pedroK pedroK komentáře u knih

Hate List Hate List Jennifer Brown

Čtivá a podnětná, ikdyž závěr byl možná trochu naivní.. přesto i dospělý čtenář se mohl nad leccim zamyslet. Šikana a její důsledky..

14.11.2020 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Byl to takový průměr co do čtivosti a podprůměr co do dobových reálií. Za půlkou jsem odložila, když jsem si přečetla, jak vězňům stříhali po příjezdu do Osvětimi vlasy elektrickým holícím strojkem.

07.11.2020 3 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Dobře, bylo to napínavé, strašidelné. Ale v závěru nedodělané. Leccos jsme se nedověděli. Něco bylo jen v náznaku, tak sundávám hvězdu za nedopsané dvě tři stránky.

17.10.2020 4 z 5

Najdi mě Najdi mě André Aciman

K této knize nepřistupujte jako k pokračování Dej mi své jméno, pak teprve můžete plně vychutnat poetičnost velké lásky, o které Andre vypráví. Nádherné čtení, jsem dojatá. Elio je můj miláček, nedá se nic dělat. Těším se na další kus lásky od pana Acimana.

03.10.2020 5 z 5

Normálně jiní Normálně jiní Tammy Robinson

Je to romantická oddechovka, na konci až moc sladká, ačkoli úplný závěr byl holt ze života Proto dávám jen tři hvězdy. Jinak čtivé.

23.09.2020 3 z 5

Očista Očista Sofi Oksanen

Možná je to tím, že jsem před tím četla V šedých tónech od Sepetys, ale Očista mi nepřišla tak poutavá. Prvních sto stran nudilo. Pak lepší, dočetla jsem, ale další Oksanen si už nevezmu. Zajimala mě právě historie Pobaltí, to bylo fajn, ale Zařin příběh mi přišel dost nepravděpodobný. Aliide tedy překvapila...

18.09.2020 3 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Smutná historie Pobaltí, o které se málo ví. Zoufalství a bezmoc lidí odvlečených na konec světa v zimě a hladu si neumíme nikdo představit.

03.09.2020 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

"..a vono za těch komunistů nebylo všechno špatný!". Tuto větu mi dnes řekl jeden údržbář v práci a já odešla z místnosti. Je mi všech obětí komunistického bezpráví nesmírně líto a skláním se přede všemi, kteří vydrželi a nedali se na jejich stranu. Víc asi netřeba říkat. Čtěte!

28.08.2020 5 z 5

Marie a Magdalény Marie a Magdalény Lenka Horňáková-Civade

Čtivý příběh o těžkém životě žen jedné rodiny napříč generacemi. Toto téma je vcelku populární, věnuje se mu víc českých autorek. I tato kniha je čtivá a zajímavá. Můžem sledovat jakýsi vývoj v rozhodování o svých životech a dětech od Marie po Evu..v jejich touze žít život nepoznamenaný společenským stigmatem, v jejich touze osvobodit se z uměle vytvořené hanby. Evina dcera, pokud bychom ji znali,by byla jistě ještě svobodnější!

25.08.2020 5 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Bez výhrad pět hvězd!! Krásná procházka srdcem zamilovaného člověka, všech jeho tužeb, strachů, radostí, slastí, smutků. André přesně vystihl, kam chce milující srdce dojít, totiž tak moc blízko ke své lásce, až s ní splyne. V mnoha věcech, které by spoustu lidí asi ani nenapadly, se dá splynout. Tím byl tento příběh skvělejší než jiné, jak byl v prožitcích detailní. Jeden by jim ty týdny až záviděl, ačkoli pak přišlo nevyhnutelné rozloučení. On byl já, já byl on.. protože sama moje bytost je on...

05.08.2020 5 z 5

Tělo a krev Tělo a krev Michael Cunningham

Krásný román. Wil byl můj favorit, mohlo se o něm napsat víc. Zoe mi dlouho lezla na nervy, Susan skoro taky. Těším se na další Cunninghamovu knihu.

15.07.2020 5 z 5

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Byl to zajímavý, krátký příběh. Úplně hluboce mě nezasáhl, ale četlo se to dobře. Víc to rozpracovat byl by to báječný román.

18.06.2020 4 z 5

Líbali jsme se Líbali jsme se David Levithan

Wow..velice originální pojetí. Generace již zemřelých gayů komentuje mladou generaci žijících gayů. V čem jim tak rozumí, v čem je chce podpořit, ale nemůže, je mrtvá.
Někdo tuto knihu srovnával se Simonem Spierem a to bych vůbec nedělala. Toto je vážné sociální drama. Simon je veselý příběh z růžového plyše. Moc se mi líbil, všechna čest, ale toto je úplně jiné.
Člověk si musí chvíli zvykat na styl vyprávění, ale pak objevíte tolik krásných myšlenek. Moc jsem jim všem fandila!

07.06.2020 5 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Tak jo. Bavilo mě to. Bylo to roztomilé! Simona si zamilujete. Styl psaní B. A.je lehký a čtivý. A po dlouhé době kniha s dobrým koncem! Já se na ty jejich maily vždycky tak těšila! Proč to nemá ještě o 200 stran víc???!

30.05.2020 5 z 5

Naděje pro Fleetwood Naděje pro Fleetwood Stacey Halls

Nebavilo mě to. O čarodějnictví je to minimálně, není to napínavé, je to rádoby historický ženský román. Historických nesrovnalostí je tam sposuta, třeba v roce 1612 stál hostinský za barem..no nic. Za mě ztráta času. Jo, má to hezkou obálku.

26.05.2020 2 z 5

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

Jsem rozporuplná. Dva osudy, dva osamělí lidé, kteří prodělali v minulosti trauma a nesou psychické i fyzické následky. Úplně propracovaná sonda do duše to ale není. Osamělost vnímáme velmi silně, ale jakoby spojení s minulostí pokulhává. Je zde cítit osamělost až fyzicky silně, ale jakoby ta kniha nebyla o ničem jiném a důvod jste si mohli vymyslet jakýkoli. O Alicině problému se mluví pramálo, její osudové rozhodnutí je spíš snaha na něco navléci momentální psychický stav, protože ona svou nehodu nemohla moc ovlivnit. Tak mně to přišlo na jednu stranu propracovaný pocit osamělosti do detailu, na druhou poslepované reálie bez velkých souvislostí.

18.05.2020 3 z 5

On On Elle Kennedy

Na úvod řeknu, že nejsem young adult, ale byla jsem po těžké knize psychicky naladěná na oddechovku. A tu mi sousedka nabízí tuto knihu se slovy :"hele, to je tak blbý, až je to dobrý". :-D Tedy jedno klišé na druhé, ale je fakt, že je to čtivé a veskrze nenáročné. A mnohdy mě ta prostota sama až rozesmála. Shrnula bych to slovy gay porn harlekýn! :-D:-D
Dávám tři hvězdy za odvahu, nápad a čtivost!

15.05.2020 3 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Toto je absolutní emocionální brutalita. Čtete rozpaky, tajemství, smutek, strašný smutek, jiskra naděje, zase smutek, zase jiskra naděje, smutek, nečekaný obrat, naprosté štěstí, nejistota, přece štěstí, jistota, štěstí, štěstí, pak strana 500 cosi, neeee, ne, ne, ne, ne ...smutek, nikdy nekončící smutek. Rozervaní to dočtete a zjistíte, že jste přečetli nejkrásnější love story vašeho života, ačkoli jste posledních 400 stran brečeli.
Nejmíň měsíc nebudu schopná číst cokoli jiného. Jo, a určitě ji doporučuji všem, co chtějí zážitek!

10.05.2020 5 z 5

Tomu málo, tomu nic Tomu málo, tomu nic Irwin Shaw

Líbilo se mi. Stojí za přečtení!

28.04.2020 5 z 5

Tomu dala, tomu víc Tomu dala, tomu víc Irwin Shaw

Četla jsem před léty a dodnes si pamatuji, jak emotivní zážitek to byl. Zamilujete si je všechny, já teda Toma nejvíc :)) Druhý díl není slabší! Doporučuji oba!

28.04.2020