peeetta peeetta komentáře u knih

Spasitel Spasitel Andy Weir

Výborná kniha. Dlouho jsem čekala, zda ji opravdu můžu zařadit do tématu, kdy hrdina pije kávu. Kniha je psána s prvky retrospektivy. Velmi napínavé zakončení příběhu.

29.07.2022 5 z 5

Oko tygra Oko tygra Wilbur Smith

Kniha plná zvratů. Strhující příběh. Nečekala jsem, že téma rybaření mne zaujme. Je pravda, že pak se změnilo na hledání pokladu, ale kniha mne vtáhla do děje.

09.07.2022 4 z 5

Hrnčířovo pole Hrnčířovo pole Ellis Peters (p)

Až při přidávání do výzvy, jsem zjistila, že to není nová kniha, ale jen nové vydání. Kniha z jiného prostředí, celkem čtivá detektivka.

07.07.2022 3 z 5

Devatero pohádek Devatero pohádek Karel Čapek

Knihu už jsem kdysi dávno četla. Připomněla jsem si děj pohádek. Také jsem zjistila, že pohádka Lotrando a Zubejda je na motivy Karla Čapka. Přitom by mi to mělo být zřejmé, loupežník Lotrando se vyskytoval na Brendách, tudíž v blízkosti Malých Svatoňovic.

25.06.2022 4 z 5

Cirkus Humberto Cirkus Humberto Eduard Bass (p)

Hezky se četlo, trochu se mi vybavoval děj ze seriálu, na který jsem jako "malá" koukala. Jen jsem si nebyla jistá, jak to celé dopadne, nevím, zda to bylo v seriálu. Jako Vendelína Malinu vidím pana Kemra, Vašku jako pana Hanzlíka a Antona Karase jako pana Haničince.

12.06.2022 4 z 5

Fantom Opery Fantom Opery Gaston Leroux

Před lety jsem viděla představení, kniha mi krásně dokreslila příběh. Krásně propracované popisy.

30.05.2022 4 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Znala jsem přibližný děj knihy předem i nějaké známé pasáže. Docela dobře se četla, hezky se to rýmuje.

13.05.2022 5 z 5

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Knihu jsem četla již na gymnáziu, během četby se mi děj postupně vybavoval. Odpočinková četba.

13.05.2022 5 z 5

Evička Evička Zuzana Říhová

Vůbec se mi kniha nelíbila, čteno v rámci výzvy 2022. Nesouvisející záznamy v deníku, není chronologický, přeskakuje.

30.04.2022 1 z 5

Zimní pohádka Zimní pohádka William Shakespeare

Hlavním hybatelem děje je žárlivost. Od Shakespeara jsem četla nebo viděla jen pár děl, ale řekla bych, že je to častý motiv.

29.04.2022 3 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Opět mě kniha nezklamala, byla napínavá od začátku až dokonce. Oceňuji, že se autor(ka) věnoval(a) studiu Dolní sněmovny a dalších míst, která jsou v knize popsána.

21.04.2022 4 z 5

Radši tuto knihu nečtěte, když čekáte miminko nebo už se vám narodilo, protože určitě nebudete spát dostatečně... Jinak velmi zajímavé čtení, jaký vliv má spánek na naše zdraví a dokonce i na výsledek učení se novým věcem.

06.04.2022 4 z 5

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Od doby kdy jsem viděla film Rebelové, jsem se chystala si tuto knihu přečíst. Rychle jsem se začetla. Zajímavě napsané, děj graduje, až nečekané zvraty.

06.04.2022 4 z 5

Broučci Broučci Jan Karafiát

Z dětství jsem si jen pamatovala, že po smrti svatojánského broučka vyroste chudobka. Teď jsem si připomněla i děj.

04.02.2022 4 z 5

Léto s kovbojem Léto s kovbojem Jaromíra Kolárová

Vůbec jsem netušila, že existuje knižní předloha ke stejnojmennému filmu. Během četby jsem si živě představovala scény z filmu. Překvapil mě závěr knihy, který se liší.

01.02.2022 4 z 5

Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války 1, 2 Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války 1, 2 Jaroslav Hašek

Dlouho jsem se chystala přečíst si tuto knihu. Vždy jsem viděla jen část filmu a chtěla jsem si nejprve přečíst psanou podobu. Konečně jsem se k tomu dostala. Četlo se mi velmi dobře, Švejk mě zatáhl do děje. Jediné, co se mi nelíbilo, bylo hodně vět v němčině, které nerozumím, proto jsem je rovnou přeskakovala.

30.01.2022 4 z 5

Odhalení Odhalení Oliver Bowden (p)

Děj knihy se posunul asi o 300 let dopředu a vypráví příběh Ezia Auditoreho. Příběh navazuje na díl Tajná křížová výprava a obsahuje vzpomínky na Altaira. Velmi čtivé, hezky napsané. Ačkoliv přítel říká, že kniha už hře úplně neodpovídá.

13.01.2022 4 z 5

Tajná křížová výprava Tajná křížová výprava Oliver Bowden (p)

Přítel je fanoušek této počítačové hry. Knihu mi doporučil. Krásně se mi četla, přiblížil se mi děj jeho oblíbené hry. Pochopila jsem souvislosti a získala jsem informace týkající se vzniku bratrstva asasínů.

08.01.2022 5 z 5

Saturnin zasahuje Saturnin zasahuje Miroslav Macek

Četla se mi mnohem lépe než první díl. Je to vtipná kniha, plná rčení, jak jsme zvyklí od Zdeňka Jirotky.

08.01.2022 5 z 5

Anděl smrti Anděl smrti Eileen Dreyer

Velmi napínavá kniha. Ačkoliv jsem měla tušení od začátku, ale stále jsem čekala, zda se to potvrdí.

08.01.2022 4 z 5