PavlineCZka PavlineCZka komentáře u knih

60 Montessori aktivit pro miminko 60 Montessori aktivit pro miminko Marie-Hélène Place

Stručné, jasné, názorné. Knížka je pojatá hodně jednoduše, čekala jsem od ní trošku více, ale není úplně marná a nevyužitelná.

27.02.2019 3 z 5

Od narození po 1. rok Od narození po 1. rok Magdaléna Paulová

Knizka obsahuje navzdory tenkemu obalu opravdu obrovske mnozstvi uzitecnych informaci a nazoru. Rozhodne predcila moje ocekavani.

06.02.2019 5 z 5

Vaříme pro miminka Vaříme pro miminka Dagmar von Cramm

Celkem dobra knizecka s uzitecnymi radami, zejmena se mi libi napady, jak varit pro sebe i miminko zaroven.

06.02.2019 4 z 5

Výživa pro nejmenší Výživa pro nejmenší Annabel Karmel

Celkem dobrá a inspirativní knížečka :-)

10.01.2019 5 z 5

Péče o novorozence a kojence Péče o novorozence a kojence Martin Gregora

Zezačátku kniha popisuje vše celkem dost obecně, ke konci alespoň nějaké rady na zdravotní peripetie kojence a nějaké recepty k tomu....

14.07.2018 3 z 5

O myších a lidech / Na plechárně O myších a lidech / Na plechárně John Steinbeck

2 tragické novely, které pojednávají o lepším životě. Možná nutí k zamyšlení, ale znovu je číst nebudu. :-)

08.07.2018 2 z 5

Partner u porodu Partner u porodu Penny Simkin

Nečetla jsem žádné jiné knihy o porodu, nýbrž pouze tuhle jednu jedinou, která nám byla doporučena v rámci přednášky Partner u porodu v rámci předporodního kurzu, a myslím, že je napsaná opravdu dobře a pochopitelně. Do žádné další už se pouštět nebudu :)

08.06.2018 5 z 5

Další prevít? Jen to ne! Další prevít? Jen to ne! Simon Brett

O něco málinko lepší jak díl 1 a 2, nicméně pořád stejná nuda. Nevím, zda se humor ztratil opravdu někde v překladu, ale mě to zkrátka téměř vůbec nebralo. Výraz dušená šunka byl dobrý :)

27.04.2018 2 z 5

Kdo to tady chodí! Kdo to tady chodí! Simon Brett

O malilinkato lepší jak jednička, nicméně opět jsem použila jako uspávadlo při těhotenské nespavosti... Úsměv na tváři se mi tentokrát vyloudil jednou jedinkrát, a to u příběhu s toustovačem.

23.04.2018 2 z 5

Prevítem snadno a rychle Prevítem snadno a rychle Simon Brett

Knihu jsem sice přečetla rychle v rámci těhotenské nespavosti, nicméně mě neoslovila, ani jednou jsem se nezasmála.. Deníček moderního fotra od Landsmana mě bavil rozhodně víc. Ale dobře, za nápad psát z pohledu dítěte dám 2 hvězdy.

20.04.2018 2 z 5

Zdravé dítě a Alternativní medicína Zdravé dítě a Alternativní medicína Jiří Janča

Kniha je možná užitečná, nicméně způsob, jakým je podaná, je absolutně nečtivý a ne zrovna přehledný.

18.04.2018 2 z 5

Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše John Gray

Myšlenky dobré, ale pořád se opakují. Mým záměrem bylo přečíst si s partnerem a vyměňovat si dojmy, něco se o sobě vzájemně naučit, zasmát se sami sobě ... nicméně je to téměř nereálné. Kniha není psaná zrovna čtivým způsobem, tedy partner ji nerad čte, malá písmenka a při současném řádkování asi 0,5 (ano, ať žije ekologie) je to nezábavné!

17.08.2017 3 z 5

O původu nerovnosti mezi lidmi O původu nerovnosti mezi lidmi Jean-Jacques Rousseau

V době, kdy jsem ji četla, mě moc neoslnila. Nejsem příliš velký filozof a nikdy jsem nebyla. Jinak ale myšlenky jsou zajímavé a k zamyšlení, možná se stanou v dohledné době také aktuálními aneb malý úryvek:
"Jediným uspokojujícím východiskem by podle něho byl návrat k přírodnímu stavu lidstva, naprosté zničení všech dosavadních kulturních a civilizačních vymožeností, které je ovšem neproveditelné."

17.08.2017 3 z 5

Jak přežít kocovinu - Nejlepší rady a tipy Jak přežít kocovinu - Nejlepší rady a tipy Anna Šafránková

Občas docela vtipná knížečka, vhodná jako dárek pro notorické alkoholiky, občas spíše jako návod pro nákup v lékárně...
"Během popíjení co nejvíce jezte, ale zase ne tak, abyste praskli nebo vás chytil žlučník. Jestli to snesete, vybírejte si slané a spíš mastnější pochutiny. Dopřejte si kaviár a uzeného lososa (pokud ho nebudete muset zaplatit),..."

Výbuch Výbuch Thomas N. Scortia

Taky mě tento katastrofický román celkem pohltil, našla jsem jej v knihovně svého taťky a byla mile překvapená :-) Je pravdou, že některé situace a závěr jsou trochu moc nereálné a přitažené za vlasy....

17.08.2017 5 z 5