Peggy2711 Peggy2711 komentáře u knih

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Velmi pěkně napsaná kniha, která vtáhne do příběhu. Žila jsem s postavami a mlely se ve mně emoce. Líbilo se mi, že zde bylo nahlédnuto i na druhou stranu, do myšlenek vojáků, důstojníků, že i oni měli nějaké životy, touhy, rodiny. Že i mezi nimi byli dobří lidé, i když jich bylo zoufale málo. Také téma poněmčování jsem četla snad prvně, co musely děti prožít je nepředstavitelné.

22.01.2020 5 z 5

Návrat nežádoucí Návrat nežádoucí Lenka Potůčková

Pro mě to bylo velké zklamání. Ano byl to román o osudech mladé zdravotní sestry odehrávající se na kulise poválečných československých dějin, ale rozhodně nebyl strhující. Neustále se opakující slovní spojení jako např. "dotkl se pohledem", " drobně se pousmála" apod. mě tak vytáčela, že jsem musela asi v polovině knihu odložit a odpočinout si jinou četbou. Pak jsem se k ní vrátila a dočetla, ale dle mého to bylo dost slabé, chybělo mi tam nějaké gradování, napětí, vzrušení... tady byl jen strohý popis, co se dělo v politice, co kdo dělal, kam šel, koho navštívil a tam VŽDY dostal čaj a buchty, další opakující se věc, oni jedli jen buchty??? Podle mě tyto opakující se fráze příběhu hodně uškodily, odvádí pozornost. Ano stalo se tam hodně zásadních věcí, ale byly zastřeny v množství zbytečných slov.

16.04.2024 2 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Vydařený díl severské série. Promyšlené, napínavé, něco trochu přemrštěné, ale to jsem u Keplera zvyklá a tady toho nebylo až tak moc. Na podrobné popisy úplně všeho už jsem si taky zvykla a je to vlastně moc fajn, protože vás vtáhne do děje.

03.12.2023 4 z 5

Čas primadon Čas primadon Naďa Horáková

Příběh zasazen do Brna, což mě hodně bavilo, protože se zde i hodně mluví o prostředí Brna, o různých sochách, náměstích, hospůdkách a to mě hodně bavilo. Samotné pátrání, po tom, co se stalo mi přišlo ne až tak zdařilé a v mnoha oblastech až neuvěřitelné, ale četlo se to dobře, i milostná linka se objevila a hodně informací o hodinkách a špercích. Takže taková naučná detektivka.

26.09.2023 3 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Horor to nebyl. Nebála jsem se vůbec, za to jsem se pěkně bavila a dokonce i smála. Kniha je poutavě napsaná, jsou tam přemrštěné i nepochopitelné situace, ale v kombinaci s komentáři hlavního hrdiny mi to vůbec nevadilo a fakt jsem se bavila. Velmi pěkně autor zachycuje jeho myšlenkové pochody, jak si poradit sám v takové situaci a co vše se dokáže honit hlavou! Tak nějak jsem očekávala jaká bude pravda, ale až takový konec jsem nečekala.

21.06.2023 4 z 5

Esterčini otcové Esterčini otcové Hana Radulić

Už na začátku vás zahltí spousta jmen a rodinných vztahů, ke kterým se opět vrátíte až na konci knihy. Celkově bych řekla, že kniha měla hodně takových hluchých a zbytečných míst, což narušovalo běh příběhu. Jinak zase nový pohled na válečné období, osvojování dětí a lásku rodičů, tentokrát otců, která jim dávala sílu přežít. Rozhodně jsem četla z tohoto období lepší a propracovanější knihy.

29.12.2022 3 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Mám přečtené i předchozí díly série a musím říct, že končím. Už mě to nebaví pořád číst jak se vraždí v řadách policie a jejich příbuzných. Tento díl mě vůbec nebavil a vím jistě, že velmi brzy zapomenu, co se tam vlastně dělo. Bylo to nepochopitelně nakombinované a propletené, žádná velká akce a napětí. Dočetla jsem snad jen proto, abych zjistila motiv tolika vražd a abych se ujistila, že je ten motiv dosti nepravděpodobný. Opravdu jsem četla mnohem propracovanější thrillery.

03.12.2022 3 z 5

Smrt jako umění Smrt jako umění Laurence Anholt

Začátek dobrý, pak ale horší a horší a ke konci už jsem si říkala, že to snad ani nedočtu, nezajímavé, nenapínavé, chvílemi úplně praštěné. Jakoby se autor snažil, co nejvíce šokovat, ale mnohdy to bylo laciné, předvídatelné a spíše k smíchu.

30.07.2022 1 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Dle mého zbytečně překombinované, zamotané, jako by autorka byla nadšená z prvního dílu a chtěla se vyšvihnout ještě něčím lepším, ale to se moc nepovedlo. Doufám, že další budou normálnější. Něco bylo zcela předvídatelné, něco bylo nepochopitelně nesmyslné, něco originální, ale kdybych četla tento díl jako první od autorky, tak už si asi její knihy nepřečtu.

08.07.2022 3 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Napětí jsem nepocítila za celou dobu, rozhodně jsem četla lepší knihy. Je to sousedský propletenec, který je totálně překombinovaný. Vraha jsem tipovala asi v polovině knihy a nemýlila jsem se, což mě zklamalo, protože tam byly postavy, které měly rozhodně větší motiv k vraždě.

18.05.2022 3 z 5

Šifra Šifra Isabella Maldonado

Byl to netradiční thriller, kdy jsme hodně se skupinou vyšetřovatelů, je to hodně o jejich myšlenkových pochodech, co koho napadlo, jak to a ono udělat, některé pasáže jsem měla pocit, že se i opakují a neustále omílají dokola, ale bavilo mě to, pořád se něco dělo, bylo to napínavé a vše dopodrobna vysvětlené.

23.03.2022 4 z 5

Sanatorium Sanatorium Sarah Pearse

Musím uznat, že se tam pořád něco dělo. Hlavní hrdinka byla jako detektiv hodně nepružná, vše jí docházelo až tak o 10 stran později než mě :-) napřed mě to štvalo, ale pak jsem se i smála, že už jí to konečně taky docvaklo. Chovala se nejen neprofesionálně, ale i neracionálně, žádný normální člověk by takhle nejednal, takže je jisté, že ona normální nebyla :-) Hlavní motiv všech těch vražd byl dost pochybný a nepravděpodobný, takže za to taky hvězda dolů.

24.01.2022 3 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Přečetla jsem všechny knihy autora zdá se mi, že jsou čím dál horší. Kniha mě nedokázala vtáhnout, popisy prostředí i postav mi přišly odbyté, ničím mě neupoutaly a pachatele jsem odhalila docela brzy, takže mě pak ani moc nepřekvapilo rozuzlení. Bylo tam dost hluchých míst, škoda.

26.12.2021 3 z 5

Kapitán Smrt Kapitán Smrt Dominik Dán

Pěkná detektivka, určitě zkusím další Dánovky.

06.07.2021 4 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Kniha se mi od začátku strašně líbila, pořád se něco dělo, zaplétalo... Chvílemi i dost strašidelná. Rozuzlení v závěru celkový dojem trochu kazí, podle mě zbytečně překombinované. Kniha měla grády i bez toho.

08.12.2020 4 z 5

Nikdo není doma Nikdo není doma Tim Weaver

Moje první kniha tohoto autora. Líbila se mi. Ale trochu mi vadilo, že autor vše ochotně vysvětluje, připomíná, nenechá čtenáři ani kousek k použití vlastní fantazie a důvtipnosti. Zdálo se mi, že je tam moc postav, moc dějových linek, že se ztratím, ale autor to nedovolí :-) vše připomene, zopakuje, vysvětlí. Až moc často a důsledně. Ale ráda si přečtu nějakou další, pro mě spíš oddechovka.

04.11.2020 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Díváme se na život očima matky a dcery. Moc se mi líbilo, jak stejnou situaci vidí každá jinak a vede to k zamyšlení, jak vlastně ty naše děti mohou vnímat různé situace. Co je pro nás velký problém, může být pro ně jen zábava a hra. Matka v knize by zasloužila skončit jako Bára, nesnášela jsem ji už od začátku a doufám, že takových moc není! Než by byla ráda, že má zdravé a šikovné děcko.....

14.06.2020 4 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Kinga nečtu, tak nemohu srovnávat. Jáma mi připomínala Kříďáka, který byl ovšem propracovanější. Toto dílo mi přišlo ploché, nemělo to ten správný švih, bylo tam "jakési" tajemství, co že se to v jámě děje, ale kniha mě nedokázala táhnout k nepřetržitému čtení. Pár strašidelných scén se zde ukáže, ale celkově mě to vůbec nenutilo přemýšlet a lámat si hlavu, co, kdo, jak.....

30.12.2019 2 z 5

Balada pro Emily Balada pro Emily Jarmila Stráníková

Velmi dobře napsaný duchařský thriller, bála jsem se. Kamila jde vyklízet starý dům a tam se dozvídá stará tajemství nejen ze své minulosti. Sama tomu všemu nechce uvěřit a i když se bojí, jen tak utéct nedokáže. Kniha je doplněna ilustracemi a v závěru i fotografiemi, které podkládají skutečnou linku příběhu. Příběh přeskakuje v různých letech, vidíme ho z pohledu několika aktérů příběhu a to podle mě dodává na napínavosti.

27.04.2024 4 z 5

Na kopci Na kopci Jiří Březina

Autor napsal rozhodně lepší díla. Zápletka vypadá dobře, ale brzy mě napadlo, jak to asi bylo, těch nápověd pro čtenáře je tam hodně. Také mi přišlo spoustu situací nereálných, hlavně to, jak ochotně všichni pouštějí novináře do svých příbytků a povídají si s ním, tohle bylo pro mě spíše rušivé. Takových situací tam bylo popsáno víc, ale jako prvotina určitě neurazí, ale nijak moc nenadchne.

08.04.2024 3 z 5