peeetta peeetta komentáře u knih

Anny - aneb Jak šel život Anny - aneb Jak šel život Hana Elgrová

Kniha popisuje téměř celý život venkovské holčičky, která v životě moc radosti nezažila - ztráta matky v útlém věku, nešťastná láska, nespravedlivost.

22.03.2020 3 z 5

Učené ženy Učené ženy Molière (p)

Nadčasová komedie o roli ženy ve společnosti. Autor opět trefně pojmenoval hlavní postavy, kdy jejich jména odráží jejich vlastnosti.

22.03.2020 5 z 5

Krásné zelené oči Krásné zelené oči Arnošt Lustig

Na knihu od tohoto autora jsem se již dlouho chystala, ale byla jsem poměrně zklamaná. Možná jsem zvolila špatnou knihu. Kniha je věnována zdlouhavým popisům rozhovorů, občas mi přišlo, že ani nedává smysl.

22.03.2020 1 z 5

Hanin kufřík Hanin kufřík Karen Levine

Tento příběh o Haně je zpracován velmi zajímavě, jednoduše a poučně. Kniha popisuje, jak se japonské děti seznamují s pojmem holokaust a postupně zjišťují celý Hanin příběh.

22.03.2020 5 z 5

Duben v Paříži Duben v Paříži Michael Wallner

Příběh odehrávající se za druhé světové války. Velmi dobře se čte, stránky rychle ubíhají. Není to pouze popis života pronásledovaných, ale přibližuje život v Paříži během okupace.

31.12.2019 4 z 5

Zdravý nemocný Zdravý nemocný Molière (p)

Dlouho jsem se na tuto Molierovu hru chystala, ale dostala jsem se k ní až díky výzvě. Hra mne nezklamala, Moliere má důsledně propracované postavy, jejich charakter je skrytý již ve jméně postavy.

31.12.2019 4 z 5

Vlčí jáma Vlčí jáma Jarmila Glazarová

Propracované popisy postav i prostředí. Zajímavý styl.

31.12.2019 3 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Klasická romance teenagerky. Velmi čtivé. Půjčila jsem si i další pokračování.

31.12.2019 3 z 5

Aprílová škola Aprílová škola Jiří Žáček

Básničky z dětství.

31.12.2019

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

I v době nacistické hrůzovlády se najdou lidé, kteří chtějí pomáhat. Kniha přibližuje, co vše se během této doby odehrávalo a co vše bylo nutné podstoupit pro záchranu lidských životů. Jsem zvědavá na filmové zpracování.

14.11.2019

Poslední den odsouzence / Le dernier jour d'un condamné Poslední den odsouzence / Le dernier jour d'un condamné Victor Hugo

Kniha popisuje průběh procesu až po poslední den odsouzence. Ten se zamýšlí, zda je lepší dostat trest smrti nebo doživotních galejí.

14.11.2019

Malý princ / Le petit prince Malý princ / Le petit prince Antoine de Saint-Exupéry

Opět jsem se vrátila ke své oblíbené knize. Pokaždé v ní najdu něco nového.

Dej mi ty prachy Dej mi ty prachy Iva Pekárková

Děj knihy má spád. Přibližuje situaci přistěhovalců v New Yorku a jejich práci pro taxi službu.

Reportáž psaná na oprátce Reportáž psaná na oprátce Julius Fučík

U babičky jsem našla toto staré vydání Fučíkova záznamu z vězení. Jeho zpověď jsem přečetla téměř jedním dechem.

Pokoj smrti Pokoj smrti Jeffery Deaver

Velmi čtivá kniha, má až neuvěřitelný děj, neustálý spád a zvrat. Klasika. Příběhy Lincolna Rhyma jsou vždy zárukou dobrého čtení, dopředu nikdy není možné zjistit, kdo za vraždou stojí.

25.08.2019

Zajímavé pokračování příběhu. Zvrat, který bych nečekala. Lépe jsem pochopila děj filmu.

25.08.2019

Duch znojemských katakomb Duch znojemských katakomb Vlastimil Vondruška

Od knihy jsem nemohla odtrhnout. Napínavý děj. Tajemství tajných chodeb vedoucích skrz Znojmo.

25.08.2019 4 z 5

Velká kniha sedmilhářů Velká kniha sedmilhářů Zdeněk Jirotka

Kniha povídek různých autorů. Některé se četly skvěle, některé hůře. Radši bych si tyto povídky vyslechla naživo z rádia.

24.08.2019 1 z 5

Kacířka Kacířka Lucie Šitinová

Velmi poutavý příběh, přečetla jsem ho téměř jedním dechem. Lidská chtivost a mstivost dokáže zničit jedinou pomluvou život celé rodině a lidem, kteří se jim snaží pomoci.

24.08.2019 3 z 5

14. červenec 14. červenec Romain Rolland

Formou divadelní hry je přiblížen průběh počátku francouzské revoluce a pád Bastily.

24.08.2019 2 z 5