračování v budoucnu pustím.

16.04.2019 3 z 5

Elusion Elusion Claudia Gabel

Skvělý potenciál, bohužel však dost špatně využitý. Začátek knihy mě bavil asi nejvíc, Josh byl taky ta lepší stránka knihy. Za to Regan... neříkám, že jsem ji úplně nemohla vystát, to zas ne, ale nebyla to teda nijak dobře napsaná postava. Chápu, že postavy nemůžou být jen dobré a špatné, ale Regan si to všechno potřebovala trochu ujasnit, a to dříve.
Zbytek postav strašně podivný, viz Patrik, a celý závěr knihy byl pro mě jedno takové větší WTF :D
Škoda druhého dílu, docela mě zajímá jak to všechno dopadlo, a tak si asi jen přečtu anglicky nějakou podrobnější synopsi a budu spokojená.
Za cca první půlku knihy bych to viděla i na 4*, ale jako celek (hlavně ten konec, jasné nepřeložení pokračování + ty chyby v textu a stylistice, to už dneska nikdo neumí pořádnou korekci?) to jsou takové hodně, hodně slabé 3*.

07.04.2019 3 z 5

Špaček Špaček Fiona Paul

Souhlasím s většinou, opravdu nejlepší díl celé trilogie. Cass si prošla úžasným vývojem a stala se z ní naprosto skvělá a silná hlavní hrdinka, no a samozřejmě si vybrala jak nejlépe mohla :-)
Napínavé, nenudilo, pořád tam byla nějaká akce a nikdy jste nevěděli, co se stane na další straně. Fakt ne. A závěr? Vzhledem k některým událostem to nebyl asi úplně typický cukrovkový happy end (což je fakt dobře), ale pořád to skončilo krásně, a střídmých happy endů pro mě není nikdy dost.
Rozhodně trilogii doporučuju a tenhle díl hned dvojnásob!

04.04.2019 5 z 5

Belladonna Belladonna Fiona Paul

Syndrom druhých knih (a filmů) se tady překvapivě (aspoň pro mě) nekonal! Toto pokračování mě bavilo stejně, ne-li více, než 1. díl :-)
Ve Florencii jsem sice byla, ale kromě Ponte Vecchio si toho moc nepamatuju, takže prostředí nebylo až tak skvělé jako Benátky. Každopádně příběh byl zase celý originální, postavy zajímavé a Cass jsem si oblíbila ještě více. Na konci jsem byla napnutá jak struna a tu nešťastnou událost jsem teda nečekala, ale uznávám, že to muselo být. Přesvědčilo mě to ke koupi posledního dílu a už se těším, až se do něho pustím :-)
P.S. tým Luca!

26.03.2019 5 z 5

Láska jako z filmu Láska jako z filmu Victoria Van Tiem

“Zlato? Co děláš?”
Co dělám? Přeobsazuju 27 šatů.

Některé představované rom-kom jsem neviděla, takže mě tak nebavily, ale 27 šatů, Svatbu mého nejlepšího přítele (úžasná scéna) nebo nákupy s Pretty Woman jsem si užila. Vedle toho... Shane byl tak přehnaně přeslazený až mě to rozčilovalo, stejně tak scény jako z Lásky nebeské (jako ve filmu žejo, co bych chtěla.... :D) a nebo epilog - ten byl BRUTÁLNÍ. Určitě z toho byl někdo nadšený, ale já z toho chytla možná tak cukrovku. Často to bylo prostě až moc, přestože jsem se někdy přistihla s tím připitomělým úsměvem. Nedobrovolně.
Líbil se mi vývoj Ren, no ale Kensington (jsem si jistá, že tohle příšerné jméno musela dostat za trest) se chovala často otravně. Někdy to bylo pochopitelné, ale někdy absolutně přehrávala.
První půlka knihy záživnější (a zábavnější! pak už “Kenzi” jenom brečela a brečela, štěstím neštěstím) a celkově takový oddechový knižní průměr.

19.02.2019 3 z 5

Panna Panna Radhika Sanghani

Kniha na odlehčení, často jsem se od srdce a nahlas zasmála a našla se. Mohlo to být určitě propracovanější, některé věci bych zase vypustila, ale bavila jsem se, přece to není - a nemá být - žádná vážná a na čtení náročná kniha. Přečteno za jedno odpoledne, kdy jsem potřebovala vypnout a rozhodně toho nelituju.

Přirovnávání k Bridget mi přijde ale přehnané (no dobře, přiznávám, viděla jsem jen filmy), každopádně čtenáře tím nalákají, to zas jo :-)

16.02.2019 3 z 5

Jed Jed Fiona Paul

Začátek mě docela nechytl, přestože mě doba děje knihy zaujala, musela jsem si zvyknout na styl vyjadřování, chování, oblékání, apod. Obrovským plusem byly Benátky! Jelikož jsem je sama několikrát navštívila, dokázala jsem si živě představit některá popisovaná místa (teda po odstranění všech těch asijských turistů :D). Vedle roztržité Cass mě bavila i Madalena. Falka jsem si samozřejmě taky oblíbila, ale

*MOŽNÝ SPOILER* jakmile se vrátil Luca, získal si mě a jsem v jeho “týmu”. Trochu jsem doufala, že si Cass Falka fakt znechutí tím, co dělá, ale marně. Nojo, ten milostný trojúhelník na konci jsem přece jen mohla čekat, že? :D *KONEC SPOILERU*

Dlouhou dobu při čtení jsem si říkala, že dočtu a stačí, ale po dočtení mám nutkání pořídit si další díl, protože jsem přirozeně zvědavá, jak to všechno dopadne :-)
Závěrem bych ještě chtěla dodat, že po některých komentářích tady jsem se málem odradila od koupě, ale byť to není žádná hitparáda, jsem ráda, že jsem si knihu pořídila, a vřele ji doporučím dál. Má docela dost originální zápletky a dobu a místo. Jo a taky (jak už tu někdo psal), lidi si podle obálky mysleli, že čtu nějakou hodně erotickou věc typu 50 odstínů... :D opak je pravdou, neodraďte se tím.

EDIT: Po přečtení celé trilogie musím dodat, že poslední díl je opravdu nejlepší a stojí to za to. Doporučuji!

15.02.2019 4 z 5