Penicuik333 Penicuik333 komentáře u knih

Březový háj Březový háj Lukáš Zárybnický

Útlá, ale velice hutná kniha. O válce, o lidech a lidskosti.

25.05.2022 2 z 5

Obchodník s hudbou Obchodník s hudbou Rachel Joyce

Nesmírně nezna, laskavá a trochu smutná kniha. Jemná, pomalá a velice lidská.

30.09.2021 3 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Ideální jednohubka na dovolenou. Krásně se čte, má spád, propracovanou zápletku, zajímavé postavy a nečekané kličky. Velice povedená detektivka.

18.09.2021 2 z 5

Sparsholtova aféra Sparsholtova aféra Alan Hollinghurst

Bohužel jsem knihu nebyla schopná dočíst. V podstate vsechny postavy mi lezly na nervy, nejvíce vypravěč a vůbec mě nezajímalo, co bude dál.

15.07.2021 1 z 5

Oběti života Oběti života Jan Cimický

Opět se mi potvrdilo, že nemám ráda knihy s tematikou valky.
Tady navic byly osudy hrdinů podány velice schematicky a čím blíže závěru, tím urychlovanejsi byly. Nešlo mi k hlavním postavám cokoli citit, pusobily příliš ploše a povrchně.

23.12.2020 2 z 5

Dědictví Dědictví Nicholas Shakespeare

Snadno zapomenutelná kniha. Minimální první třetina byla přímo nudná, zbytek byl alespoň celkem čtivý, ale celkový dojem je dost rozpačitý.

14.12.2020 2 z 5

Smutek andělů Smutek andělů Jón Kalman Stefánsson

Silná a zároveň něžná kniha. Drsná zima a chlad, velká srdce, knihy, těžký a nesmírně cenný život. Pokora a respekt.

10.12.2020 3 z 5

Svědectví Svědectví Margaret Atwood

Líbilo se mi rozvíjení tří ženských příběhových link. Ve druhé polovině mi však děj připadal uspěchaný a závěr byl celkem zklamání. Skvěle rozehraná kniha, ale nedotažená.

26.05.2020 2 z 5

Náš všední život Náš všední život Riikka Pelo

Bylo to silné, jemné, pomalé a lyrické. Komplikovaný a neskutečně hluboký vztah matky a dcery. Jemné predivo vztahů. Pomalé plynuti děje, výrazné prociteni každého okamžiku.

12.04.2020 2 z 5

Bonita Avenue Bonita Avenue Peter Buwalda

Úvod a zaver knihy se mi celkem líbily, ale jinak se mi nečetla dobre. Postavy pro me byly nesympatické, nanicovate, jejich ciny neuveritelne, zvlastni. Navic byla v knize skoro na každé straně nějaká chyba nebo překlep.

28.03.2020 2 z 5

Třetí světlo Třetí světlo Claire Keegan

Na malé ploše autorka úžasně zvládla dojemný, laskavý a poučný příběh.

02.03.2020 3 z 5

Amerikána Amerikána Chimamanda Ngozi Adichie

Moje první výraznější zkušenost s africkou literaturou a fakt pecka. Srovnání Nigérie a západu, jazyků, kultur, hledání a snaha o postižení identity, komplikované vztahy. Skvělá poučná a strašně zajímavá knížka.

02.03.2020 3 z 5

Salka Valka Salka Valka Halldór Kiljan Laxness

Libilo se mi, jak byla kniha pomalá a vlacna, ale postupně mi začala čím dál víc lézt na nervy hlavní postava, která naprosto promrhavala svůj potenciál a energii.

24.02.2020 2 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Standardni severska detektivka s nijak zvlastni hlavni dvojici. Ale cetlo se to moc dobre.

13.02.2020 2 z 5

Slunce mrtvých Slunce mrtvých Ivan Sergejevič Šmeljov

Silna, hutna a dulezita kniha. Necetla se mi vubec snadno a trvalo mi to, ale rozhodne ji mohu doporucit.

28.01.2020 3 z 5

Gilead Gilead Marilynne Robinson

Kniha se mi moc dobře necetla. Moc hezka a bohuliba forma, to ano, ale pro me cynika to bylo až moc idealisticke a ideální.

28.12.2019 2 z 5

Dům u mešity Dům u mešity Kader Abdolah

Velice zajimave tema a pro me osobne naprosto nezname obdobi iranskych dejin, takze jsem se z historickeho hlediska hodne dozvedela.
Jen pribehove me kniha dost zklamala. Na zacatku trochu vonela magickym realismem, Marquezem, tesila jsem se na liceni rodinnych osudu a pribehu, ktere me chyti za srdce, ale postavy mi pripadaly ponekud ploche, nepropracovane. Jenom nahazene pro potreby posunu historickeho pribehu.

18.11.2019 2 z 5

Dům duchů Dům duchů Isabel Allende

Moje prvni setkani s magickym realismem. Tenhle zanr jsem si od te doby zamilovala.

14.11.2019 3 z 5

Vrahova hygiena Vrahova hygiena Amélie Nothomb

Sokujici, zajimave, poutave.

14.11.2019 3 z 5

Kam létají vrány Kam létají vrány Ann-Marie MacDonald

Bylo to dlouhe a narocne. Cast hrdincina detstvi a jeji dospelosti mi pripadaly jako dve ruzne knihy. Neskutecne obsahla kniha, ktera toho pokryva neskutecne mnoho co do temat, prostredi, zpusobu psani, stylu.

20.09.2019 3 z 5