Pavlusa007 Pavlusa007 komentáře u knih

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Pokud jste nekdy spali pod sirakem v odlehlem listnatem lese, tak mi nerikejte, ze jste se pri cteni aspon trochu nebali...

18.02.2019 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Mně se moc líbí, jak je to podávané věcně, jakoby mimochodem, ale přitom je to o to výstižnější. Člověk si to kolem prostě může domyslet sám, a o to víc ho to možná zasáhne.

25.04.2020 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Na začátku knihy jsem si hlasitým smíchem budila syna. Pak už to (naštěstí?) nebylo tak legrační, ale pořád zábavné čtení.

23.02.2018 5 z 5

Naprosto skvělé, bavila jsem se od začátku až do konce. Tento druh humoru mám ráda.

11.11.2015 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Nějak jsem se nedokázala smířit s tím jednorukým staříkem-supermanem.

14.06.2019 3 z 5

Kdo s ohněm zachází Kdo s ohněm zachází Pavel Hrdlička

Sice je tam figur jak na orloji, ale mě tenhle autor baví. Ten jazyk, to vykreslení děje, míst a postav, ty staré výrazy! Paráda.

21.07.2014 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Chtěla jsem zjistit, co na té knize všichni mají... a nezjistila jsem to :).

10.02.2014 2 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Potřebuji další díl!!!

13.11.2016 5 z 5

Žebrákova pomsta Žebrákova pomsta Pavel Hrdlička

Souhlasím, detektivní zápletka není nijak složitá, vlastně víme spolu s podrychtářkou :) dřív než podrychrář, jak to vlastně je, ale ty reálie jsou výborné, prostě požitek číst.

18.01.2016 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Pěkné, čtivé, člověk se dozvěděl i něco o Austrálii, snad si to autor všechno nevymyslel :). Jen mě nebaví to Holeovo chlastání.

16.10.2014 4 z 5

Kathy Kathy Jan Štifter

Jednoduché věty, které bez příkras nebo naopak zbytečných emocí popisují část života jedné statečné ženy.

08.04.2019 5 z 5

Priepasť Priepasť Jozef Karika

Byla to čtvrtá knížka od Kariky, co jsem četla, takže mě už to natahování a opakující se dalekosáhlé úvahy nebavily. Ale možná to bylo záměrem autora, aby si i čtenář občas přál, aby už proboha skočil!!! :)

23.03.2019 3 z 5

Venuša zo zátoky Venuša zo zátoky Dominik Dán

Opravdu jeden z nejlepších dílů, což je u 27. co říct! :)

05.01.2019 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Celkem inteligentni i vtipna cervena knihovna.

14.12.2018 4 z 5

Tarzan syn divočiny Tarzan syn divočiny Edgar Rice Burroughs

Sešitek jsem zdědila po taťkovi (spolu s 2. dílem) a staly se mým každoročním prázdninovým čtením. Sama jsem si pak pořídila zbylé díly a občas žasla nad tím, co to autor blábolí :), ale na první dva díly, ať mi nikdo nešahá. I teď si je ráda přečtu, i když je znám skoro nazpaměť.

03.08.2017 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Kniha se četla krásně a po delší době mi dokázala, že dobře napsaná detektivka nutně nepotřebuje tuny detailně popsaných zohavených mrtvol.

11.06.2014 5 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Tak v tomto dílu jsem už pasáže se souložema přeskakovala, jen mě zajímalo, jestli to přecejen nebude mít nejakou pointu... nemělo :). Jako červená knihovna asi dobré, ale nic jiného v tom prostě není. A jestli se hlavní hrdinka ještě jednou kousne do rtu a její Vnitřní Bohyně udělá salto, tak je asi obě nakopnu :).

14.04.2014 1 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Jako zoolog oceňuji vcelku správná biologiská fakta :). A jinak mě kniha opravdu moc bavila.

04.12.2019 5 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Jsem z Budějc... paráda :).

10.03.2019 5 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Jedna z nejnudnějších knih, které jsem kdy četla. Jedna postava nesympatičtější než druhá. Vím, že to bylo kvůli nastavení zrcadlu americké společnosti :) atd., ale dočetla jsem jen kvůli čtenářské výzvě.

15.10.2018 2 z 5