Peggy2711 Peggy2711 komentáře u knih

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Super čtení, moc mě Kim baví a těším se na další díl. To co museli rodiče prožít bylo drásající a líbilo se mi, jak to každý prožíval trochu jinak, jak jsme odlišní v krizových situacích. Pěkné, Angela se stává mojí oblíbenou autorkou.

30.03.2020 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Dobré čtení plné zvratů a nových informací, které nás nutí měnit názor na vraha. Ke konci už si myslíme, že vše víme, ale je to tak doopravdy? Za mě mnohem lepší než Nevítaný host.

22.12.2019 4 z 5

Dopis ze záhrobí Dopis ze záhrobí Dominik Dán

Tento díl mě hodně bavil. Děj pěkně odsýpá, když už si myslíte, že je vše vyřešeno, tak není a zaplete se to znovu. Příjemná detektivka z reálného prostředí, opravdu uvěřitelná a není tam ani tolik politiky jak jsem se obávala. Zajímavé je také zavzpomínat, jak to bylo v době, kdy nebylo tolik techniky včetně mobilů.

01.08.2023 4 z 5

Vzplanutí Vzplanutí Jiří Březina

Moc mě tento díl bavil, strašně mě zajímalo, jak se to mohlo stát a jak autor buduje různé teorie a možná vysvětlení a propletení s druhým případem prostě skvělé. Čtivé, vše vysvětlené, pěkně prolínající se, opravdu moc zdařilé dílo.

08.11.2022 5 z 5

Iluze Iluze Camilla Läckberg

Trvalo mi, než jsem se začetla, dokonce jsem chtěla knihu odložit, hlavně kvůli manželce Vincenta. Ale pak jsme se dostávali hlouběji do soukromí všech vyšetřovatelů a v tom je kniha originální, většinou víme jen něco málo o hlavním vyšetřovateli, ale tady jsou skvěle popsané životní osudy všech v týmu a každý má nějaké tajemství a starosti. Nakonec mě to moc bavilo až mi bylo líto, že je konec.

25.09.2022 4 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Všechny 3 díly se mi moc líbily hlavně proto, že autorka krásně vystihuje povahu týrané a vězněné ženy, která díky tomu dokáže perfektně vnímat i neverbální komunikaci jiných, při tom to nepopisuje jako něco nadpřirozeného. Co se týče samotného příběhu, tak ano, napínavé, propletené, ale místy dost nereálné, hlavně na konci. Ale neubírá to na mém pohledu, moc pěkně napsané, krásně vtáhne do děje.

21.11.2020 5 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Celkově bych nehodnotila příběh, ale kvalitu zpracování. Moc se mi líbil styl psaní, kdy autorka nepíše z pohledu jedné osoby třeba celou kapitolu, ale pohledy osob se plynule prolínají. Je to tak plynulé a přirozené, že vás krásně vtáhne do děje, který si pomalu pluje a vy si říkáte, že se vlastně nic moc neděje a spíše víme, co se vlastně stane, ale vůbec nám to nevadí, protože i psychologie postav je tak propracovaná, že je dokonale znáte a víte jak se asi zachovají a najednou jste tam jakoby s nimi. Mě to tedy moc bavilo a velmi příjemně překvapilo.

27.05.2024 5 z 5

Desetkrát a dost Desetkrát a dost Scarlett Wilková

Ale jo, jak již bylo psáno, taková oddechovka, která ale není prázdná, je tam spousta moudra ze života. I když nejsem úplně cílová skupina, dokázala jsem si to představit a vžít se do příběhů. A Adolfkův hod na cíl jsem zažila na vlastní kůži, jen to nebyl Adolfek, ale "velmi milá" paní.

12.04.2024 4 z 5

Až na ten konec dobrý Až na ten konec dobrý Pavel Tomeš

Hodnotím plným počtem, protože tato kniha si to zaslouží. Je výborně literárně zpracovaná, promyšlená, propletená, chytrá a navíc vtipná. Ano najdou se tam i hluchá místa, ale to mi vůbec nevadilo, vždy jsem se na čtení těšila a moc mě zajímalo, jak se dnes ti tři mají a co zase dědek vymyslí. Ano smála jsem se občas i nahlas a některé hlášky se nám zaryjí do naší domácí mluvy, protože jsme četli s manželem oba a víme...

26.09.2023 5 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Úžasné, i když téma smutné. Krásný košatý jazyk a styl psaní mě vedou k přečtení dalších autorčiných knih. Škoda, že jich už nebude více.

22.06.2023 5 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Kniha vypráví o rodině Veroniky, čteme ji z pohledu jak Veroniky, tak jejich dětí a to příběh pěkně oživuje. Vztahy jsou napjaté, mnohdy vyhrocené, činy unáhlené, ale to už tak v krizových situacích bývá. Četlo se velmi dobře, občas jsem se usmívala, občas mi bylo úzko a občas mě velmi štvala. Popisy některých dnů mi přišly až neuvěřitelné, co všechno ta Verča stihla, ale jinak věřím, že takové rodinné vztahy existují a najde se zde aspoň trochu každý.

03.02.2023 4 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Wendy Dranfield

Pěkně si nás autorka povodila, každou chvíli to vypadalo na jiného viníka a jiný scénář událostí. Kniha se mi líbila, pořád se něco děje, rozvíjí se i soukromí hlavních hrdinů, o kterém se jistě dozvíme víc v dalších dílech. Konec hodně překvapivý. Dvojice vyšetřovatelů hodně originální a Brody super.

16.12.2022 4 z 5

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Skvělá detektivka, výborně vše navazuje, prolíná se, je to uvěřitelné a perfektně napsané, jako by tam byl čtenář přítomen. Ale vadilo mi, že aktuální případ je spíše v pozadí jako by ho ani nevyšetřovali a čekali až Tomáš nastuduje starý případ a zjistí jestli je možné, aby byl pachatel stejný.

24.11.2022 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Pěkně napsané, Josie se mi líbila a přála jsem jí ať není suspendovaná a může vyšetřovat naplno. Četlo se to velmi dobře, pořád se něco děje a je nad čím přemýšlet. Vrhám se na další díl

29.05.2022 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Po pár stránkách jsem si říkala, že to číst vlastně nechci, vadilo mi, že je to vymyšlené. Ráda se v knihách dozvídám historická fakta nebo informace o různých oblastech, zemích, kulturách... Tohle byl vymyšlený příběh z doby, kterou si pamatuji, ale řekla jsem si proč ne. Bylo to výborné, četlo se to samo a mnohdy mě to přivedlo k zamyšlení, že některé situace, zákazy a zákony by bylo potřeba aplikovat i v dnešní době, ale v žádném případě ne tak jak je popsáno a vymyšleno v knize, to bylo vážně moc!

09.09.2021 4 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Pěkná kniha svižně napsaná. Zpočátku jsem si říkala, že mi tam něco chybí, že je to uspěchané a jakoby nedořešené, ale jak jsem se začetla, tak to bylo vlastně super. Zaujalo mě, jak hlavní hrdinka prožívala jednotlivé životní situace poté, co utekla svému vězniteli. Těším se na pokračování.

21.04.2020 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Opět dokonalá Kim, která zvládá i dva případy najednou. Což se mi líbilo, protože se více podobalo realitě, kdy policisté řeší také více případů. První díl se mi líbil víc, ale ráda si přečtu další.

07.02.2020 4 z 5

Dceřina kletba Dceřina kletba Tereza Bartošová

Moje první kniha od autorky, vždy čtu série popořádku, ale teď to prostě nevyšlo a nevadí. Je tam jen jedna malá zmínka snad z Vodníka? Ale nijak to příběh neovlivní. Určitě si časem přečtu i další knihy, moc pěkně napsané. Není to žádný krvák, sériové brutální vraždy atd... Je to prostě pěkná, promyšlená, propracovaná detektivka, kde se opravdu dá vžít do jednotlivých postav a uvěřit jim jejich chování a jednání.

09.05.2024 4 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Je to příběh o nefunkční rodině, kterou vytváří hlavně sobecká matka. Příběh je velmi dobře zpracován, sledujeme vývoj hlavně Pavlíny od dítěte až k dospělosti a taky to, jak na ni taková nevhodná výchova působí. Vlastně i otec je chováním své manželky významně ovlivněn, což ho ale neomlouvá z jeho chování. Ale tak nějak mi tam něco chybělo.

31.01.2024 3 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Tohle mě vážně bavilo, knihu Poslední paní Parrishová jsem nečetla, takže nemůžu kritizovat opisování, ale asi si ji přečtu. Milli získá místo jako pomocnice v bohaté rodině, ale časem se ukáže, že není pomocnice jako pomocnice. Děj plyne pěkně logicky, vtáhne čtenáře do děje a přesvědčí ho, čemu věřit a kdo je kladná a kdo záporná postava, ale nemusí být vše tak černobílé jak se zdá. Určitě si přečtu i další knihy autorky a i tu paní Parrishovou :-)

12.12.2023 5 z 5