Pepina19 Pepina19 komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Naprosto mě to dostalo.

07.01.2024 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Smutné, bolestivé pro mne jako pro matku a pro mne jako pro dceru i pro mne jako pro sestru. A přitom se to děje stále. Celou dobu jsem Báře držela palce a konec mě zasáhl jako blesk z čistého nebe.

22.04.2022 5 z 5

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

Ze začátku pomalý rozjezd, ale pak vás příběh vtáhne a je to čím dál tím lepší. Dvě linie vyprávění, jedna začíná rokem 1989 příběh Pavla, druhá začíná rokem 1930 příběhem Anežky a Tomáše na konci se tyto dvě linie propojí. Vyprávění je velmi sugestivní a opravdu postupně vtahuje do děje. Také je velmi zajímavé vyprávění o vzniku Baťových závodů ve Zlíně.

21.06.2023 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Audiokniha - skvělé načtené, příběh velmi zajímavý, překvapivý, místy hodně drsný a vcelku hodně smutný.

22.11.2022 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Neuvěřitelná nespravedlnost a krutost. Ten pocit bezmoci ve mne zůstal doposud. Stojí za přečtení.

17.07.2021 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Týý brďo, už jsem dlouho nečetla tak dobrou detektivku. Napínáve, pochmurné, nepředvídatelné a hlavně vás příběh pohltí a vy čtete a čtete abyste zjistili kdo ty chlapce odvedl a proč.

28.04.2022 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

První půlka knihy byla svižná a napínavá, druhá půlka letěla a normálně jsem se bála. A ano trochu mi to připomnělo pana Kinga a pana Kariku, ale o to lépe, tohle byl fičák paní Surmanová, ještě teď mám v hlavě Kačera, Pizizubku a Karolínku. Jsem nadšená.

01.06.2023 5 z 5

Království z kostí Království z kostí Barry Hutchison

Parádní příběh pro milovníky krimi. Ztracený chlapec, propojení s minulostí, kdy se ztratili chlapci a prokázání zda je člověk ve vězení skutečný pachatel.

19.06.2022 5 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Moc se mi líbila. Je to ze života. Jen by člověk neměl mít deprese když to čte, protože by to po přečtení mohlo být horší :o). Každopádně příběh Veroniky, ředitelky knihovny, matky dvou dětí a dcery urputných rodičů stojí za přečtení.

24.01.2023 5 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Šumavu jsme si párkrát s manželem prošli a rádi se tam vracíme, také proto pro mě byla tato kniha zajímavá a přitažlivá. Příběh se mi líbil a závěr je velmi nečekaný. Dobře vystavěné napětí a každá postava tak trochu podivín. Velmi dobré čtení.

17.12.2022 4 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Velmi dobrá detektivka i když Vesnice byla o chlup lepší.

11.05.2023 4 z 5

Iluze Iluze Camilla Läckberg

Tak to byla pecka, prostě super čtení. Mám ráda inteligentní podivíny. Hlavní postavy Mina Vincent, jsou dokonale vykreslené. Vraždy i závěr mi vcelku sedly. A pokud něco budí dojem jako nedokončené, tak věřím, že příběh Miny a Vincenta bude mít pokračování.

23.08.2022 5 z 5

Poslední zelené údolí Poslední zelené údolí Mark Sullivan (p)

Naprostá bomba. Dokonale napsaný příběh, který vás chytí a nepustí. Martelovým jste zkrátka museli držet palce. Martelovi nešlo neobdivovat a neprožívat vše s nimi. Jediné co mě naštvalo, že musím od příběhu odejít do práce a až potom pokračovat ve čtení.

29.05.2022 5 z 5

Vlaštovky z Černobylu Vlaštovky z Černobylu Morgan Audic

Skvělá detektivka. Hlavně jak bylo popsané radiací zasažené území, člověk měl pocit, že se také musí svléknout oblečení a jít se vysprchovat. Mám pocit, že nám rozsah černobylské katastrofy tak úplně nedocházel. Jinak vraždy, které byly drsné a napětí i dva různé pohledy jednoho policisty a jednoho najatého detektiva, to vše dodávalo knize opravdu rychlý spád a napětí.

25.05.2023 5 z 5

Vypravěč Vypravěč Anna Bolavá (p)

Hmm už dlouho mě žádná kniha tak nechytla jako tato. Od začátku jsem byla ve střehu, čekala jsem a obávala jsem se, že přijde NĚCO. Byl to opravdu zážitek. Jen mám obavy, že není úplně pro každého. Nejlepší by bylo přistoupit k tomuto příběhu bez jakéhokoliv očekávání a nechat se pohltit. Pro mě to byl zážitek.

14.01.2023 5 z 5

Dům pod jasany Dům pod jasany Stuart Neville

Smutné, drsné a velmi emotivní. Stojí za přečtení. Příběh týraných žen a je celkem jedno, že to v tomto příběhu byly z Irska, protože se to děje všude. Pravděpodobnější nám bude připadat příběh Sary, toto týrání si člověk dovede představit i když je stejně nepřijatelný jako příběh Joy, Noreen a Mary, který je naprosto otřesný.

03.11.2022 4 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

Robert Kett si mě naprosto získal. Ať jako kriminalista, nebo jako otec tří malých holčiček. Příjemné svižné čtení.Těším se na další díl.

04.06.2022 5 z 5

Najdi mě Najdi mě Anne Frasier (p)

Hodně, hodně dobré. Drsná zápletka. Sympatické postavy a překvapivý závěr. Navíc ta nekonečná a pustá poušť.

04.06.2022 5 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Příjemné a milé čtení kde se prolínají osobní zážitky a skutečnosti s vírou. Líbilo se mi to.

02.01.2022 4 z 5

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Tereza a Helena. Jedna podvedená a uražená, druhá opuštěná a bezbranná. Hezký příběh o dvou ženách, každá je svým způsobem silná a jejich osudy se nemilosrdně protnou.
Přečteno na jeden zátah.

09.07.2023 4 z 5