Pejuška Pejuška komentáře u knih

Šeptej do ticha Šeptej do ticha Lenka Lanczová

Tahle kniha byla moje první od této autorky, vůbec jsem netušila, že má nějaké pokračování, na to jsem narazila náhodně v knihkupectví. Nic méně musím říct, že celá tahle série se mi velmi líbila. Knížky jsem nenasytně hltala a hltám dál.

06.10.2017 5 z 5

Vedlejší účinky Vedlejší účinky Michael Palmer

Kniha mi byla doporučena, s tím, že se mi bude líbit a nemusím se bát. První stránky mě moc nezaujaly, a už jsem to chtěla vzdát, ale to bych nesměla být já. Když už jsem začala, tak to přečtu. A dobře jsem udělala :) Knížka byla napínavá, bála jsem se tak akorát, fandila jsem Kate, jak v úrovni pracovní, tak i soukromé.
Trošku mi aféra s léky a vedlejšími účinky připomněla současnou dobu.
Na druhou stranu musím říci, že vymyšlený lék byl geniální. V dnešní době by byl hodně nápomocen, jen bylo sprosté, jak si z lidí dělali pokusné králíky.

10.03.2021 5 z 5

Pes Jejího Veličenstva a jeho mise Pes Jejího Veličenstva a jeho mise David Michie

Pro mě skvělá oddechovka, o královskou rodinu se celkem zajímám, takže mám i nové poznatky. Jak se z pejska, co má být zatracen, stane osobnos. Moc milé čtení

27.02.2021 5 z 5

Postel plná růží Postel plná růží Lenka Lanczová

Tak mám dočteno, a jedním slovem musím říci PARÁDA. Knížka mě neskutečně bavila, a je mi líto, že jsem ji dočetla a nemá další pokračování. Docela by mě zajímalo, jak to nakonec dopadlo s Tomášem a tak. Konec byl totiž překvapivý. Obdivuju Nelu za její přístup k životu, za její sílu po smrti maminky. Co se týče Lenky, tam bylo potřeba zemětřesení jak z její strany, tak i ze strany rodičů. Může býti ráda, že to dopadlo, jak to dopadlo.
Tato série se mi hodně zažila pod kůži :)

21.02.2021 5 z 5

Pudlenka aneb Měl jsem psa a kočku Pudlenka aneb Měl jsem psa a kočku Karel Čapek

Tak nějak nevím, kdysi jsem jí kousek četla, a nyní jsem se k ní vrátila a nebavila mě. Tedy spíš, jak co. Přečteno, ale asi už se k ní nevrátím, i když nikdy neříkej nikdy. Ale bonusem je krásný jazyk

30.12.2020 3 z 5

Zadáno pro Blížence Zadáno pro Blížence Lenka Lanczová

Pro mě skvěle uzavřená trilogie o Evě, Dickovi a spoustě dalších lidí. I když už nejsem náctka, tak mě knížka bavilo, takové fajné oddechové čtení, u kterého se nemusí přemýšlet a člověk může věřit i ve šťastné konce. Chci věřit tomu, že jim jejich život vyšel. Rozhodně jsem Evě její situaci nezáviděla, a nečekala jsem, že na mě tak silně zapůsobí. Musela rychle dospět, ale jsem ráda, že s tátou k sobě našli zase cestu, z Jariny se stal úplně jiný člověk a Jindra byl správný, bylo mi ho i líto, jak čeká a čeká a nedočká se...

19.12.2020 5 z 5

Anna: Šarišská amazonka Anna: Šarišská amazonka Eva Ava Šranková

Ani jsem nevěděla, že nějaká "Šarišská amazonka" vůbec existovala, o to více jsem byla překvapená. Kniha se četla dobře a rychle. Annu obdivuju za to, jak se dokázala vypořádat se všemi nástrahami v oblasti lásky, rodiny, ...

25.09.2020

Cesty se rozcházejí Cesty se rozcházejí Veronica Roth

Ani druhý díl mě nezklamal, pohltil mě úplně stejně, ne-li ještě o něco víc než první. Myslím si, že dopadla moc dobře, není to klasický ten konec, kdy si padnou do náruče, ale tady to spělo malými krůčky...Vytrpěli si všichni mnoho, a některé okamžiky dokázali šokovat, viz rodiče... takže za mě super :)

06.09.2020 5 z 5

Tajemství čachtické bestie Tajemství čachtické bestie Vladimír Liška

Tak tady jsem s výběrem šlápla vedle, ne, že by to bylo špatné, ale na mě moc faktů a žádný děj. Bavily mě jen určité pasáže. Snad příště najdu lepší knihu o Čachtické paní.

13.08.2020 2 z 5

Dívka v měsíčním světle Dívka v měsíčním světle Charles Dubow

I když mě ze začátku kniha moc neoslovila, nakonec se z ní vyklubal krásný, pravdivý příběh dvou lidí, kdy ona je zhýčkaná a zahrává si s mnoha životy, hlavně s jedním, ale přitom celý život hledá svoje místo, svoje poslání, co by ji naplňovalo. Nakonec je našla, ale cena byla vysoká. Kniha vede k zamyšlení, jak by se člověk zachoval sám, a zároveň si uvědomujeme, že i v dnešní době takový lidé žijí.

18.04.2020 4 z 5

Marie Terezie - nejmocnější panovnice Evropy Marie Terezie - nejmocnější panovnice Evropy Vladimír Liška

Pěkně zpracovaná kniha, v určité chvikce jsem se na ztratila, ale našla jsem zase nit zpátky. Knihu jsem četla souběžně a tím, jak vysílaly sérii o Marii Terezii a musím říct, že se to navzájem dobře doplňovalo. Dozvěděla jsem se nové věci, které jsem netušila, třeba o tom, jak jsme se my, naše země, neměly navzájem s Marií Terezii rádi.
Ale byla vynikající se spoustou reforem, klobouk dolů před její vládou.

08.01.2020 5 z 5

Ptačí zpěv Ptačí zpěv Meagan Spooner

Ze začátku strašná nuda, jednu chvíli jsem i uvažovala, že čtení této knížky vzdám, ale to bych nebyla já. Když už se už konečně začalo něco dít, tak to mělo spád. Necháme se překvapit, jaký bude druhý díl...

29.11.2019 4 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Další díl pokořen, a jsem opět nadšená. Nejvíc jsem si zamilovala Xemeriuse, jak je ukecaný.
Kniha skončila napínavě, jsem dost zvědavá, jak to dopadne dál. Hrabě v tom umí chodit, ta jeho podlost, že Gideon vše jen hrál....

19.10.2019 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Knihu jsem si zapůjčila od sestry, a v prvních okamžicích jsem ji toužila odložit, jak moc jsem v ní byla zamotaná. To sice jsem stále, hlavně v těch všech jménech a příbuzenských vztazích, nicméně vím, kdo jsou hlavními hrdiny, a o čem to celé je.
Takže, když jsem pochopila todle, tak mi už nic nebránilo v tom, se do knihy začíst a užít si ji. Jsem zvědavá na pokračování.

06.10.2019 5 z 5

Rubínový kruh Rubínový kruh Richelle Mead

Ano, ano a ještě jednou ano. Dočetla jsem sérii Pokrevních pout, a musím říct, že mě neskutečně bavila. Musím souhlasit s tím, že nejlepší a nejsilnější byl díl pátý, ovšem bez těch ostatních by nebyl takový, jaký byl.
Jsem ráda, že v šestém díle se uzavřeli dějové linky, jen otázka okolo strigojů a éteru zůstala nevyřešená.
Všeobecně ale musím říct, že byla série skvělá :)

06.10.2019 5 z 5

Indigové kouzlo Indigové kouzlo Richelle Mead

Kniha opět nezklamala, ale naplno pohltila :) jsem zvědavá, jak se to bude nadále vyvíjet. Líbí se mi, že Sydney konečně získává svoje názory a pohledy, a jen slepě nenásleduje postupy alchymistů. A to, jak kniha skončila, posunula jen další level mojí představivosti.

17.08.2019 5 z 5

Zlatá lilie Zlatá lilie Richelle Mead

Série mě naprosto upoutala...Sydney to nemá jednoduché, najednou všechno, v co věřila, a co pro ni bylo alfou omegou se začne pomaličku bořit, a ona poznává, že všechno není tak černobílé, jak by se mohlo zdát. Naštěstí má okolo sebe přátele, které sice neodpovídají normám alchymistů, ale stojí při ní za každou cenu. Velmi se mi líbilo, jak důmyslně vymysleli plán na záchranu Soni. A každá taková událost mění Sydney její pevně vybudovaný vzorec chování a života.

28.07.2019 5 z 5

Manželská past Manželská past Jennifer Probst

Příjemná oddychovka, u které člověk zrelaxuje, i když je to předvídatelné, ale to k těmto knihám prostě patří.

04.07.2019 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Richelle Mead

Konečně jsem se dostala ke čtení této série, nastal ten pravý čas. A musím říct, že mě nadchla stejně, jako vampýrská akademie. Jsem zvědavá, jak se život Sydney propletený s Adrianem bude nadále vyvíjet.

02.07.2019 5 z 5

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Příjemně oddechová knížka, při které člověk vypne a nemusí na nic myslet a jen se nechat kolébat na romantické vlně.

05.06.2019 5 z 5