pedi pedi komentáře u knih

Moc dobře psaná kniha.Úplně jsem jí podlehla a těšila se na chvíli klidu na čtení.Teď si seženu Vysněný život Ernesta G.Už se těším.
RADĚJI BUDU ŽÍT JAKO OPTIMISTA A MÝLIT SE,NEŽ ŽÍT JAKO PESIMISTA A MÍT VŽDYCKY PRAVDU.

16.02.2016 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Kniha se mi moc líbila.Jenifer a Boot životní láska,touha a neustálé hledaní a míjení se.Pokud by se ti dva rozhodli být spolu hned potom, co byli přesvědčeni že k sobě patří....o čem by pak tato kniha byla?O jejich rodinném životě se všemi problémy co přináší.Zamilovanost netrvá věčně.....jen snad... pokud se ti dva nikdy nadají dohromady.Vzpomeňme na naše první opravdové lásky.Myslíme na ně z nostalgii a vzpomínáme, jak to bylo krásné.Oni po sobě toužili celý život a svým způsobem byli i šťastni že je někde někdo,kdo je bezmezně miluje.A pak Ellie v dnešní době smsek.Dopisy které jí pomůžou si ujasnit, jak je zbytečné mrhat láskou na nějakého ženatého sobce.Opravdu pěkné čtení
ps....napišme někomu, koho máme rádi obyčejný dopis ,psaný rukou co vy na to?

08.06.2014 5 z 5

Oněgin byl Rusák Oněgin byl Rusák Irena Dousková

Jaká to byla zvláštní doba a jak jsme ji úplně normálně brali.I když to bylo tak stupidní, ráda na to vzpomínám.Moje děti už to nechápou že jsme takhle mohli žít.Helena je jedna z nás všech pamětníků....a že nás ještě je.Několikrát během četby jsem se přistihla že jsem přesně tuhle příhodu zažila.Bylo to zajímavé vrátit se na chvíli zpět a taky legrace.

10.05.2014 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Má dvojčata ....kluci...znali některé příběhy zpaměti.Hlavně o pečení dortu.I dnes vyjmenují všechny ty dobroty co kočička s pejskem do dortu dali.Hezká knížka pro děti .

31.03.2014 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Napínavá četba.Každá ze tří žen dobře popsané povahové rysy.Není radno někoho odsuzovat za jeho chování ,když jej vůbec neznáme.Každá z nich měla problém a svého kostlivce ve skříni.Překvapující závěr.Doporučuji přečíst ještě před zhlédnutím filmu.Ten jsem si stáhla s titulky.Nebylo to ono,dost nepřehledné na začátku.Kniha je stokrát lepší.

20.11.2016 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Moc pěkně vyprávěno.I ty nejstrašnější věci podané s lehkostí.A život jde dál...

21.03.2016 5 z 5

Bílá vlčice Bílá vlčice Theresa Révay

Krásná kniha.Autorka píše tak poutavě že jsem se nemohla odtrhnout.Popis událostí podle skutečnosti ,kterou se v hodinách dějepisu nedozvíte.Můžu jen říct bravo...

05.02.2016 5 z 5

Pod africkým sluncem Pod africkým sluncem Barbara Wood

Moc hezká knížka a dost poučná.Čtenář se dozví spoustu věcí o osídlování Afriky a jejich obyvatelích.Sposta postav a každá má jinou povahovou charakteristiku a jiný zájem.Láska ,peníze,moc a nenávist.To dohromady napínavé čtení.Knihu jsem si koupila a určitě se k ní vrátím.

05.02.2016 5 z 5

Poklady pod sněhem Poklady pod sněhem Patricia St. John

Dočetla jsem jí synům a před několika lety i starším dcerám.Byla jsem mile překvapená když mi nedávno dcera řekla, že dodnes vzpomíná na Poklady pod sněhem ,které jsem jim četla když byli malé.Je jí dnes 30 let a utkvělo jí to v paměti.Našla jsem knížku a začala jí číst před spaním synům kterým je 9 let.A opravdu je to zvláštní ,příběh který se odehrává v době minulé ,opět klidí úspěch.Díky paní Patricie

26.03.2015 5 z 5

Darda Darda Irena Dousková

Tato kniha už není jako dva díly před ní.Bohužel i život je ale takový.Rádi se zasmějem příběhů a hláškám z dětství a puberty.Ale život ve čtyřiceti už není taková psina .Odchod manžela za mladší ženou a vážná nemoc to je moc špatná kombinace.Jak na to napsat něco veselého.Dobře vyjádřené co se v ženě děje v takových situacích -viz hovory s otcem a pod.Je to bohužel realita.

19.05.2014 4 z 5

Na Větrné hůrce / Wuthering Heights Na Větrné hůrce / Wuthering Heights Jane Bingham

Dnes jsem jí přečetla.Blízké téma i v dnešní době ...jak jsem zjistila.Milovat jedinou osobu celý život i přes její zrady.I děti jdou bokem u takových lidí.Jsou soustředěni jen na tu jednu jedinou ....většinou nepříjemní na všechny kolem....považováni za zlé lidi. A to že se dá umřít na zlomené srdce je možné...buď se zblázní nebo zemřou .Příběh z 18 století je samozřejmě tvrdší než by se děl v dnešní době.Přesto si myslím že spousty lidí takto trápí své okolí i samy sebe i dnes .Větrná hůrka tu bude a budeme jí číst do té doby dokud budeme schopni cítit lásku,žárlivost,nenávist a toužit po pomstě...a to asi bude ještě hodně dlouho.

23.03.2014 5 z 5

Král a císař Král a císař Jiří Hanibal

Tuto knihu bych nenazvala jako román.Byl to víc dokument na papíře.Jsou v něm ale věci, které se ve škole neučí

01.06.2016 3 z 5

Šántárám Šántárám Gregory David Roberts

První kniha o které se mi i zdálo.Ať už autor udělal a nebo prožil cokoli-věděl přesně o čem píše.A napsal to opravdu úžasně.Šántáram je mou knížkou č.1.Mám dojem že jsem tam byla a všechno co se dělo sledovala .Ať už je Gregory David Roberts cokoli ,jedno je určitě- vynikající spisovatel.Děkuji mu za jeho příběh a ráda si přečtu i další-pokud bude .

07.08.2015 5 z 5

Ranhojičova mise Ranhojičova mise Wolf Serno

Tento díl opět nezklamal a už se těším na posledního Ranhojiče.I já musím konstatovat že Wolf Serno je Pan spisovatel a má můj obdiv.

14.10.2014 5 z 5

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

Je zajímavé že někdo vidí a mluví s anděli.Jsou věci které nikdy nepochopíme.Chci aby to tak bylo kvůli svým dětem....chci aby je někdo chránil...Andělé stůjte prosím při všech dobrých lidech...Amen

17.09.2014 4 z 5

V padesáti na začátku V padesáti na začátku Marcela Mlynářová

Bylo to příjemné čtení a hlavně humorné.Nečekala jsem žádný ohromující zážitek,protože podobných knížek je spousta a autorek na toto téma mnoho.No a nakonec jsem byla mile překvapena.Píšete moc hezky paní Marcelko a ráda si od Vás ještě nějakou tu knížečku přečtu.

11.08.2014 5 z 5

Šest žen Jindřicha VIII. Šest žen Jindřicha VIII. Alison Weir

Dnes jsem dočetla.Kniha faktů a přitom čtivá.To se často nestává ,ale Alison Weirová opět nezklamala.Četla jsem 5 jejich knížek přeložených do češtiny a četli se krásně všechny.Doporučuji všem co se zajímají o dějiny.

20.07.2014 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Před touto knihou jsem přečetla Poslední dopis od tvé lásky.Musím přiznat že se mi líbila víc a asi mně víc oslovila.Bylo tam hodně věcí podobných těm v mém životě.Přesto Než jsem tě poznala byla krásná.Některé pasáže jako z Pigmalion.Will který ač sám chtěl ukončit svůj život,otevřel oči Lou ,která ten svůj konečně začala žít.To je pravdivé, někdy člověk netuší a možná se i bojí něčeho nového a musí být přistrčen aby to zkusil.Kdyby se Will rozhodl žít s Lou ,asi už by to krásné co spolu prožili pomalu vyprchalo do běžného života s mnoha povinnostmi.Konec v nejlepším se tomu říká a má to něco do sebe .Knížku jsem si koupila a sem tam do ní zabrousím ....pro povzbuzení.

28.06.2014 5 z 5

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Teď po dočtení knihy jsem úplně vyšťavená.Otevřely se mé staré rány .Přes to dávám čtyři hvězdičky.Ke konci jsem již přeskakovala a chtěla konečně ten rozvod. Jak je to zbytečné čekat na zázrak.Ten ovšem s takovým partnerem nepříjde.Ztracený čas....Bolístky na srdci....
Simona zaplatila tím nejcennějším, vlastním životem.Čest její památce

19.06.2014 4 z 5

Princezna Alžběta Princezna Alžběta Alison Weir

Moc hezká knížka.Přečetla jsem jak se říká jedním dechem.V knihovnách jsem ji nesehnala a tak jsem si jí koupila a nelituji.Doporučuji všem koho zajímá historie

02.06.2014 5 z 5